интервю с имигрешъна при кацане на летището

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
ivonasi
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 12:02 pm
Местоположение: Bulgaria
Обратна връзка:

интервю с имигрешъна при кацане на летището

Мнение от ivonasi »

Здравейте! Какви въпроси ви зададоха офицерите от имигрейщъна (или както там се казват) при кацането ви на летището при първото ви влизане в Канада. Вярвам, че отговора на въпроса не вълнува само мен. Благодаря ви предварително!!!!
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Това, което помня, е "това ли е крайната дестинация" и "къде ще отседнете". Дадоха ни да се подпишем на няколко места и мисля това беше. Може би около 2 минути отне. После друга служителка питаше с колко пари пристигаме и попълнихме някаква бланка и ни пуснаха да си ходим. Минахме покрай хора, на които им проверяваха багажа и поизтръпнах, но ни пожелаха само приятна вечер и да сме ходели да си почиваме вече и това беше.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

Ние пристигнахме преди 2 седмици във Ванкувър. Минахме много бързо. Ние сме по процедурата за Квебек, но те не ни питаха защо кацаме тук, дали оставаме тук. Питаха ни само с колко пари влизаме и това беше. Ние решихме все пак да им покажем сертификатите и имигрейшън офицерката ги погледна все едно ги вижда за първи път и каза, че не й трябват. После направи снимка само на мъжа ми и ни пожела всичко най-хубаво. Всичко отне около 5 минути.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

e по принцип снимки не се правят, ама странно защо мъжа ти са го снимали пак :lol: Съмнителен им се е видял нещо :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Ако снимката от Бг не е съвсем по техните изисквания ти правят на място на летището. Наште ги поразгледаха, консултираха се един друг и решиха, че стават. Да, ама не, после получихме писмо къде и кога да се явим за нови снимки. Та по-добре, че са го снимали на място човека, че да не се занимава после.
tztania
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 9:04 pm

Мнение от tztania »

Питат също така дали имаш намерение в течение на една година да си внесеш лиюното употребявано имущество и кола. Отговора ти се отбелязва на бланката и се подписваш. Ако сте спонсориран и е посочен адрес, проверете дали правилно е изписан пощенския код, защото на този адрес ще си получите картата.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Въпроса за колко пари носите винаги ми се е струвал про-форма, докато една позната от Торонто не ми разказа как на тях са им казали да извадят парите и са ги броили до последния долар. Това става -- Май 2003-та.
ivonasi
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 12:02 pm
Местоположение: Bulgaria
Обратна връзка:

Мнение от ivonasi »

Благодаря ви, хора, за отзивите!!!! Надявам се и при мен всичко да е ОК.... Обещавам, че щом мина през това ще ви напиша как е било. Благодаря ви!!!
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

optics написа:Въпроса за колко пари носите винаги ми се е струвал про-форма, докато една позната от Торонто не ми разказа как на тях са им казали да извадят парите и са ги броили до последния долар. Това става -- Май 2003-та.
В този ред на мисли, поради объркване на летището ние декларирахме, че влизаме със 600 долара. Имиграционната опули очи, сви рамене и каза: "Ваш си е проблема, ама да знаете, че с тази сума няма да изкарате и седмица" и подписа документите. Чак тогава се усетих какво е станало и доста се смяхме.
А, да, и нас ни снимаха. А снимките уж бяха по всички изисквания...
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

Гледам че пишете за снимки при пристигането, трябва ли да имаме снимки в нас или ползват снимките от документите , придружаващи визите. :D
DCS Виена: 28.12.2006
Интервю: 22.08.2007
Док Букурещ: 05.09.2007
Баркодове: 09.10.2007
Направени медицински: 09.11.2007
О.К. Медицински: 23.11.2007
Покана за визи: 09.01.2008
Визи: 29.01.2008
В Канада:29.02.2008
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Venko написа:Гледам че пишете за снимки при пристигането, трябва ли да имаме снимки в нас или ползват снимките от документите , придружаващи визите. :D
никви снимки не трябва да носиш, те си имат камера пред гишето дето стоиш, само леко приклякваш и те снимат и снимката излиза веднага.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Така си е , снимат те хората , макар чее...след дългият полет , приклякането не е много желателно упражнение :?
Аватар
Herisson
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 1:55 pm
Местоположение: Montreal-Canada

Мнение от Herisson »

Haс никой не ни снима, нито ни искаха снимки, но падна голямо ровене из багажа. Взеха ни всички местни продукти, усещането е ужасно така, че по-добре не носете такива неща. :rotaeye: :lol:
Аватар
MoHTpeal_boy
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 12:47 pm
Местоположение: далеч от родината!

Мнение от MoHTpeal_boy »

Аз когато пристигнах просто ме питаха къде ще отседна , с какви пари влизам и на колко си оценявам вещите които имам.След това само ме накараха да си прекарам куфарите през скенер и полицая ми вика :"Ама вие тука имате 2 шишенца" и аз и викам "Ми имам да!" , и тя :" Добре дошли в Канада!" :)
Последно промяна от MoHTpeal_boy на Вто Мар 04, 2008 2:15 pm, променено общо 1 път.
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от miko »

Herisson написа:Haс никой не ни снима, нито ни искаха снимки, но падна голямо ровене из багажа. Взеха ни всички местни продукти, усещането е ужасно така, че по-добре не носете такива неща. :rotaeye: :lol:
Ами четете - месо в Канада не се носи. Никакви хранителни продукти.
Пък и за какво ви е. Кеф ви хубава луканка под път и над път, а не като в БГ -мокра и не се знае от какво животно е месото.
Публикувай отговор