8 ãîäèíè â Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

Lub0 написа:Мене с работа не можеш ме уплаши, даже ми се иска от време на време да ме уволняват, но засега не ме е огряло щастието...


споко сега се започва, може и да те огрее :lol: :beer:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

totev, totev... пиша ги тези работи, за да им стане по-леко на душата на тези, за които "Вуте да е зле, и ако все още не е - да стане" е смисълът на живота. Направо ги виждам как им огряват лицата докато го четат.

А ти да вземеш да се вържеш. Малко ти е бирата днес :)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

speedy написа: А ти да вземеш да се вържеш. Малко ти е бирата днес :)
абе така кажи че се притесних :wink: ами сега се прибрах и си отворих една Стела, че съм на банкет днес, пия за твое здраве :beer:
...мразя мастика без айрян...
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

bateto написа:защото не ни бе поднесена информацията по този начин мила,а се преследват други цели от автора ,който както ни е известно на нас по старите съфорумци периодически споделя своите нови материални придобивки/цитирам по памет ,първо беше апартамента и колата,после прословутата почивка на ривиера маян която не слезе от първа страница на форума близо месец,след това къщата ,жената и все в този смисъл/ и заключава -виждате ли аз какво направих в канада за еди какво си време/все материални неща/ значи в канада не е толкова зле.и новичките загладняли за такива мат. придобивки ,които в бг. не могат да си ги позволят четата и попивата,значи можело.......

вече го казахме, някои си се хвалят по форумите, защото им се вдига самочувствието като им ръкопляскат от България. от там не може да си създадеш реална представа какво представлява животът в Канада, къщите, колите и почивките на Карибите, а ако наистина се опияняваш от тези неща, то тогава неспасяемо си влязъл в Матрицата
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

AlexAA написа: Това за къщите, също е въпрос на вкус. Аз винаги бих предпочел една канадска къща (тип барака) пред една българска къща (тип железо-бетонен-тухлен бункер).
Ако някога се върна в България, ще си направя "канадска" къща (така им викат на дървените къщи в България). Миналата година бях започнал да проучвам производителите на "канадски" къщи в България.
Както и да е. Мой опознат си направи такава къща в България. Другия месец, като ходя до България, ще отида да я видя и да я сравня с тукашните. После, ако има любопитни, ще споделя мнение във форума.
Наздраве
Денис /от Ахат/ построи цял квартал, но никой не си купи, само Жоро Илиев беше взел една, за да му помогне, че беше закъсал
както казваш въпрос на вкус
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

kurta007 написа:
MrGeek написа: затова в такива ситуации геврекчията настръхва като бездомно софийско псе в мразовита януарска вечер. :lol: :rotfl:
ахахха :D :rotfl: :D
MrGeek, задължен съм ти че почти винаги ми вдигаш настроението :beer:
az търся онова словосъчетание на Гийка- беше нещо за една космата ръка, която те държи по мразовитите географски ширини :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

monny написа:
споко сега се започва, може и да те огрее :lol: :beer:
Казах ти вече преживел съм спъкването на ИТ балона, така че някакава си измислена кризичка не може да ме уплаши ;)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Интервюират Ромка за акция на НСБОП за залавяне опасни рецидивисти в Пазарджишко. Излъчено по КАНАЛ 1:

"Супруга съм на три деца. С чувекъ сбрахме пари и купихми триустаен партамент. Една вечер звъни вратата. Звънеца чука. Отварям - НИНДЖА. И без да каже нищо, с карате в бъбреците. Дукат съ усета ми би два шамара с КРАК и един на детето в гръбначния кош! От ударната вълна отлитам на 20-30 метра. Абстрахираха децата. А чувекъ го нема. Ако общината в града не вземе спешни мерки, ще се самуубеся или ще изчезна безкрайно"
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Драго , жинътъ да ни е била нилигалин опиратур в ИТ бизниса? :lol:
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

Lub0 написа:Казах ти вече преживел съм спъкването на ИТ балона, така че някакава си измислена кризичка не може да ме уплаши ;)
ако е кризичка, защото изглежда, че това е началото на края на америкаската хегемония
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

monny написа:
Lub0 написа:Казах ти вече преживел съм спъкването на ИТ балона, така че някакава си измислена кризичка не може да ме уплаши ;)
ако е кризичка, защото изглежда, че това е началото на края на америкаската хегемония
Нострадамус си има сериозна конкуренция. :D
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Хе-хе ти нали беше икономист, би трябвало да знаеш, че като всички започнат да говорят за края, значи че сме се отлепили от дъното вече и сме баунснали обратно... виж само индекса на борсата в Торонто например как върви последните месеци...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Аз ако се интересувам от трендовете в IT бизнеса последното, което ще ми хрумне, ще е да гледам към TSX. Не знам дали и 5% от този борсов индекс се формира от ИТ компании. Пък като се загледам към NASDAQ виждам, че е на нивата от 1999-а. И това, въпреки присъствието на балони като Google и RIM в него.
През последните години работя само в 100%-ви ИТ US компании от Fortune 100 и това, което виждам, меко казано, ме плаши. Най-често употребяваната дума, която чувам когато се говори за business spending е freeze. Оптимизмът е хубаво нещо, но за съжаление, не е част от реалностите в отрасъла. Just my 2 cents :)
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Pepon, преди да коментираш и да пишеш е добре да отидеш и да прочетеш мненията досега за да не се изказваш неподготвен.

В момента никой (освен теб) не говори за ИТ криза, в меннията до момента monny изкава тезата че идва страшна икономическа криза (не ИТ) в Канада и аз му показвам TSX като аргумент, че това не е така.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

На Великден правим 3 години от пристигането ни в Канада. :D Айде след празника ще се похваля, да не би някой да се гътне от злоба. (поне празника да изкарате спокойни).
Заключено