държавно устройство на Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

държавно устройство на Канада

Мнение от perah »

Чета аз и се образовам относно държавата в която искам да живея със семейството си и ми е много интересно Вие какво бихме споделили от знанията си за Канада.

В момента се интересувам относно държавното устройство и искам да знам този Governor General само представителни функции ли има или е наистина намесник на кралицата? Доколкото знам кралицата има само неформална власт т.е запазило се е едно статукво един вид само на хартия, както е за Австралия и Нова Зеландия. От друга страна когато се заклеваш за гражданство я споменаваш в клетвата си или греша?

Освен това ми направи впечатление, че на такъв отговорен пост е една жена рефюжи от Хаити (т.е семейството й е такова) това мисля, че говори много за Канада като демократична страна.

Четох и за парламента много ми е интересно всичко.


Малко объркано стана но ще се радвам да поговорим за нещо различно от снежни топки и чалга :D
If you aren't the star of your own life, you're the supporting player in someone else's.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: държавно устройство на Канада

Мнение от krimon »

perah написа:Освен това ми направи впечатление, че на такъв отговорен пост е една жена рефюжи от Хаити (т.е семейството й е такова) това мисля, че говори много за Канада като демократична страна.
ама тази жена когато е трябвало е викала Вив льо Кебек либр ... не случайно е представител на английската кралица 8)

Тази инстутуция е символ на приемствеността и историческата памет на канадците. Първият губернатор е Самюел дю Шамплейн. Губернаторката може и да има само представителни функции, обаче е там, за да напомня пакта с Великобритания. :roll:
Аватар
limen
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 4:13 am
Местоположение: Been there, and there...

Мнение от limen »

Check this out: http://www.cic.gc.ca/english/resources/ ... ook-14.asp
...Print will be sent to you when apply for Citizenship...

Quote:
"Government in Canada
There are federal, provincial, territorial and municipal (or local) levels of government in Canada. The responsibilities of the federal and provincial governments were first defined in 1867 in the British North America Act.
.........
The Parliament of Canada
Canada is a democracy. It has a system of parliamentary government. Parliament has three parts: the Queen, the House of Commons and the Senate.
Her Majesty Queen Elizabeth II is our Head of State. The Governor General of Canada is the Queen’s representative in Canada. ......."
"There are two types of tragedies in life. One is not getting what you want, the other is getting it."
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Мнение от perah »

limen написа:Check this out: http://www.cic.gc.ca/english/resources/ ... ook-14.asp
...Print will be sent to you when apply for Citizenship...

Quote:
"Government in Canada
There are federal, provincial, territorial and municipal (or local) levels of government in Canada. The responsibilities of the federal and provincial governments were first defined in 1867 in the British North America Act.
.........
The Parliament of Canada
Canada is a democracy. It has a system of parliamentary government. Parliament has three parts: the Queen, the House of Commons and the Senate.
Her Majesty Queen Elizabeth II is our Head of State. The Governor General of Canada is the Queen’s representative in Canada. ......."
Тази информация я имам. Беше ми интересно как канадците възприемат изобщо държавата и какво Ви е направило впечатление като живущи там.
If you aren't the star of your own life, you're the supporting player in someone else's.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: държавно устройство на Канада

Мнение от Koko »

perah написа:Чета аз и се образовам относно държавата в която искам да живея със семейството си и ми е много интересно Вие какво бихме споделили от знанията си за Канада.

В момента се интересувам относно държавното устройство и искам да знам този Governor General само представителни функции ли има или е наистина намесник на кралицата? Доколкото знам кралицата има само неформална власт т.е запазило се е едно статукво един вид само на хартия, както е за Австралия и Нова Зеландия. От друга страна когато се заклеваш за гражданство я споменаваш в клетвата си или греша?

Освен това ми направи впечатление, че на такъв отговорен пост е една жена рефюжи от Хаити (т.е семейството й е такова) това мисля, че говори много за Канада като демократична страна.

