Характерните 4ерти на средностатисти4еският канадец.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

В Албърта го има за някои позиции. Ако не се подложиш - няма да те вземат. Обикновено си го пише в обявата. 8)
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

За ракията ...

Мнение от ZanzibarHero »

Тест за алкохол! Много сериозно.

Нека се върнем на темата: Каква ракия пиете?

Аз вече не пия. Сега е Петък (Благодаря на Бога!) и току що свърших бутилката "7 Годишна Стара Соколова".
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Pepon написа:Най-големите опашки, които съм виждал в Канада са били тези в LCBO петък вечер. В Канада се пие много и без мезе, но само в определени дни от седмицата /петък и събота/, а най-много се пие през зимните дни и long weekends.
Даа, и аз попаднах на една от тях вчера :?, егати калабалъка в Еглинтън мол :roll:. Аз използвам чакането на опашка да огледам какво пият хората и да си взема и аз :). Гледам предимно червени австралийски ширази взимат, йелоу теил и Линдеман резърв 2005 вчера грабеха. По едно-две вина или 6 бири взимат хората, рядко нещо повече, ами това си е само да комплиментва вечерята и за сошълайзинг през уикенда :D. Но с приближаването на Коледа наистина става лудница навсякъде. В магазина за играчки да не ви разправям какво беше :evil: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

мани го този Линдеман, шардонето имам предвид, пълна боза по-добре е чилииското.
е при вас май е станало време за червено вино, аз опъвам тук още шардонета и совиньони :beer:
...мразя мастика без айрян...
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Оф, в момента е -8 и умрях от студ докато ида за мляко отсреща :roll:. Вчера чух прекрасната новина че зимата че е една от най-лошите, каквато не е имало от 1994, защото се формирала някаква маса влажност наречена Ел Ниня над Еквадор И Чили, това щело да разстрои движението на топли въздушни маси и над нас ще духа предимно от Нунавут. Грейт. Тааа да, отдавна сме на шираз и мерло, шардонета-мардонета сме ги забравили ехе :cry: ...
Циганите - на Сатурн !
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Любо,тоя път се обърка.Дръг и алкохол тест е задължителен например за всички шофьори канадци които минават американска граница.Това е изискване на американите.За сведение това изискване го нямат за амеруканските шоф. опериращи на американска територия.Т.е. имало го е ,но асоциацията на шоф.печели делото с/у държавата за нарушаване на човешките права и са го отменили.
А по нефтените плантации на Албърта ,ако не минеш алк-друг тест никой няма да те вземе на работа.Горе по камповете повреме на работа ,ако нещо се усъмнят или просто профилактично могат да те изпратят на тест.Най много горят албертяни,б. колумбийците и саскачауаните.Практически измежду тях не пуши и не смърка 1 на 1000. :wink:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Aз пелинец шоркам :lol:
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

Странджата написа:Aз пелинец шоркам :lol:
Ей,като че ли вчера питаше за дюлите......Метни една резепта за осежаване на знанията
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Отде пелин, ти ли си го прави :shock:?
Аз още търся чилийската мускатова ракия дето някой я беше пил, да не би някои патагонци да правят и пелин о ЛСБО-то да го е внесло :)?
Циганите - на Сатурн !
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

anxeli написа:Отде пелин, ти ли си го прави :shock:?
Аз още търся чилийската мускатова ракия дето някой я беше пил, да не би някои патагонци да правят и пелин о ЛСБО-то да го е внесло :)?
anxeli, ти от кое LCBO пазаруваш? Аз досега ракия съм видял само онази грапа италианската, една сливова хърватска в бъклица, и една сръбска в едно дълго шише. За съжаление нито една от трите не мога да кажа че ми хареса или поне че си струват парите от 30$ :evil:
Инак на вината карам на местна почва-Ниагарски, и он дъ Лейкски :D националист съм станал се забелязвам напоследък, следвам препоръката на премиера да купуваме местни вина. :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Пазарувам в това на Еглинтън или на Блър/Йанг, не съм много по ракията, но ислам да я намеря тази, накой от форима я беше пил, Май "Писка" се казваше, чилийска или перуанска мускатова ракия :shock:, страшна била. Ако я види някой да свирка.
Ниагарски вина понякога купувам, от пили айланд, едно пино ноар с едно синьо птиче на етикета много ми хареса, не помня как се казваше :oops: :) ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

sasho71 написа: ... Аз още търся чилийската мускатова ракия дето някой я беше пил, да не би някои патагонци да правят и пелин о ЛСБО-то да го е внесло :)?
anxeli написа: ... Аз досега ракия съм видял само онази грапа италианската, една сливова хърватска в бъклица, и една сръбска в едно дълго шише. ...
Аз също не съм ракиджия (предпочитам: уиски, червено, шери (в момента съм на 5-годишна Madeira) - в този ред). Бирата е отделна класация.
Най-вероятно сръбската, за която говориш, е 7-годишната Соколова. Хърватската в бъклица - опитах веднъж и отново минах на Соколова. След пълният неуспех с италианската Sambuca (Направо съм загорял за Българска мастика), ме е страх да рискувам с италиянска грапа.

Как е по-точно името на Чилийската и Перуанската ракия (на латиница)? LCBO имат добра компютърна информационна система за справки ... Мога да си направя труда да потърся....
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Вместо да разводнявате темата с рецепти за пелин, по-добре се съсредоточете върху същественото: канадците.

А за Poopcho e прясната новина:

http://dnes.dir.bg/2007/12/02/news2399266.html

i oshte:

http://dnes.dir.bg/2007/06/03/news1743682.html
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Off - Pisco, Pisca, нещо такова, експериментирай :) ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Veliko написа:Вместо да разводнявате темата с рецепти за пелин, по-добре се съсредоточете върху същественото: канадците. А за Poopcho e прясната новина:

http://dnes.dir.bg/2007/12/02/news2399266.html

i oshte:

http://dnes.dir.bg/2007/06/03/news1743682.html
Ами съсредоточи се бе, Велико ........о :tk: :tk: ,вместо да ми даваш тъпи линкове :wave2:
Публикувай отговор