Канада, каквато я видях

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

peter_pan написа: объркал съм се с practice като глагол, както и от факта че когато уърда ми е на Ам. инглиш автоматично ми поправя advice независимо дали го използвам като глагол или съществително - ако напиша advised автоматично го сменя на adviced.
Мноооого интересно. Току-що го пробвах. Уърда ми е на УС, пиша advise - не се оплаква. Пиша advised - все още не се оплаква. Пиша обаче adviCed - пищи като на умряло. Та тоя твой Уърд трябва да е нещо мнооооого специално - като за преводачи (или там каквото се опитваш да се изкараш).
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

peter_pan написа:според това което намерих си прав:
Nouns ending in -ce with -se verb forms:
American English and British English both retain the noun/verb distinction in advice / advise( and device / devise, but American English has lost the same distinction with licence / license and practice / practise that British spelling retains. American English uses practice and license for both meanings. Also, American English has kept the Anglo-French spelling for defense and offense, which are usually defence and offence in British English; similarly there are the American pretense and British pretence; but derivatives such as defensive, offensive, and pretension are always thus spelled in both systems.
объркал съм се с practice като глагол, както и от факта че когато уърда ми е на Ам. инглиш автоматично ми поправя advice независимо дали го използвам като глагол или съществително - ако напиша advised автоматично го сменя на adviced.
Панчев, той Word-а не е стока изобщо, но посмъртно не би променил advised на adviced, защото такава дума просто няма. Защо не си признаеш, че не разбираш английски и да приключим сагата. :lol: :rotfl:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Глупости, peter_pan. Американският речник на Word изобщо не разпознава "adviced" като правилна дума. Абе защо на някои хора им е толкова трудно да си признаят че са направили малка грешка, а все нещо друго им е виновно?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

speedy написа:Глупости, peter_pan. Американският речник на Word изобщо не разпознава "adviced" като правилна дума. Абе защо на някои хора им е толкова трудно да си признаят че са направили малка грешка, а все нещо друго им е виновно?
нямам проблем да призная каква да е грешка, само дето при моя уърд е така
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

speedy написа:Глупости, peter_pan. Американският речник на Word изобщо не разпознава "adviced" като правилна дума. Абе защо на някои хора им е толкова трудно да си признаят че са направили малка грешка, а все нещо друго им е виновно?
Щото ще се окаже, че не сме толкоз велики, учени и красиви, колкот' ни се ще.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Marti

Мнение от Marti »

Абе човека е преводач в съда и взима по 50 лв. на час.
Какво го занимавате с правопис. Важното тук е 50-те лв на час.:)
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

peter_pan написа:
speedy написа:Глупости, peter_pan. Американският речник на Word изобщо не разпознава "adviced" като правилна дума. Абе защо на някои хора им е толкова трудно да си признаят че са направили малка грешка, а все нещо друго им е виновно?
нямам проблем да призная каква да е грешка, само дето при моя уърд е така
така е като ползваш нелицензиран софтуер, я веднага една дженюин проверка да направиш или направо пращай чека на Гийк :wink:
...мразя мастика без айрян...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

peter_pan написа:
speedy написа:Глупости, peter_pan. Американският речник на Word изобщо не разпознава "adviced" като правилна дума. Абе защо на някои хора им е толкова трудно да си признаят че са направили малка грешка, а все нещо друго им е виновно?
нямам проблем да призная каква да е грешка, само дето при моя уърд е така
Интересно че и English (U.K.) не разпознава такава дума, интересно твоят Word каква версия е?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Koko написа:
peter_pan написа:
speedy написа:Глупости, peter_pan. Американският речник на Word изобщо не разпознава "adviced" като правилна дума. Абе защо на някои хора им е толкова трудно да си признаят че са направили малка грешка, а все нещо друго им е виновно?
нямам проблем да призная каква да е грешка, само дето при моя уърд е така
Интересно че и English (U.K.) не разпознава такава дума, интересно твоят Word каква версия е?
за британския английски е ясно че не я разпознава, то там такава със сигурност няма, на работата ми е XP. Иначе вкъщи съм на линукс и ползвам опън офис.
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

peter_pan написа:за британския английски е ясно че не я разпознава, то там такава със сигурност няма, на работата ми е XP. Иначе вкъщи съм на линукс и ползвам опън офис.
peter_pan написа:
speedy написа:
peter_pan написа:по повод некой силни проканатски вопли тук требе да се сложи любимия TV надпис в Ка - the following passage deals with mature subject matter and contains scenes of violence and nudity. Viewer discretion is adviced;)
Значи горното дето си го написал последно вярно ли е?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

peter_pan написа:за британския английски е ясно че не я разпознава, то там такава със сигурност няма, на работата ми е XP.Иначе вкъщи съм на линукс и ползвам опън офис.
Панчев, не знам какво ползваш, но тази сутрин се смях със сълзи. You made my day. :lol: :rotfl: :beer: :beer:
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

ще проверя дали не се допускат дублети в Ам инглиш - в бритиш със сигурност такъв дублет няма
точно така мисля по въпроса:)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

peter_pan написа:ще проверя дали не се допускат дублети в Ам инглиш - в бритиш със сигурност такъв дублет няма
Твоятe е по скоро Open Source English.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

MrGeek написа:
peter_pan написа:за британския английски е ясно че не я разпознава, то там такава със сигурност няма, на работата ми е XP.Иначе вкъщи съм на линукс и ползвам опън офис.
Панчев, не знам какво ползваш, но тази сутрин се смях със сълзи. You made my day. :lol: :rotfl: :beer: :beer:
трябва да ти призная, че веднъж на твой постинг се смях около 20 мин, след което изключих лаптопа; все пак 20 мин си е почти цялата дневна норма;)
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

speedy написа: Твоятe е по скоро Open Source English.
Това ме накефи :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Публикувай отговор