НА КРИВ ИМИГРАНТ - КАНАДА МУ Е ВИНОВНА!!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

НА КРИВ ИМИГРАНТ - КАНАДА МУ Е ВИНОВНА!!!!

Мнение от army »

Май е добре да хвърля малко яснота във връзка с последните ми писания ,с обръщения към някои, все още кандидат имигранти.
А те са четерима, които потърсиха личен контакт с мен и съпругата ми ,за повече подробности:
.... семейни с по две/от 3-6г./ деца, пишещи/от време на време/ във форума и минали успешно интервюто. До тук чудесно. Имена пак няма да цитирам.

А сега, мили съфорумци, обяснете ми на мен/ако обичате/,
КАК да постъпя ?- в следната ситуация::nenam:
- Женен съм с две малки дечица:
- Пристигам /защото така искам/ в Торонто:
- Жена ми не знае английски:
- Нямам никакви познати:
- Никога не съм имал шофьорска книжка:/ или ако имам – не ми трябва/
- Парите с които пристигаме са от7-9хиляди долара:
- Нямаме пдсигурена работа:
Това е пъзелчето приятели.
И на края ще заявя категорично: “Linko” – ти си виновен, майна, щото не ми каза, че тия неща може да са ми пролем!!!:lol:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

идваш сам , намираш си работа , подсигуряваш жилището , купуваш мебелите и след време идва жената с децата .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

tochica написа:идваш сам , намираш си работа , подсигуряваш жилището , купуваш мебелите и след време идва жената с децата .
Тва сме го правили.

Други приятели са правили следното - идват без децата, бабата ги довежда полвин година по-късно.
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Re: НА КРИВ ИМИГРАНТ - КАНАДА МУ Е ВИНОВНА!!!!

Мнение от mouse »

Личен опит:
Съвети не давам, само информация.
Всеки си преценява възможностите и си поема отговорността.

Предупреждение: Посрещането на новопристигнали не включва издръжка от страна на домакина а само помощ в рамките на приличното.
Сиренето е безплатно само в капана.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: НА КРИВ ИМИГРАНТ - КАНАДА МУ Е ВИНОВНА!!!!

Мнение от becks »

army написа:Май е добре да хвърля малко яснота във връзка с последните ми писания ,с обръщения към някои, все още кандидат имигранти.
А те са четерима, които потърсиха личен контакт с мен и съпругата ми ,за повече подробности:
.... семейни с по две/от 3-6г./ деца, пишещи/от време на време/ във форума и минали успешно интервюто. До тук чудесно. Имена пак няма да цитирам.

А сега, мили съфорумци, обяснете ми на мен/ако обичате/,
КАК да постъпя ?- в следната ситуация::nenam:
- Женен съм с две малки дечица:
- Пристигам /защото така искам/ в Торонто:
- Жена ми не знае английски:
- Нямам никакви познати:
- Никога не съм имал шофьорска книжка:/ или ако имам – не ми трябва/
- Парите с които пристигаме са от7-9хиляди долара:
- Нямаме пдсигурена работа:
Това е пъзелчето приятели.
И на края ще заявя категорично: “Linko” – ти си виновен, майна, щото не ми каза, че тия неща може да са ми пролем!!!:lol:
И ти какъв съвет им даде?
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Най ценния съвет е : НЕ идвайте :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Моето мнение е следното:
Преди да са си купили билетите:
Да си прочетат "Важните теми" от форума, да съберат повече инфо,да намерят познат или някой който да гарантира за тях/при наемане на квартира е важно/, да си изтупат прахта от забравените шоф. книжки и да отскочат до София-Вмн.- ама това всичко го пише!!!
Варианти има- например:
- идва първо единия /както казват "tochica" и "optics"/
- отиват всички в Монтреал
- отлагат заминаването

.....инак това вече не е дори авантюра ,а мазохизъм и престъпление към децата си :evil:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

винаги бих отишъл някъде с жена/гаджето ми, при първоначалния стрес редовния секс е изключително важен. Пък и две тикви са два шанса в лотарията на емиграцията. Децата ги оставете на бабите малко да се поглезят, така мисля че е най-добре но зависи от много неща. Връщането е най-лесното нещо, пък и в много случаи най-лесното е и най-правилно
...мразя мастика без айрян...
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 5:50 pm, променено общо 1 път.
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

tochica написа:идваш сам , намираш си работа , подсигуряваш жилището , купуваш мебелите и след време идва жената с децата .
всички отивате в мтл, не в то и после почва един социал, един живот, не е за описване:)
точно така мисля по въпроса:)
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

труър уърд уаз невър спокън;)
точно така мисля по въпроса:)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Ами то винаги ще има хора, които направо си търсят проблемите със свещ. Или сами си ги генерират. Сигурно за да не им е скучно. ;)
Какво означава това: "Пристигам /защото така искам/ в Торонто"? Ами много ясно...в конкретния случай човекът желае да му е трудно или изобщо не знае какво желае и защо.
И винаги на такива хора някой друг им е виновен за проблемите. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

Като съм слушал дригите народности,за проблемите с емиграцията,всички са прегърнали проблемите тук и не се оплакват и не хленчат,а ние българите само мърморим,вечно недоволни,и все другите криви и виновни.Посрещал съм българи и ми викат защо не ми каза,че тука е така,а как да е ,като в БГ е само ,че няма вечен купон и се рабоооти.Ако гледаш позитивно на нещата и се приобщиш в обществото тук ще успееш,гарантирвам го.
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

:lol: :lol: :lol:
Army, заглавието ти ми харесва, но аз бих се изказал по друг начин. Четейки напоследък форума, човек може да си помисли, че емигрирането в Канада за младите български семейства е задължителният начин на оцеляване и спасяване на нацията, нещо като ходенето на евреите до Египет и пустинята в библейските времена. :?

За мен успешният емигрант е упорит и находчив човек, дето никакви "трудности в началото" не биха го спрели. Той е позитивно настроен и ще намери изход от всяка една ситуация, подготвен е с езици, професии и информация за Канада, където и да попадне. Жена му го подкрепя, находчива и пълна с идеи, неподтатлива на стрес. Децата са от същата порода. Емоции, роднини и приятели остават на заден план, поне в началото. Ако могат да помогнат финасово, докато паричният поток смени посоката. Другото е лотария, екскурзия, душевни терзания.
Embrace your climate change!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

totev написа:винаги бих отишъл някъде с жена/гаджето ми, при първоначалния стрес редовния секс е изключително важен.
какъв секс бре, амчи то от стрес ерекция няма да получиш, ти и за редовен ми говориш. Я си спомни първите 30 дена в казармата дали си получил ерекция и дали въобще си се сетил за тез "възвратно-постъпателни движения" :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Публикувай отговор