Билети?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Ние никога не летим директно за БГ, щото го смятаме за загуено време. Винаги минаваме през няколко други държави и градове, да пообиколим малко свят.

Тази година Zoom пуснаха за сефте директно полети от Монреал и Торонто до Рим. Миналата година имаше анкета в сайта им за кой град евентуалните им клиенти имат апетити, и аз гласувах по около 10-20 пъти на ден за Рим :lol: Луд умора няма

Саше, Уизз са унгарска компания. Билета е електронен, плащаш 2.50 паунда или 6 лева допълнително за ползването на кредитна карта, поне аз платих толкова. От Канада се каца и за БГ се излита от Фиумичино (Леонардо да Винчи). Миналата година беше от Чампино, но беше кофти, малко бавно откъм транспорт до центъра. От Фиумичино е около 30 минути до Термини.

Уизз е нискотарифна компания, също и Зуум, и има ограничение до 20 кила за багажа.

Ако не си падате авантюристи, по-добре с Луфтханза.

Упс, забравих да пиша мнението ми за превозвачите.

от http://www.flyzoom.com - доволни няколко години подред. Коректни при разплащанията през сайта. Старият им сайт беше по-удобен и добре организиран, мое мнение.

http://www.wizzair.com - много доволни, сравнително удобен сайт, коректни при разплащанията през сайта.

http://www.easyjet.com - много доволни, удобен сайт, коректни при разплащанията през сайта.

http://www.skyeurope - доволни, но самолетите им преди 2 години ми се сториха малко старички. Сега не знам как са. Наскоро обявиха фалит.

http://www.ryanair.com - мръсници. Без да ти кажат, след като платиш виждаш че са те чарджили за допълнителни неща, които ги е нямало в момента в който си плащал, т.е. сумата е по-голяма. Освен това като плащаш с кредитна карта техния чардж е най-скъп, както и за чекирания багаж, сравнено с всички други с които сме пътували. Те също държат рекорда за най-гадно кацане което ни се е случвало досега.
Последно промяна от Alina на Сря Сеп 23, 2009 8:24 am, променено общо 2 пъти.
Alina
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Саше, от Торонто с Zoom имаш полет директно за Лондон, от там имаш вариант с www.easyjet.com от Гетуик за София. От Лутън пък имаш www.wizzair.com
Alina
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

мерси Алина, от Лондон със сигурност ще се пробвам на един от тези двата ниско тарифни превозвача. Ама до там смятам да се доверя на "нашите" от Ер Канада, те често имат изгодни полети(по 3-4 на ден) до Лондон, някаде от порядака на 700$. Освен туй са накупили чисто нови самолети през 2007, та искам да ги пробвам. :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

A някой купувал ли си е билет от тука на България ЕР, гледам че издават електронни, ама пусто като все им нямам вяра на нашите :(
Инак билетите се движат около 360лева, Лондон-Сф-Лондон , което ме урежда. До Лондон ш'са пробвам с другите "наши"-Ер Канада.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

аз съм купувала , без проблем .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Саше и аз съм купувал нямаше проблеми хванах една промоция получаваш един плащаш два билета, отне ми около четири дни да оправим бакиите с БГеър. За уизз когато плащаш в евро а цената е в лева/от София/ курса на еврото е към 1,85 така бях неприятно изненадам миналата седмица като купувах билето. За Раян само добро, те са номер едно за самолети и тн няма смисъл да говорим, имат скрити такси, но нищо не може да се сравни с наглоста на унгарците да те чарджат с валутния курс...иначи хита това лято е София-Варна на уизз :D хващаш самолета и направо на Албена кацаш :D
...мразя мастика без айрян...
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

totev написа: За уизз когато плащаш в евро а цената е в лева/от София/ курса на еврото е към 1,85 така бях неприятно изненадам миналата седмица като купувах билето.
Ха, представям си тогава какво дран'ье ще е тогава курса, като платя с нашата екзотична валута кан долар :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

sasho71 написа:A някой купувал ли си е билет от тука на България ЕР, гледам че издават електронни, ама пусто като все им нямам вяра на нашите :(
Инак билетите се движат около 360лева, Лондон-Сф-Лондон , което ме урежда. До Лондон ш'са пробвам с другите "наши"-Ер Канада.
Това май ша излезне далавера
Thanks!
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

:beer:
Последно промяна от Alina на Сря Сеп 23, 2009 8:20 am, променено общо 1 път.
Alina
Аватар
tolumbi4ka
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Ное 18, 2004 3:07 pm
Местоположение: Calgary,AB

Мнение от tolumbi4ka »

За България ЕР- в сайта цената Лондон-София-Лондон беше 300 кан.$.с включени такси.
Като си дръпнаха парите от картата се оказаха 370$.А канадския долар го изчислявят по някакви незнайни курсове.Много приятно-типично по нашенски...
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

преди три дни се завърнах от Мадрид, страшна работа е там слънце 20 градуса, бири и т.н. хубавото е че кацаш на Барахас летището е на 15 мин от центъра на града с метрото. Ако нямате багаж за чекиране направо си вземай бордната карта онлайн и отидаш директно на гейта, и отделно си с приоритет при качването в самолета/нещо за което другите нискобюджетни компании чарджат здраво/.
До сега съм пътувал с тях около десетина пъти само веднъж трябваше да чакаме в самолета да излетим от Милано около 30 минути, лошото беше че бях напреднал с бирите а тоалетната не можеше да се ползва... :D
приятно изкарване
П.С. да платиш с канадски долар в Европа и да очакваш добър курс...невъзможно, по добре помолете някои да ви купи билетите от БГ и после се оправете сметките. ако за двама пътника загубиш 140 долара то по-добре на Луфтханза и да си спокоен.
...мразя мастика без айрян...
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

tolumbi4ka написа:За България ЕР- в сайта цената Лондон-София-Лондон беше 300 кан.$.с включени такси.
Като си дръпнаха парите от картата се оказаха 370$.А канадския долар го изчислявят по някакви незнайни курсове.Много приятно-типично по нашенски...
abe точно и аз туй си мислех, че ще ни одърварят с някакъв курс-загадка :evil: Сигурно са го карали 1лев=1долар :twisted:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Тотев, върха си :lol: :beer:


Рим - София - Рим с всички такси ми е общо 50 Евро с Уизз.
Последно промяна от Alina на Сря Сеп 23, 2009 8:18 am, променено общо 1 път.
Alina
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

я малко и вие помагайте със съвет, от къде мога да намеря най-евтиния билет Чикаго-Мтл-Чикаго че тези цени които видях в нета ми настръхна косата. За един пиклив полет 2часа най-евтиното е 550усд :shock: по принцип тези билети тук ги раздават без пари само летищни такси плащаш...за септември става въпрос дори не е натоварен сезон..
няма ли нещо нискобюджетно че да останат парички за биричка по Ст Дени :D
...мразя мастика без айрян...
nini
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2003 12:07 pm
Местоположение: Longueuil

Мнение от nini »

Виж на Jazzair, те са дъщерна на ерканада. Аз пътувах с тях март месец до Чикаго и после до Сан Франциско с United. Билета ми беше общо 550, двете посоки-Мтл-Сан Франциско-Мтл.
На Jazzair самолета беше малък, малко като автобус, но всичко беше ОК. Връщането ми беше с Ерканада и мнооого съм доволна от самолета им-нов, нямащ нищо общо с онзи, който ползвах преди 2 години до Франкфурт.
Публикувай отговор