Доларът ще пада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
kralimarko

Доларът ще пада

Мнение от kralimarko »

4ува се 4е в края на януари ще падне след като намалят лихвите с .25 или .50 % ....о4аквам да стане 1американски за 1.10 канадски .Вие какво мислите по вапроса
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Да ще падне спрямо другите валути, спрямо американският - ще видим той колко бързо ще пада :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
prase
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 1:26 pm
Местоположение: Островът на прасетата

Мнение от prase »

Доларът ще пада ама кой по-точно, USD, CAD, AUD, NZD...?
По-добре доволна свиня, отколкото недоволен човек?
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Има също HKD и JMD :D
Като правило пропадащите икономики имат пропадащи валути. Сега най-сигурна инвестия е златото, а от валутите словашката крона. Що се отнася до USD - RIP :D
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ако ще инвестирате в ценни метали среброто е много по-добър избор от златото...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Lub0 написа:Ако ще инвестирате в ценни метали среброто е много по-добър избор от златото...
що? аз като гледах златоото е поскъпнало точно със 100% за последните 15 години , а среброто нещо се мота...
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

100% за 15 години е нищо... + минали периоди не се броят :) Важно е какво ще стане в бъдеще, сега е момента, ако ще се инвестира в ценни метали да се избере среброто според мен...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Обикновено последни се усещат да купуват дребните риби малко преди нещата да се обърнат. Наистина ли ще продължава да расте златото, след като цената е скочила толкова много в последните години.
Сиренето е безплатно само в капана.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

mouse написа:Обикновено последни се усещат да купуват дребните риби малко преди нещата да се обърнат. Наистина ли ще продължава да расте златото, след като цената е скочила толкова много в последните години.
1000$/OZ ти ги гарaнтирам. За по-нататък ще видим. Въпросът не е с колко, а кога. Златото, нефтът и пр. природни ресурси са изчерпаеми суровини, тяхното търсене постоянно нараства, а възможностите за по-голям добив са много ограничени. От тук нататък и на децата им е ясно какво следва.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
kralimarko

Мнение от kralimarko »

Златото и аз мисля 4е ще стигне 1000$ но не жяржам да стои там за дълго,вярвам 4е американската икономика ще по4не да се стабилизира през 2008 ( към края) и тогава златото ще слезе обратно на 6-700 за унция а може и по надолу. сега е важно да видим с колко 4асти от процента ще свалят лихвите американците но американскиа $ сигурно можем да го видим 1.25 спрямо лева за няколко мига и 1.52 спрямо еврото . те и кандците искат да режат лихвата в края на януари та ще видим кое на каде ......а до тогава кисело зеле със пръжки и вино.....напролет може и маруля с репи4ки :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

The Search Function will get you the answers rather quickly :idea:
Аватар
emodonkov
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 8:29 pm

Мнение от emodonkov »

В момента британския паунд пада много (с 40 стотинки за последните 3 месеца). Аналитиците си го обясняват с намаляването на лихвения процент и застой в икономиката, както и с това че Великобритания е един от основните кредитори на Щатите. Ако и в Канада се очаква намаляване на лихвения процент моя съвет е който има някакви спестявания да ги обърне в евро, а когато канадския долар падне достатъчно да си ги върне пак в канадски долари.
Аватар
paparazzo
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 3:01 pm
Местоположение: Софето

Мнение от paparazzo »

евро-казваш-обаче ипотечната криза от УСА-ще се усети в Европа-тази година-във БГ-2009-то това си е рецесия-та аз ще инвестирам в рубли....
:) :) :)
-АЗ СЪМ ЗА КЮЧЕКА....
Аватар
emodonkov
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 8:29 pm

Мнение от emodonkov »

paparazzo написа:евро-казваш-обаче ипотечната криза от УСА-ще се усети в Европа-тази година-във БГ-2009-то това си е рецесия-та аз ще инвестирам в рубли....
:) :) :)
Няма такава опасност, тази година Малта и Кипър сменят традиционно силната си валута в ЕВРО, отделно еврото поскъпва заради търсенето му покрай инвестициите в недвижимо имущество в България (това последното съвсем сериозно).
kralimarko

Мнение от kralimarko »

то4но днес от европа има новини 4е еврото ще има проблеми и коментара е 4е ще падне малко ...УСА са яко в тинята канада се шматка в безтегловност .....златото и то доста ско4и напоследак и днес падна с 20 долара и така ...мешана салата ......ако УСА фед, не свали лихвите амер. долара ще ско4и осезаемо абе кво знам и аз ама гледам разни коментари :roll:
Публикувай отговор