Културен шок ли беше това?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Абсолютно съм сигурна, че на третия ден - без още да е спряла да се ужасява - Специалка ще открие богатството от музеи в Канада и ще направи един страхотен тур на цялата държава с цел опознаване. И, ако случайно в тоя момент се натъкне на някаква дупка, то със сигурност трябва да си признае, че е на няколко коктейла от последното пъб преживяване или че най-вероятно тя е пренесла тая дупка в Канада, знае се с каква цел. Специалка, в Канада дупки няма, къде ги видя - виж Анксели по цял ден се разхожда и все още подобно нещо не е видяла. Иди да я питаш с какви очила ходи и едни да ми прати и на мене. Щото моите са нормални и даже все се опитвам да не виждам туй, дето виждам, ама какво да направя като съм рентген и виждам, и виждам, и това е... :shock:

Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

абе кой, дето току що каца, ще си сложи ник "специал-ка"

това е някой дето си е поживял тука

и културните му занимания се изчерпват с дълбокомисленото четене на флаерсите и в търсене на специал-и.
:lol:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

шиноаз това което казваш е верно ,но се отнася за незнаещите търсещи истината.за някои от нас хванали се здраво за реалните неща от живота е по лесно.не ни е обходимо да се лутаме и залитаме живеейки с илюзии. :wink:
chinois

Мнение от chinois »

Най-голямата илюзия е да мислиш , че нямаш илюзии. :lol:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Joana написа:Специалка, в Канада дупки няма, къде ги видя - виж Анксели по цял ден се разхожда и все още подобно нещо не е видяла. Иди да я питаш с какви очила ходи и едни да ми прати и на мене. Щото моите са нормални и даже все се опитвам да не виждам туй, дето виждам, ама какво да направя като съм рентген и виждам, и виждам, и това е... :shock:

Joana
Аз очилата не си ги нося и затова дупки и да има, не ги виждам :D, няма дупка - няма проблема. Само подозирам за дупченото съществувание, защото понякога след дъжд като пресичаме улицата сина ми цопва в нещо по средата и ми оплесква панталона :evil:. Дупка ще да е, въй-въй, къде няма дупки, кажете, да се местим там. Дубай ? Бахрейн ?
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

Дълбокофилософска простотия на Иванка, ми иди си в Софето , ма душко, а викенда по родните ти места.

А що гледаш Анксели или друг къде ходи, нали си ЕнтЕлегентна, гледай си в собствената паница, или по присъщия ти селендурски маниер трябва и за ком6иите да знаеш всичко?
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Това са остатъци от културния шок, но всички вярваме, че ще отшумят накрая. :lol:

Гонзи, не мога да не те зарадвам и да не споделя с теб: ОСТАВАМ! :lol:

Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Един единствен съвет бих ви дала - не тръгвайте да емигрирате без пари, чужди езици и стабилни любими хора.Всякакви други приказки са излишни. Но тези 3 неща са абсолютно задължителни. Ако поразсъждавате ще се убедите сами.

Пък на музеи, театър и концерти не е нужно да се ходи още от първия месец - който си е богат духовно със сигурност има натрупани културни запаси, които ще му позволят да изкара известно време без да почувства такива лишения.
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

аз пък изживях културен шок кат се прибрах след 19 месеца за малко в бг
мръсни улици неравни тортоари мн от нашите по мургави братя разпадащи се фасади на кооперации

канада не е само 1 град или 1 квартал
и си дайте време :beer:
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

bateto написа:и аз си мисля ,че дълго няма да я бъде тук и то за добро.не е въпрос на възпитание ,а на отворен поглед.според мен тук остават най задръстените дето нямат самочувствие ,че могат на друго место да се оправят.и е много права когато споделя с нас първоначалните си впечетления защото са много верни и точни и всичко което се върти около нея като заобикаляща среда няма да се промени и да стане по хубаво и приятно за погледа образно казано,тя трябва да се промени ,т.е. да се пречупи и да възприеме света тук такъв какъвто е ,но за какво трябва да го прави, нали все пак тя си е мечтала да живее на едно по интересно,добро и красиво место което да и предложи по високо качество на живот,а не да се отзове в държава от третия свят с малко вождове и много индианци.
Бас държа ,че в една Москва или Киев например животът е много по стойностен и интересен отколкото тук на този просташки континент на който животът на редовия гражданин протича в триъгълника :Работа-Мола и Картонената кутийка с райграс в задния двор и яко ядене на евтини пържоли и често ходене до тоалетната след прекомерната им употреба. :D


Друго си е ракийката, таблата, салатата и висенето по цял ден пред блока.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

Kan_Tangra написа:абе кой, дето току що каца, ще си сложи ник "специал-ка"

това е някой дето си е поживял тука

и културните му занимания се изчерпват с дълбокомисленото четене на флаерсите и в търсене на специал-и.
:lol:

Невероятно си прав.
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

becks написа:Моя съвет е да се хващат бързо да търсят работа и да стискат зъби, щото нещата са жестоки, а сметките трябва да се плащат всеки месец. Социал в Мисисага не дават.
;)

:D
Моя съвет е да послушат съвета на Бекс. :lol: Социал дори и на по-Специалните НЕ дават :wink:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Omega3 написа: Друго си е ракийката, таблата, салатата и висенето по цял ден пред блока.
По потник и потпетени чехли ;)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

ей, няма тема, която не сте осрали :D

Специалка, ако ти е истински ник-а и не пишеш само за да си чешем езиците, пиши едно ЛС, мога да ти дам идея за работа за 10-12$/час.
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Добро попадение, Бекс! :D
Публикувай отговор