цени на зъболекари в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

Мост-0т 2000 нагоре
коронка 800-1000
имплант-3000 и нагоре
операция за вадене на мъдреци-1600/4зъба/
това средно.Ако имаш застраховка/трябват ти две за 100% за тези услуги защото се покриват само 50%/няма и да помислиш за България,обслужването е с много високо качество и гаранция.Ако нямаш застраховка сам взимаш решение,което е по възможностите ти.Кариеси и вадене на зъби не са непосилни за плащане.
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

mama_kenga написа:
ninka83 написа::beer: :lol:

аз когато споделих с моязъболекар, че временна коронка на жив зъб и всички свързани с това манипулации са правени на истинско, без грам упойка, той направо се вклещи... както и вадене на нерви и тн.. еее живи сме обаче :lol:

Нинке, я се стегни - как по-точно са ти вадили нерви на живо ми е интересно...Такъв случай няма - първо се умъртвява зъба и тогава се вадят нервите с едни навити като спиралки игли. И грам не боли, понеже зъбът нали е умрял вече.
мама кенга, повече от това не виждам накъде мога да се стегна. затегнах си коланчето до последна дупка :wink: излишно. и без това в тази тема съм се стегнала като на зъболекаркия стол :shock:

така,не мога, а и не искам да конкурирам пумпи, но освен оставени следи в мозъка :wink: невидими, то видими такива се наблюдават с просто око на ретгенова снимка направо в челюстта. и специалист зъболекар ме питаше кога е имало хирургична намеса. сега зъболекарска намеса имаше, много ясно си спомням, защото беше в напълно трезво състояние. само където незнаех, че е била хирургична. всъщност досетих се, след като месец след това не можех да дъвча като хората на тази страна ... :roll:
айде ставам от стола :P
dakel1
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 11:21 pm
Местоположение: Ve4e dale4 ot Qc.!

Мнение от dakel1 »

Ако , имаш добра застраховка, както е при мен 85% да се покриват, излиза не много скъпо...например за две коронки с работа, с всичко, платих 486$, сега ще си правя мост общо с ваденето на зъба , с работа- 600$, коренова работа+ филинга-300 $-т. е много зависи от видът и процентите на каверичът... :lol:
dakel1
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 11:21 pm
Местоположение: Ve4e dale4 ot Qc.!

Мнение от dakel1 »

Отделно , всичко това сега го правя, защото коронки правени в България миналия септември...се счупиха...А , уж зъболекарът ми е близък и т. н., всъщност това май си е по -голяма грешка на зъботехникът , които е пекал зъбчетата.... :lol: В рамките на 1 месец 3 коронки ми се счупиха...егати и качеството :cry:
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

dakel1 написа:Отделно , всичко това сега го правя, защото коронки правени в България миналия септември...се счупиха...А , уж зъболекарът ми е близък и т. н., всъщност това май си е по -голяма грешка на зъботехникът , които е пекал зъбчетата.... :lol: В рамките на 1 месец 3 коронки ми се счупиха...егати и качеството :cry:
Сигурно си имал същият зъботехник, който е правил моите корони. Едната се сцепи на две една седмица след като ми я сложиха, а другата трябваше пет пъти да я преправят, защото или беше много дълга, или много широка, абе качество и половина, ама и цените си ги биваше. 300 лв на коронка в България.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

dakel1 написа:Ако , имаш добра застраховка, както е при мен 85% да се покриват, излиза не много скъпо...например за две коронки с работа, с всичко, платих 486$, сега ще си правя мост общо с ваденето на зъба , с работа- 600$, коренова работа+ филинга-300 $-т. е много зависи от видът и процентите на каверичът... :lol:
Коя ти е застрахователната компания, ако не е тайна и колко плащаш на месец за да имаш този добър каверич?
dakel1
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 11:21 pm
Местоположение: Ve4e dale4 ot Qc.!

Мнение от dakel1 »

Всъщност , това е кавериджът на мъжът ми-той покрива цялото семейство-Той работи към ATB-местна Албертовска банка и застраховката е към Блу Крос...то има няколко варианта на застраховки, които може да избереш, ние избрахме този с най-доброи голямо покритие... :lol: При мен посъщият начин се счупи едната корона , симетрично на две....а бях хапнала някаква мека храна-ягода или нещо такова... :oops:
Аватар
albatros
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 4:48 pm
Местоположение: TO

Мнение от albatros »

Всяка провинция си има ценоразпис, който се следва от зъболекарите.
Онтарио има Ontario Dental Guide 2007.

Ето линка за Саскачуан, всицхи цени са там:
http://www.health.gov.sk.ca/adx/aspx/ad ... e-2007.pdf
"The secret of success is going from failure to failure without loss of enthusiasm."
~ Winston Churchill
Публикувай отговор