Знае ли някой какво можеме да внесеме при първото ни влизане

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
armando
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Юни 13, 2006 6:58 am

Знае ли някой какво можеме да внесеме при първото ни влизане

Мнение от armando »

Здравейте всички. Е, най после и ние сме с готови документи и визи. Смятаме около началото на април да пътуваме за Торонто. Някой може ли да ни каже какво можеме да си внесеме при първоначалното ни влизане. Мисля, че имаме право на един контейнер. Ако не можеме да го напълниме и има други,които ще пътуват по това време вероятно бихме могли да го разделиме с подобно семейство или нещо такова. Моля ви онези които имат опит в тази посока - споделете опита си за да не носиме излишни неща или да пропуснеме някои които са важни. Кола от САЩ можеме ли да внесеме без митнически такси. Много ще сме ви благодарни за всякаква информация касаеща темата-ние сме семейство с две момичета- на 9 и 14 години. Предварително много благодариме на онези които биха се отзовали. И моля да не се забравя, че Сър Хенри бил на 107 години, когато една сутрин забравил да изпие своето двойно уиски..., а Смърта само това и чакала !!!!!!!!!!!!!!!!Бъдете здрави !
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

малко не е ясен въпроса
имай предвид че до 1 година ( първата година) може да идва багаж за к не плащаш мито но трябва да го опишеш или дадеш списък на митничарите - те ще те питат
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Знае ли някой какво можеме да внесеме при първото ни вли

Мнение от bp_de »

armando написа: Кола от САЩ можеме ли да внесеме без митнически такси. !
4е то ако може6е да стават такива работи канадските дилари на коли стяха да умрат от глад бе 4овек.Писано е по форума специално как става вноса та даже има хора които са си описали и ли4ните слу4ки.

Аz там не живея но моите роднини живеят там и сам ги посеставал и по мое мнение не си сруват никакви контеинери с багаж и от сорта.
там си има вси4ко просто пари трябват.
Системата така е направена 4е не може6 да я ислzже6.Все пак на година в Канада се пренсят 200 000 и местните са помислили по вzпроса и така е уредено 4е се обесмисля мzкненето на багаж.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: Знае ли някой какво можеме да внесеме при първото ни вли

Мнение от sasho71 »

bp_de написа:
armando написа: Кола от САЩ можеме ли да внесеме без митнически такси. !
4е то ако може6е да стават такива работи канадските дилари на коли стяха да умрат от глад бе 4овек.
tuk скоро даваха някакво предаване за внос на коли и да ти кажа митнически такси нямаше, ама имаше някакви 5-6 други хидън такси дето оскъпяваха нещата.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

когато влизате в Канада не забравяйте да попълните следната декларация, след това се попълва всяко година!
Изображение
...мразя мастика без айрян...
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Не съм особено съгласен, че е безсмислено да се прави контейнер, понеже в Канада имало всичко - само пари да имаш.
Ами ако наскоро си похарчил няколко хиляди за чисто ново обзавеждане, което много си харесваш, и при положение, че в Канада искаш пак да имаш всичко ново, а не от салвейшън арми, и при положение, че електоуредите ти са на 110/220, PAL/NTSC, че жена ти има два гардероба дрехи, при положение, че контейнера ще ти струва US$ 3000, наистина ли си заслужава да зарежеш всичко това да прахолясва в БГ и да започнеш да купуваш всичко, от вилиците и лъжиците, отначало в Канада?
Я кажете колко струват само една качествена софа + един качествен кинг сайз матрак?

Що се касае до вноса на коли в Канада, освен, че трябва да отговарят на определени канадски стандарти за да е възможно тяхното регистриране там, за да се внесат без мито, трябва да са били собственост на новопристигащ лендинг емигрант поне 6 месеца.

Армандо, изпратил съм ти ЛС.
Също прочети това:

http://www.cbsa-asfc.gc.ca/import/menu-eng.html

http://www.cbsa-asfc.gc.ca/menu/CFCF_B-e.html
(форми B4, B4A)
Junior
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Дек 06, 2005 1:57 am
Местоположение: Toronto / Варна
Обратна връзка:

Мнение от Junior »

Армандо, ще ти споделя личен и професионален опит.

Аз си пренесох някои неща с контейнер и съм доволен. Убеден съм, че когато си тръгвам пак ще си прибера всичко което си имам и ми харесва.
Правилата са следните и важат за всеки 2 държави по света: когато си пребивавал легално и трайно (повече от 6 мес.) в една държава (гражданин, учение, работа, стажове, лечение и т.н.) и се местиш в друга, в която ще придобиеш статут на резидент, имаш право необлагаемо (без мито, акцизи и данъци) да си вземеш целия личен багаж. Личен багаж е всичко което си притежавал повече от 6 месеца преди датата на смяна на статута. По принцип за дрехи, книги, мебели и т.н. никой няма да иска да доказваш датата на придобиването им, но за автомобили може и да ти се наложи. Ако колата си е твоя по-отдавна няма проблем да си я вземеш (аз не взех моята понеже е Опел). Идеята за кола от САЩ няма да стане поради горните обяснения - нито идва от БГ, нито я имаш от 6 или повече месеци.
С колите също внимавай защото има канадски регистър кои марки и модели автомобили могат да бъдат регистрирани в Канада.
С две думи - можеш да си вземеш всичко. И колкото повече е, толкова по-евтин ще бъде транспорта.
Ето и примерна цена, за да се ориентираш: Варна - Торонто, Врата до врата, 450 кг, 1.5 куб.м., 15 календарни дни доставка - 300 щатски долара в БГ за обработка и транспорт и 120 канадски долара за попълване на митнически документи при пристигане. Тогава американските пари бяха по-скъпи и цялата работа излезе около 500 канадски долара.

По въпроса дали си струва - само в единия кашон (от 12-те) имах около 300 CD-та и DVD-та, чиято стойност многократно превишава гореспоменатите 500 CAD. Не говоря за книги и стойностни лични вещи, които дори и бумтящата китайска икономика не може да достави на Канада.

Ако те интересуват подробности около процедурата или контакти на няколко добри фирми в БГ ми пиши.
Публикувай отговор