Теглене на пари в БГ с канадска дебитна карта

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Теглене на пари в БГ с канадска дебитна карта

Мнение от flyfish »

Имам няколко въпроса относно тегленето на пари в БГ с канадска дебитна карта.
1.Има ли съществено значение от коя канадска банка е дебитната карта,която ще изпратим в БГ?
2.Изгоден ли е този начин на трансфер на пари в БГ,ако говорим за месечни суми в размер на 700 CAD?
3.Максимала сума при теглене в БГ?Ориентировъчни такси за теглене.
4.Парите при теглене по какъв курс купува се обръщат от CAD в BG лева?Примерно ако курсът на ДСК за деня е обявен 1.32 и съответно парите се изтеглят от машина на ДСК,то курсът същият ли ще е?
Благодаря на тези,които ще отговорят :wink:
PAGAN
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Дек 17, 2003 9:58 am
Местоположение: Canada,Hahahamilton

Мнение от PAGAN »

Потърси из архива. Май доста се изписа по тази тема преди време.
Лично от опит мога да кажа, че от Бг се тегли с карти на Royal Bank, Bank of Nova Scotia, Bank of Montreal, CIBC and TD bank. Таксите на тукашните банки за теглене на суми от чужбина са 5$ на транзакция.
Банкоматите в Бг мисля ,че имат лимит от 400лв на теглене, но не съм много сигурна,може и да е повече.
Аватар
(iliyana)
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 7:57 am
Местоположение: Варна

Мнение от (iliyana) »

в България ползвам карти на CIBC и TD Bank, без проблем тегля от всеки банкомат до 400 лв. на ден (това е лимита). И аз мисля, че около 5-10 $ взима за транзакция. Парите, които се теглят от банкомат са по курсът, който банката си е обявила за деня.
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Мнение от Kirilius »

Моят опит от миналата година:

Имам карта на RBC, но това не е много важно, важно е каква система е картата. На RBC системата се казва PLUS. Потърси в БГ банкомат с такова означение. Повечето банкомати в БГ поддържат тази система (дори да няма стикер).

Тегленето струва 5$.

Лимитите си ги определя всяка банка. Обикновено е 200 или 400 лв. ПИБ например даваше по 200 само, което никак не е изгодно при 5$ на транзакция.

Само банкоматът на ДСК ми даде 1000 лв наведнъж. Повече не съм опитвал да тегля, но предполагам, че ДСК спазват лимита, който си си определил в канадската банка (както и трябва да бъде).

Съвет: пробвай да теглиш (ако за първи път теглиш от даден банкомат) в работно време. Аз порбвах с един банкомат на Хеброс, който ми арестува картата. Добре, че банкоматът беше в сградата на банката и ми върнаха картата след 20-30 минути. Ако това ти се случи в неработно време, ще бъде няприятно :beer:
Marti

Мнение от Marti »

един банкомат на Хеброс, който ми арестува картата. Добре, че банкоматът беше в сградата на банката и ми върнаха картата след 20-30 минути
Връщат я ако е твоя. Ако не е искат да говорят със собственика. и да я върнат на собственика .
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Marti написа:
един банкомат на Хеброс, който ми арестува картата. Добре, че банкоматът беше в сградата на банката и ми върнаха картата след 20-30 минути
Връщат я ако е твоя. Ако не е искат да говорят със собственика. и да я върнат на собственика .
затова изкарваш картата на името на собственика ;)
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Marti написа:
един банкомат на Хеброс, който ми арестува картата. Добре, че банкоматът беше в сградата на банката и ми върнаха картата след 20-30 минути
Връщат я ако е твоя. Ако не е искат да говорят със собственика. и да я върнат на собственика .
Спри се, бе Хъли! Даже малките деца те разпознават от сто километра вече!
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

(iliyana) написа:в България ползвам карти на CIBC и TD Bank, без проблем тегля от всеки банкомат до 400 лв. на ден (това е лимита). И аз мисля, че около 5-10 $ взима за транзакция. Парите, които се теглят от банкомат са по курсът, който банката си е обявила за деня.
абсолютно същото, без проблем в София навсякъде от банкомат може да теглиш със CIBC , обаче имах проблеми из страната, в по-малките градчета някой банкомати просто отхвърляха картата. Такстата не е голяма, и все пак какво пречи оттук човек да си вземе, а пък там все някъде ще ги пласира :lol: на добър курс :P
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Никой дотук не се е оплакал, в това число и аз, но бях чел мнения че при редовно ползване изотвън, канадската банка можело да блокира тегленията от тая карта.

На теория в правилата които банката ти дава пишеше (ако помня правилно) че картата е тяхна и трябва да им я върнеш ако напускаш страната. Да си я пратил на майка си в България, това изобщо не им влиза в предвижданията.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

някой който е теглил с ТД може ли да потвърди дали е $5 или $ 10 услугата в БГ?
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

5$
Let it go...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

KolioBalkanski написа:някой който е теглил с ТД може ли да потвърди дали е $5 или $ 10 услугата в БГ?
Допреди година CIBC вземаше $3, но после решиха че не бива да са най-прости и запяха също в трамвай номер 5.
:evil: :evil: :evil:
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

аз щото ще си сменям банката и си търся някоя по изгодна.

някой да знае пц ффайненшъл колко взима?

едно време, ако щете вярвайте нямаше фийс за теглене от автомат на друга банка...
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

KolioBalkanski написа:аз щото ще си сменям банката и си търся някоя по изгодна.

някой да знае пц ффайненшъл колко взима?

едно време, ако щете вярвайте нямаше фийс за теглене от автомат на друга банка...
Manulife bank - 2.5$ ot чужбина
няма месечна такса
4% лихва
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Notia
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 9:58 am
Местоположение: Варна-Calgary

Мнение от Notia »

Не една хилядарка сме пратили през тази карта в България, нито е арестувана :) , нито е блокирана от RBC, нито пък банката ни е питала нещо по въпроса.
... от време на време ми е интересно да играя :)
Публикувай отговор