Има ли пътуващи за Ванкувър на 28.4.2008 с British Airways?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
MikeTT
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 10:24 am
Местоположение: Plovdiv

Има ли пътуващи за Ванкувър на 28.4.2008 с British Airways?

Мнение от MikeTT »

Ще ми бъде приятно да се запознаем и да пътуваме заедно в този дълъг полет :)
Krem Karamel
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 2:53 pm
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Мнение от Krem Karamel »

Здравейте,
Ние ще летим на 07.06 с този полет и ни е малко притеснено за тези 70мин престой, в смисъл дали ще са достатъчни. Ще е много полезно за нас да ни опишете ситуацията м/у двата полета.
Приятен полет!
Благодаря!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

e 70 min не са много, щото ще се наложи да сменяте терминалите- при мен 1 към 4 (или обратно, не се сещам). Има рейсчета и бягащи пътечки. Ама няма какво да се шашкате, понеже полета е само на Бритиш, тогаз и да стане издънка ще ви настанят фрийй в хотел и тъкмо и Лондон ще разгледате :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

малко офф ама то не е лошо да се припомни, ако някои ще лети на лято все пак да не изключва възможността на път от Лондон да се кацне в Анталия за да се приберат няколко туриста...това само с БГеър се случва де но на мен ми се струват малко тези 70 минутки, бърза организация трябва и здрави крака. Успех, и се надявайте да не сте от прословутия пети терминал че не знам оправиха ли се вече там или още хората трябва да си носят походни легла като трябва да хванат презокеански
...мразя мастика без айрян...
Krem Karamel
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 2:53 pm
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Мнение от Krem Karamel »

...точно за пети терминал става въпрос...
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Минутите всъщност са по-скоро 30-40 и с много тичане хората успяват, но не и куфарите. На нас три куфара ни пристигнаха на 3-я ден, а четвъртия на десетия. Един твърд Самсонайт дойде счупен на три места, а една мека чанта преди да пристигне, сигурно са я топили под Ниагарския водопад.
Иначе до Август, БА все още разрешават чекираните куфарите да са до 35 кг всеки, както и по два ръчни багажа/човек.

Гуд лак!
KVS
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:16 pm

Мнение от KVS »

Тичаш като луд от един терминал на друг, возиш се с автобус, минаваш през унизителни процедури наред с множество цветнокожи ...
Аз лично не бих летял повече с Бритиш. Отделно стюардесата ни беше 100 килограмова крава с отвратителен акцент, направо не ми се говори :evil:
Избийте балъците и тарикатите сами ще измрат!
kurta007 написа: Жени ,ти щом мислиш/макар да стана ясно че не ти се отдава много/ ...
mwanza написа: ако си на социал и деливъри си там форевър.
enia
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Мар 01, 2008 11:33 am

Мнение от enia »

а ние имаме 1 час престой, но с луфтханза през франкфурт. Та мисълта ми е дали те ще се оправят, някой с тях който е летял с 1 час престой,ако може да сподели?
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

enia написа:а ние имаме 1 час престой, но с луфтханза през франкфурт. Та мисълта ми е дали те ще се оправят, някой с тях който е летял с 1 час престой,ако може да сподели?
Споко -верно че летището в Франкфурт е 2 рото по големина в Европа НО е уредено .Все пак немци са го правили.Има си табелки и указатели навсякъде.
Наи лошя вариянт е ако трябва да ходите от терминал 1 на 2 или обратно но това е 10 минути с скаи линията-подобие на трамваи които сварзва 2 та терминала.
Обаче ако сте с хансата те кацат и излитат от терминал 1 така че споко.
Аватар
Todd
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:39 pm
Местоположение: Lower Mainland

Мнение от Todd »