Четох и за парламента много ми е интересно всичко.


Малко объркано стана но ще се радвам да поговорим за нещо различно от снежни топки и чалга :D
Функциите на Генерал-губернатора (и на лейтенант-губернаторите по провинциите също) са наистина само представителни, без никаква реална власт. Затова и на тази длъжност се назначава човек който може да прави добро впечатление, но няма нужда да е на ти с реалната политика. А от разговори с познати канадци съм останал с впечатлението че генерал-губернатора се ползва с доста уважение, макар че всички са наясно че длъжността е само представителна.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: държавно устройство на Канада

Мнение от Guinness »

krimon написа:Тази инстутуция е символ на приемствеността и историческата памет на канадците.
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :dent: :dent: :dent: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wave2: :partytime: :partysmiley: :wave2:
Аватар
Todd
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:39 pm
Местоположение: Lower Mainland

Мнение от Todd »

perah написа: Тази информация я имам. Беше ми интересно как канадците възприемат изобщо държавата и какво Ви е направило впечатление като живущи там.
К'ва държава, к'ви 5 лева - ние си живеем у провинцията. :beer:
За държавата се сещаме кога дойде време за плащане на данъци! :evil:
Аватар
7George
Мнения: 9657
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Todd написа: К'ва държава, к'ви 5 лева - ние си живеем у провинцията. :beer:
За държавата се сещаме кога дойде време за плащане на данъци! :evil:
Вярно е. Всяка провинция се изживява тука като държава - чиновници, закони, парламент, знамена. И донякъде имат право , щото са възникнали преди Канада. Особено им се ще да забравят за Канада кебекарите. Но на сериозно никой не иска да се отделя де. Даже и със щатите се възприемат като едва ли не същото пространство и се чудят че ще им трябва паспорт, като тръгнат надолу някои... Така че - смесени чувства.
Аватар
webmastera
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 6:56 pm
Обратна връзка:

Мнение от webmastera »

Аз писах дипломна работа на тая тема. Имам 5.50 .
"The whole secret of life is to be interested in one thing profoundly and in a thousand things well."
Horace Walpole
Изображение
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

webmastera написа:Аз писах дипломна работа на тая тема. Имам 5.50 .
преди GST/HST или след :D
...мразя мастика без айрян...
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

говейрнейтъра дженерал преди беше една жълта а сега е една черна - гаргара си прави с нас кралицата понеже я оте*ахме.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Прах в очите на новите имигранти е тази говернърка :lol:, следващия път ще е марсианка сигурно ... Което няма да и пречи да прахосва по 6 милиона представителни на година само за гориво на самолета като предишната китайка. Тя си ходеше с държавен самолет до собствения остров да отмаря на вилата ... В Европа беше на обиколка, 30 милиона прахоса :shock:. Историческата памет скъпо излиза. По-добре да вземе пример от истинската кралица, която била доста спестовна жена :) ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

KolioBalkanski написа:говейрнейтъра дженерал преди беше една жълта а сега е една черна - гаргара си прави с нас кралицата понеже я оте*ахме.
Доколкото знам кралицата вече няма думата при избора на генерал-губернатора, сегашната не я ли назначи бившия премиер-министър Мартин?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

хм, ми кралицата си я назначава ама прайм министера и казва кои са добри кандидати
ето и едно видео, вижте как белите горкичките я гледат:
http://www.cbc.ca/clips/ram-newsworld/t ... 060404.ram
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Тая хаитянска б...а е омъжена за един от най-видните интелектуалци сепаратисти , от времето на атентатите , в къщата му е бил склад за оружие ! Когато я назначиха на поста , негови съратници и приятели се разграничиха от него в пресата. Според мен назначението именно на сепаратистка или поне живуща с бивш/настоящ такъв е много умен ход и удря право в целта :wink:
Публикувай отговор