развод в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
galiamtrl
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 7:08 pm

развод в Канада

Мнение от galiamtrl »

Каква е продцедурата за развод в Канада, при положение че и двамата сме Българи.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

Не се разли4ава от тази за местните.
Разделяте се, тоест да имате разли4ни местожителства и след една година подавате молба в сьда.
Ако искате да стане по бьрзи от една година, трябда един от вас да има следните мотиви ;
1. изневяра
2. психи4ески или физи4ески тормоз от страна на партенера.
А ако има какво да делите, деца и вещи, и не се разбирате по делбата, нещата се усложняват и ще ви трябва адвокат.
МОлбата се подава в Cour superieure du Quebec.
Сьдията има вьзможноста да се опита да ви разубеди 4рез разли4ните процеси предвидени в закона за развод.
Това е минималното което трябва да знаеш, но ако искаш да се запознаеш с цялата процедура ще трябва да консултираш La loi sur le divorce.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

bateto написа:баси ,то тука и да се разведеш трябва да чакаш,цяла година :cry: ми то за една година ,ако си се разлюбил може наново да се залюбиш. :o

Батето, има места на тази земя, кьдето индивидите са, най-малкото, поканени да размислят относно постьпките си. Не вси4ко е базирано на пьрвата сигнална система. Ако си направил брак водейки се по пьрвата сигнална система, то разводьт ще те накара да си напрегнеш главата и да размислиш по битието ти. Та следващият пьт като се жениш, поне малко да опиташ по4вата. Та като решиш да се разведеш да имаш сериозни мотиви, а не щуротий като писнало ми е или пьк характерите ни са разли4ни.
Аватар
galiamtrl
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 7:08 pm

Мнение от galiamtrl »

Тоя баткото, няма ли някой да го спре да ми спами темата?
Омега, а ако се разведем в България и се върнем тук с развода няма ли да е по лесно и бързо? И трябва ли веднага някой да се изнася, не може ли да си живеем в различни стаии засега и пак да се разведем? И има ли по кратка продцедура? С изневярата, за колко време става?
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

bateto написа:бе жена ,казах ти и преди,но ме изтриха./е малко по заобиколно/ върви и питай в съда ,кво ни питаш нас сульо и пульо.аз се опитвам да помогна пак ти ,а ма ха,спамвал съм ти темата. :wink:

Послушай Батето и питай в сьда. Вариантьт сьс разводьт в Бг ми се струва добьр. Така както са ви приели документите за брак, така ще ви приемат и за развод.
ДА, трябда да имате разли4ни адресни регистраций, ако искате да я карате с варианта за най малкото едногодишен несьвместен живот. В този слу4ай няма да ви трябва да се обяснявате пред сьда.
Marti

Мнение от Marti »

Omega3, жената ( ако е жена независимо от аватара:) пита как става развода в Канада а не в Квебек за което ти пишеш.
В Онтарио се ходи първо в общината а не в съда. На този етап те още не се съдят може и никога да не се стигне до съд.
В общината има регистър на хората, проверява се какъв е статуса на питащия в регистъра. Ако ти кажат женен, питаш там каква е следващата стъпка и хората ти казват.
Може да идеш и при адвокат да си платиш колкото иска и тогава той го прави това вместо теб, но с това се почва.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Не знам мищо за семейното право, но съ чувал че американци ходят някъде в Карибите и за половин час се развеждат.
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Марто, ти сериозно или се майтапиш? :shock: Ако не се майтапиш, много ще се ядосам. :evil:
Аз мога да им свърша работата и на двете места, обаче безплатно консултирам само канадската имиграционна система. :lol:
А на Карибите, на меден месец ли ги пращаш?! :P
А недей тъй, щото задругата ша остане без работа. А това тук е индустрия. :lol:

Усмивки за теб,
Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

Marti написа:Omega3, жената ( ако е жена независимо от аватара:) пита как става развода в Канада а не в Квебек за което ти пишеш.
В Онтарио се ходи първо в общината а не в съда. На този етап те още не се съдят може и никога да не се стигне до съд.
В общината има регистър на хората, проверява се какъв е статуса на питащия в регистъра. Ако ти кажат женен, питаш там каква е следващата стъпка и хората ти казват.
Може да идеш и при адвокат да си платиш колкото иска и тогава той го прави това вместо теб, но с това се почва.

Процедурата, тоест формалностите, варират от провинция на провинция. Фондаменталните условия за развод, се стабилират от федералното правителство и са еднакви за вси4ки провинций.
bone capelov
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 4:01 pm
Местоположение: montreal

Мнение от bone capelov »

По законите на Канада свлизането ви страната бракът сключен в Б-я става скючен в канада. Ако идвамата живеете в Канада не може да се разведете вБ-я това е за гушат парите тук. Ако единия се върне в Б-я иподаде молба там делото се гледа в страната където първо е подадена молбата ак0 другия който е тук Канада е подал по рано молба ще се гледа в Канада. Един развод взема 2-3 години и струва 12-15 хил. $ Ако обаче се разведете по взаимно съгласие беден безплатен адвокат щеви напише молбата която само подписвате без да ходите в съд след 4 месеца ще получите решението за развод и ще платите такса само 400$ но трябва да има предварителен консесус по всички точки от договора който адвоката ще подготви. Тази консултация я получих на специална сесия на руската общност дадена от двама съдии от съда в Монтреал.
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Мнение от petiov »

А бе няма ли някой ,който да сподели от личен опит като, как стават точно нещата?Тук чета само хипотези и предположения. :roll:
vanko22
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Ное 25, 2003 4:40 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от vanko22 »

имам познати тук които се разведоха само по документи в Бг.след няколко месеца им изпратиха решението.Невероятно но факт.
Na kriv emigrant,Kanada mu vinovna.I zatvariaite prozorcite,che vlizat mnogo muhi.
lorka
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 7:03 am
Обратна връзка:

Мнение от lorka »

така като гледам темата е пусната ноември и оттогава ситуацията може да се е променила.
Мога само да потвардя,че в момента един некомплициран развод по взаимно съгласие в БГ отнема 4-6 месеца.Физическо присъствие на един от съпрузите е задължително в момента на подаване на молбата за развод.Оттам нататък адвокатите си знаят работата./хонорарите варират,но минимум си пригответе по 300-400лв /
а,да-ще Ви трябват свидетели,които да потвардят,че не се разбирате/или там каквото е посочено когато е подавана молбата за развод/ и,че в не живеете заедно.
Успех!
kralimarko

Мнение от kralimarko »

у4удвам се 4е данъ4ниат инспектор още не е по4нал да дава ъкъл ине е заразил тази тема с някакав спор
nivanova
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 5:15 am
Местоположение: Rousse
Обратна връзка:

Мнение от nivanova »

Какви са последствията за жената след развода, ако тя никога не е работила и всичко придобито по време на брака е дело само на съпруга?
Публикувай отговор