интервю с имигрешъна при кацане на летището

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Nadi a
Мнения: 168
Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 5:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Nadi a »

miko написа:
Herisson написа:Haс никой не ни снима, нито ни искаха снимки, но падна голямо ровене из багажа. Взеха ни всички местни продукти, усещането е ужасно така, че по-добре не носете такива неща. :rotaeye: :lol:
Ами четете - месо в Канада не се носи. Никакви хранителни продукти.
Пък и за какво ви е. Кеф ви хубава луканка под път и над път, а не като в БГ -мокра и не се знае от какво животно е месото.
Ама то за месо ли ставало въпрос :lol: ?
Пробвах да разгадая "местни", идва от "място", ама дали някъде в България или в Канада? :wink:
Ако искаш да прегърнеш света - купи си глобус!
ivonasi
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 12:02 pm
Местоположение: Bulgaria
Обратна връзка:

Мнение от ivonasi »

както обещах ви пиша за минаването ни през имигрейшъна:
Поискаха ни паспортите, Conformation of PR и декларацията от митницата, която попълнихме още в самолета. Хората си попълниха каквото рябва, като ни попитаха с колко пари разполагаме, смятаме ли да внасяме по-късно още багаж, с колко багаж пристигаме, разпитаха ни за деца и имаме ли деца, които не са с нас, дали ще оставаме във града или само кацаме тук, имаме ли адрес и на кого е адреса. Попитаха ме какво съм работил преди това и дали възнамерявам да работя същото и в Канада. Разписахме се където ни показаха и ни пожелаха "ДОБРЕ ДОШЛИ В КАНАДА". От там ни поеха от CANN (а не CNAA). Енда изключително любезна и искрено радваща се на детето ни служителка внимателно ни обясни къде каква помощ можем да получим и как да постъпим след това. Поканиха ни да си вземем багажа и от там в митницата. Там съвсем неочаквано проверката беше следната - дадохме декларацията, която попълмихме в самолета и която преди това ни бяхха върнали и ни пожелаха Добре дошли. И това беше....... :)
Всичко мина добре на летището. Нямахме никакви проблеми. Не са ни снимали, нито са ни ровили из багажа.....Това е.
Последно промяна от ivonasi на Пон Мар 10, 2008 11:20 pm, променено общо 1 път.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ivonasi написа:... и ни пожелаха "ДОБРЕ ДОШЛИ В КАНАДА". От там ни поеха CNAA.
bre, а какво е това CNAA?!?!?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

sasho71 написа:
ivonasi написа:... и ни пожелаха "ДОБРЕ ДОШЛИ В КАНАДА". От там ни поеха CNAA.
bre, а какво е това CNAA?!?!?
Canadian National Alcohol Association- най вероятно стари приятели за да се оползотвори бутилка ракия в задушена обстановка и размисли за бъдещето..аз бях посрещнат от кебекския бранч на организацията :D
...мразя мастика без айрян...
ivonasi
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 12:02 pm
Местоположение: Bulgaria
Обратна връзка:

Мнение от ivonasi »

sasho71 написа:
ivonasi написа:... и ни пожелаха "ДОБРЕ ДОШЛИ В КАНАДА". От там ни поеха CNAA.
bre, а какво е това CNAA?!?!?
Карай да върви!!!!! :) Извинявам се за грешката..... :( CANN - Community Airport Newcomers Network или нещо такова..... А това със старите приятели щешеда е добре, защото тази ракия която донесох, номога да я изпия поне година и половина още..... :) То не са бидони, то не са туби :) :) :) :) :)
Гешката беше моя........... :oops:
Публикувай отговор