Какво като е Франкфурт, същото бягане и притеснение си е. Преди 2 седмици бях свидетел как няколко пътници си изпуснаха полетите на същото това прехвалено летище заради организацията им. Кацате от някъде си и всички минават само 2 секюрити-чек-пойнта в 1 тесен коридор, извива се километрична опашка, защото металните ченета на двойка пенсионери писукат до безумие, а братята немци са много стриктни и чувствителни на всякакви звуци. Молби от вида "Може ли да минем напред, че ни извикаха за полета ни и ще го изпуснем" НЕ вървят. Всички си чакат реда. Съчувствам на всички с престой по-кратък от 1,5-2 часа! Дано поне бирата ви хареса! :beer:
По-добре малък ум, отколкото голям цирей!
Аватар
Todd
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:39 pm
Местоположение: Lower Mainland

Мнение от Todd »

Да допълня още нещо - трябва вероятно да се прехвърляте от Гейт С, където обикновено кацат малките самолетчета от БГ до Гейт А, от където излитат презокеанските. А това си е 1 доста голямо разстояние, особено като трябва да го изминавате пеш и с багаж.
Не е лошо да потренирате малко спортно ходене преди полета! :D
По-добре малък ум, отколкото голям цирей!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Todd - помисли малко преди да пишеш...
Това че е имало навалица при тебе не означава че винаги има навалица
та..
1- те идват от Бг и има провекра само на лична карта и се редят на опашката за Еу граждани
2-Ако полета им е до Канада което е и - няма да мъкнат никакав багаж -освен личния и си има колички и не нужно да се гърби човк кат камила освен ако не иска де.
3- На тва литище има само 2 терминала- и наи дългото разтояния е между тях което се взима за 10мин -има си влакче между тях.А разтоянието можду които и да геит на един и същи терминал е пак 10-15 мин.
Навсякаде има табелки и ако човек може да чете и поне малко да съобразява няма да има никакви проблеми.

Естествено всичко може да се случи но в ОБИКНОВЕНИЯ случаи 70 мин са съвсем достатачни да се хване връзката.
Аватар
Todd
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:39 pm
Местоположение: Lower Mainland

Мнение от Todd »

bp_de написа:Това че е имало навалица при тебе не означава че винаги има навалица
та..
1- те идват от Бг и има провекра само на лична карта и се редят на опашката за Еу граждани
2-Ако полета им е до Канада което е и - няма да мъкнат никакав багаж -освен личния и си има колички и не нужно да се гърби човк кат камила освен ако не иска де.
3- На тва литище има само 2 терминала- и наи дългото разтояния е между тях което се взима за 10мин -има си влакче между тях.А разтоянието можду които и да геит на един и същи терминал е пак 10-15 мин.
Навсякаде има табелки и ако човек може да чете и поне малко да съобразява няма да има никакви проблеми.

Естествено всичко може да се случи но в ОБИКНОВЕНИЯ случаи 70 мин са съвсем достатачни да се хване връзката.
За навалицата - съгласен съм, при други може и да няма.
1. Аз като съм ЕУ-гражданин пак се редях на опашка - просто нямаше разделение, всички минавахме накуп.
2.Всеки, който заминава за Канада или САЩ обикновено носи макс.допустимия ръчен багаж, който при кацане от самолета си носиш на ръце щото пред гейта няма колички.
3.Влакчето се ползва само ако гейта ти е на маршрута му. Иначе гърбиш дисагите и пеша. А тъпите сърби като седнат с куфарите на бързите пътечки и няма полза и от тях. Така че разстоянието се взема за изнервящо време.
А това за табелките не знам защо си го писал - не си спомням някой да се загубил на летището.
А успокоението е хубаво нещо, само дето словаците преди мен си изпуснаха полета и в такъв случай едва ли помага.
Жив и здрав!
Харесвам немска бира! :beer:
По-добре малък ум, отколкото голям цирей!
enia
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Мар 01, 2008 11:33 am

Мнение от enia »

наистина с луфтханса нямаще проблем. ние се убедихме преди 3 дни с 1 час престои. само една проверка на документи.всичко става барзо. естествено че имаще доста хора. и с багажа нямаще проблем. бяхме на един и сащ терминал.
Публикувай отговор