Говорите ли на български език на работното си място? ;)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

с българските си колеги си говора на български, с руските - на руски, с унгареца - на унгарски..
на обяд се събираме българите и си хортуваме на нашенски, китайците си хортуват на мандарин и т.н... общо взето във фирмата имаме от различни националности и е ок те помежду си да си говорят на техния език (дори и аз да съм наблизо - ако не говорят на мен си перкат на роден език) - никой не се обижда от това...
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

ами то в торонто имигрантите са повече от местните и като че ли тази нова чуждоезична действителност е взела да се налага.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

хайде и аз да се изцепя, имам колежка българка и си говорим с нея на английски :roll: често забива на български ама от 18 години не живее в БГ ...иначе е весело вчера и обеснявах какво е пич :D
Тя е човека който не знае кой е Бойко Борисов или поне не прави веднага някакви асоциации
...мразя мастика без айрян...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Абе Тотев, как може да я обясниш тази дума :) Аз се замислих и ако трябва да я обяснявам на някой, честно казано няма да мога :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

dude, к'во е пич?

а аз също от много време не съм си в БГ ама покрай тея форуми разбрах що е то чалга, азис, бойко борисов (макар че него го бях меркал и преди)...мутри, нутреси, реститутки (хехехе) и доста още новоизлюпени термини и личности.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

хехе абе голям майтап беше и аз използвах dude, иначе с другата българка е голям майтап, като седнем в кафетерията и правим едно българско кафе -1 час :D
но като цяло тук се толерира мултиленгуизма и културизма :D
...мразя мастика без айрян...
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

аз също говоря на български , но само когато наоколо няма колеги не-българи .
съдя по себе си , аз се дразня , ако колегите ми заговорят на език , който не разбирам .
разбира се , аз не мога да им казвам какво да правят , но аз с колегите ми българи сме решили да говорим англ. или френски , ако в офиса има и други , които не разбират нашия език .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

незнам, ама като заговоря на български настъпва такава тишина наоколо, все едно пък ще ме разберат :P :P :P

на кукуво лято :wink:
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

zorina написа:незнам, ама като заговоря на български настъпва такава тишина наоколо, все едно пък ще ме разберат :P :P :P

на кукуво лято :wink:
абе кат знам какъв е хай интерессът към теб
нищо чудно да ходят на частни уроци по български някой хора
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

speedy, думите, които си изброил по-горе са на турски език, бре!!!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

абе къде са тия българи дето си говорите на български.последните 4-5 год. от както съм тук където съм работил няма кьорав нашенец покрай мен.изкълчи ми се езика. :lol:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:абе къде са тия българи дето си говорите на български.последните 4-5 год. от както съм тук където съм работил няма кьорав нашенец покрай мен.изкълчи ми се езика. :lol:
Явно всички са или директори или на социал, та затова няма кой да върти гевреци. :lol: :rotfl:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

или началници като мен /с начално образование/ :D
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Вярно е - от българите, които познавам - само двама работят - останалите са социял...
А тези познати, които "въртят геврека", всичките са или молдовани, или руснаци.
Директори - познавам само едни, но човекът си е станал такъв не случайно.
Така че на български на работното си място и аз нямам с кого да говоря. Добре, че колегите ми са руснаци, а при мен руския е не по-зле от българския, така че общуването е пълноценно :beer:
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Мнение от dartcherniat »

bibco написа:Вярно е - от българите, които познавам - само двама работят - останалите са социял...
Ми не е верно, ти просто с такива общуваш. Аз един на социал не познавам.

Иначе, нямам колеги българи , така че не говоря. По телефона - да. Никой, обаче около мен не се вълнува особено. За протокола 90% от колегите са кебекари.
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
Публикувай отговор