Работа за полицай в BC

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
N5
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 7:37 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Работа за полицай в BC

Мнение от N5 »

Какъв е реалният шанс на ландед иммигрант да бъде приет на работа в полицията, ако отговаря на всички изисквания,обаче все пак си е ландед иммигрант, а не с канадски паспорт.Проверих в сайтовете на регионалните полиции на БЦ и там пише, че е необходим статута на citizen или ландед, обаче не знам как е на практика.Дали някой е кандидатствал или има информация по този въпрос?
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Здравей.Щом пишат,че може-значи може.Тоест ,може да кандидатстваш.Провери обаче дали ситизените нямат предимство при подбора на кандидати-в този случай шансовете ти са малки.За митниците например нещата стоят точно по този начин,за който ти говоря.Там ландет имигрант също има право да кандидатства,но ясно е подчертано,че СИТИЗЕНИТЕ ИМАТ ПРЕДИМСТВО,което при неимоверната конкуренция от ситизени ,почти автоматично те дисквалифицира(освен ако не си някакво чудо на природата,разбира се).Дано си ме разбрал.
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Доколкото зная в Британска Колумбия няма провинциална полиция и се обслужва от RCMP. Тоест, за да станеш полицай трябва да завършиш школата им, след това да работиш 2 години по разпределение където те изпратят. Не съм 100% сигурна, но имам познат от Онтарио, който в момента е точно в Британска Колумбия за 2 години по разпределение, след като завърши RCMP школата някъде из прерийните провинции. Провери сайта на RCMP.
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Re: Ðàáîòà çà ïîëèöàé â BC

Мнение от heat »

N5 написа:Êàêúâ å ðåàëíèÿò øàíñ íà ëàíäåä èììèãðàíò äà áúäå ïðèåò íà ðàáîòà â ïîëèöèÿòà, àêî îòãîâàðÿ íà âñè÷êè èçèñêâàíèÿ,îáà÷å âñå ïàê ñè å ëàíäåä èììèãðàíò, à íå ñ êàíàäñêè ïàñïîðò...
Ñïîðåä ìåñòåí ïîëèöàé - "Çà äà ñòàíåø ïîëèöàé ÒÐßÁÂÀ äà ñè ãðàæäàíèí ".

È ïî-äîáðå ÷å å òàêà :wink:
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

beckythomas9 написа:Доколкото зная в Британска Колумбия няма провинциална полиция и се обслужва от RCMP. Тоест, за да станеш полицай трябва да завършиш школата им, след това да работиш 2 години по разпределение където те изпратят. Не съм 100% сигурна, но имам познат от Онтарио, който в момента е точно в Британска Колумбия за 2 години по разпределение, след като завърши RCMP школата някъде из прерийните провинции. Провери сайта на RCMP.
Има местна полиция и то не една(New Westminster,Delta и т.н).
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

А работа в затворите привлича ли те?
Можеш а започнеш в някой затвор и след 3 години като станеш гражданин с опита, който ще добиеш ще те лапнат като топъл хляб. Тук в Монреалската полиция има страшно много имигранти - виждам го по табелките с имената им.
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

flyfish написа:
beckythomas9 написа:Доколкото зная в Британска Колумбия няма провинциална полиция и се обслужва от RCMP. Тоест, за да станеш полицай трябва да завършиш школата им, след това да работиш 2 години по разпределение където те изпратят. Не съм 100% сигурна, но имам познат от Онтарио, който в момента е точно в Британска Колумбия за 2 години по разпределение, след като завърши RCMP школата някъде из прерийните провинции. Провери сайта на RCMP.
Има местна полиция и то не една(New Westminster,Delta и т.н).
Може да има местна полиция, но няма провинциална полиция.
В Онтарио има 3 вида ПОЛИЦИЯ:
RCMP (federal)
OPP (provincial)
и "муниципална" по местоживеене. Основната работа се върши от провинциалната полиция. RCMP в Отава патрулират само един път и Парламента. От моят познат (а и от новините) става ясно, че в други провинции, напр. БС, където няма провинциална полиция, основните функции се извършват от RCMP.
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Mоже да имате провинциална,ама нямате транспортна :lol: .

N5,сериозно,намери сайта на Ванкувърската транспортна полиция-GVTA.Те със сигурност набират ландет,защото аз преди известно време бях се засилила натам и един мой познат полицaй от GVTA лично се обади да пита за мен дали мога да кандидатствам като ландет.Отговорът беше" ДА".При мен проблем се оказа шофьорската книжка(искат клас 5).
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Всичко зависи калко им трябват хора в момента. И в Албърта се кълнат че взимат резиденти. Доскоро виждах стикери по колите че наемат хора. Нищо не ти пречи да опиташ. Доколкото виждам от формите, добре е да имаш опит в тая област , както и физически даннни.
И не на последно място трябва много да носиш на понички... :lol: :lol:
Изображение
hrimi
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:39 am
Местоположение: Vancouver

Мнение от hrimi »

Това са линковете на местната Ванкувърска полиция (VPD): http://www.city.vancouver.bc.ca/police/. Има българин, който работи там. Бил е доброволец в началото. В Vancouver Police Department може да кандидатстват и PR. Това е на трансрортната полиция: http://www.translink.bc.ca/Transportati ... efault.asp
danielle

Мнение от danielle »

според мен първо ще трябва да се запознаеш със системата им на обучение и от там да тръгнеш. предполагам нашата и тяхната имат доста различия. не съм сигурна дали въобще ще ти признаят твоето.

виж тук:

http://www.jibc.bc.ca/programs/calendar.htm

а това са част от изискванията, за да у4иш:


Entrance requirements consist of:
• Grade 12 or High School Equivalency (GED)
• Canadian citizenship or permanent residence
• Good character
• Proficiency in English
• Valid driver’s licence
• Basic computer skills
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Аз лично познавам в Калгари българин, който вече е полицай :) Евала на човека :beer:
Публикувай отговор