Характерните 4ерти на средностатисти4еският канадец.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

krimon написа: Между другото се чудехме как да преведем "акъл" на френски, може и на английски. Не става въпрос за "ум", а именно за жаргонното акъл :roll: Ако някой иска да помогне ... :beer: :beer:
cervelle, n.f., но не покрива изцяло смисъла на бг.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Kiwi написа:
jess написа:Аз пък въобще не мисля така за българите тук,явно съм попаднала на хора.
Именно. Много точни хора българи познавам и в Монтреал и в Ванкувър.
И аз така с Канадците и Българите...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
gaitan vegdu
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 12:20 pm

Мнение от gaitan vegdu »

Та темата беше за чертите на канадеца.
От скоро съм тук и нямям много познати местни, но имах честта да се запозная с момиче от Кебек сити. Тя е годеница на мексиканец от мойта група по френски. Говори френски, английски, испански и мандарин, защото е завършила образованието си в Китай. Направо ми скри шапката :nut:
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Тва средностатистически канадец май няма - ако смесим всички, ще се получи такъв хибрид, дето не съществува...

Това, което се сещам, за родените тука - аполитични са, взимат кредити яко, топло им е все (реднеците са още по къс ръкав, а каките се пускат по джапанки), много не са по модата, работят като изоглавени...

И за българите един виц:
Жена влиза в хола, където се намира съпругът й и казва:
- Гоше, слез да изхвърлиш боклука!
Гошето /с тежка въздишка/:
- Аре стига, ма, Марче, тамън седнах....
Марчето / с разбиране и съчувствие/:
- А какво прави досега?
Гошето:
- Лежах!
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

До този момент, според бьлгарите, средният канадец има следните 4ерти ;
1. неамбициозен
2. не може да смята и е слабо финансово образован
3. купува много на кредит
4. неработлив
5. нека4ествен, но все пак има и ка4ествени между тях.
6. някои от тях са полиглоти.
Ivailo K
Мнения: 115
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:49 pm
Местоположение: София / Канада

Мнение от Ivailo K »

СРЕДНОСТАТИСТИЧЕСКИЯТ КАНАДЕЦ :
1. Живее много по-спокойно от който и да е българин.
2. Осъзнава , че живота е кратък и му се наслаждава както може , използва системата докрай и е щастлив от това.
3. Живее доста по-дълго от наборите му от БГ.
4. Осъзнава какво значат думите " работно време " , за разлика от много нашенци.
5. Учи по-малко , но доста по- качествено от нашата БГ система дето бълва спецове по всичко дето после не знаят нищо.
6. Доста рядко си позволяват да се държат просташки , за разлика от много нашенци.
7. Завистта им е чужда , не случайно още в началните класове ги учат колко е просташко да питаш един човек колко пари получава и това да е основна тема на целия разговор.

Сигурно мога да се сетя още доста неща................ама май няма никакъв смисъл в това.
Ние сме дошли в тяхната държава , а те нашата даже не я знаят къде е.

Поздрави и успех на всички съфорумници.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 1:51 pm, променено общо 1 път.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

След като се просълзих от умиление от отговора на Ivailo K, ако може и аз да добавя:

- Средностатистическия канадец събира като луд airmiles точки 8)
Предполагам, че това е единствения шанс за много хора да си купят самолетен билет :wink:
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

becks написа: - Средностатистическия канадец събира като луд airmiles точки 8)
Предполагам, че това е единствения шанс за много хора да си купят самолетен билет :wink:
аре пиши ме и мен канадец :D
виж обаче да събираш някакви точки в големите вериги хранителни магазини и да си купиш 48 рула тоалетна хартия за 5точки повече ми се струва тъпо. Сега се присетих как имаше примоция в БГ на ракия и получаваш пакетче семки-50гр, тук що няма такива работи.
Сега в името на трансатлантическата дружда да дам и моите 2 евроцента :D
Характерни черти на ординари белгиеца:
-плаща данъци и осигуровки към 50-55%.
-ако го питаш от каква националност е ще отговори валонец или фламандец/ всички прилики с кебекуа и канадец са случайни/
-ако сключи брак то е по сметка да му намалят данъците
-обикновено живее с родителите си до 35г. възраст
-националното ядене е пържени картофи а.к.а путин по вашему
-много четат комикси тези хора бре...
-чува ли са че в Америка е капитализъм, тези с PhD знаят какво означава това
-за необразован се смята този които не знае имената на поне 43бири и къде са правени
и т.н. още много което ме навежда на мисълта че има много общи неща между Канада и Белгия, ама Ганьо е различен навсякъде
:wink:
...мразя мастика без айрян...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

сходни с тия на средностатистическия американец.
Реднек,гърбещ от тъмно до тъмно на тръстиката за да може да си изплаща
картонената барака,купчината ламарина и ютията на банката и ако му остане някой и друг свободен лев един път на 3-5 год. да прескочи до Лас Вегас и да се освободи от пари и задръжки-Лък бееер,уоо гърлс и да се задръсти с комплекси до следващото освобождение. :lol:
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Аа Ганьо, в оснавата си е същия навсякъде... Тук в Quebec ме кефи местния вариант... Елвис Гратон...яки филмчета "think big сти" "фини les folies sti" и сие... и ги бъзикам приятелски кебекарите... и те завалиите се коркат и си мислят, че само при тях може да има такава простащина и наглост... ...
:lol:
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Значи оня ден идват да събират пари за няк'ва благотворителна организация, дето доколкото разбрах се занимава с алфабетизасион (баси сложната дума за да кажеш, че учиш дебилите да четат). Аз по ганьовски им казах, че частни организации с мъглява дейност не подкрепям. Колегите обаче хвърлиха по 10 кинта. После няколко часа ги слушах да обсъждат как в тези организации парите отивали за заплати на служителите. Как маса народ се възползвал от системата и т.н. Е добре де питам, що дадохте тогава. Ми за да ни е чиста съвестта казват. :idea:
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Бате, друже мой - ти направо ме закова с това определение:
"сходни с тия на средностатистическия американец.
Реднек,гърбещ от тъмно до тъмно на тръстиката за да може да си изплаща
картонената барака,купчината ламарина и ютията на банката и ако му остане някой и друг свободен лев един път на 3-5 год. да прескочи до Лас Вегас и да се освободи от пари и задръжки-Лък бееер,уоо гърлс и да се задръсти с комплекси до следващото освобождение. Laughing"
От всичко това на мен ми липсва само Лас Вегас, пич!
Но аз все още не съм американец и едва ли ще стана въпреки, че имам братовчеди там...Нещо не ми харесва тази Бушова Америка. Спомням си една популярна песен на Raimmsten...
Бившата ми жена отиде да живее в Америка и се поболя фатално, горката. И това не е шега!
А аз тук, в Канада и "барака" си имам и "купчина НОВА ламарина", за които плащам всеки месец 1/2 от доходите си...но все пак ми е много гот!
Вчера посрещнах едни приятни хора от БГ и напълно осъзнато им казах - дошли сте на правилното място! Защо ли:
Четохте ли какво правят нашите и румънски цигани в Европа???
Ако не - ще издиря линк за това...
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

bibco написа: Вчера посрещнах едни приятни хора от БГ и напълно осъзнато им казах - дошли сте на правилното място! Защо ли:
Четохте ли какво правят нашите и румънски цигани в Европа???
Ако не - ще издиря линк за това...
само не мога да разбера приятелите ти нелегални цигани ли са, и защо го пишеш това във вразка с приятелите ти???
и за къв чеп ще ни търсиш линка, ти имаш ли представа колко нелегални се екстрадират от Канада..
...мразя мастика без айрян...
Jimmyy

Мнение от Jimmyy »

Четохте ли какво правят нашите и румънски цигани в Европа???
На правилно място са приятелите в Канада защото: в Европа нашите сънародници циганите ни излагат а тук се използва по дипломатическата дума социаладжи с които тук се гордеем.:)
Публикувай отговор