Женска информация

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
nissan
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:05 am
Местоположение: canada

Женска информация

Мнение от nissan »

Здравейте,
искам да ви помоля да помогнете ако знаете нещо по въпроса
- какво става ако работите на държавна работа на договор и забременeeте,дали жената ще си загуби работата или зависи от шефа Моля да помогнете с инфо или ако знаете къде може да прочетем пове4e

Thank you in advance
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Мнение от dartcherniat »

Ако забременее , жената просто излиза в майченство за около 1 година. На какъв договор е ? По принцип мястото ти се пази и след майчинсвото се връщаш на работа. Немогат да те съкратят , нито преди него , нито по време. С временните договори - не съм на ясно как стоят нещата.

http://www.cnt.gouv.qc.ca/en/gen/faq/maternite.asp

Return to work
At the end of the maternity leave, your employer must reinstate you in your usual position and give you the same wages and the same benefits to which you would have been entitled, had you remained at work.

If your usual position no longer exists when you return to work, your employer must give you all the rights and privileges that you would have enjoyed had you been at work at the time the position disappeared.

However, these provisions must not give you a benefit that you would not have enjoyed had you remained at work.
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

На интервю с работодател имаш право да не казваш че си бременна ако не ти личи. Нямат право да те питат. Ако работиш 4 месеца и половина за компанията ти се полага отпуск по майчинство 1 год. Ако си ги изработила вече по този договор още по-лесно, можеш утре да си грабнеш шапката :). Никой няма да те уволни за това че си бременна или в майчинство, това става само в БГ :), може да работиш до 9-тия месец ако искаш. Не знам обаче ако договора е временен с някакъв срок дали ще го подновят след връщането от майчинство, това трябва да се уговори с шефа. И честито де :) ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

щом казваш че бачкаш за държавна компания нямаш проблем, раждай смело :lol: Ще има още един прауд бългериън-кънейдиън :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

anxeli написа:На интервю с работодател имаш право да не казваш че си бременна ако не ти личи. Нямат право да те питат ...
Imaт право обаче да те питат дали имаш деца, като нали се сещаш каква е задната мисъл :evil:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Нямат право да те питат за личния ти живот, включително за деца.
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от mice »

anxeli написа:Никой няма да те уволни за това че си бременна или в майчинство, това става само в БГ
Е, хайде сега. Не съм чувала за такъв случай. А ако има, то си има закони за закрила на бременните и майки с деца до 3-годишна възраст и едно съдебно дело добре ще им се отрази. Ние имаме колежка, която дойде във 2 месец бременна, а знам за още един случай, когато жена е казала, че е бременна на интервюто и са я взели на работа - и в двата случая става дума за частни фирми :)
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

само да споделя , че някои фирми те пращат диреткно при техния лекар и изобщо нищо не те питат :lol: само после гледат резултатите от изследванията, всъщност прегледа е почти като за Канада (цялостен) и за мое успокоение е задулжителен за всеки нов служител :lol: и разбира се е безплатен :lol:
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Agi »

survivor написа:Нямат право да те питат за личния ти живот, включително за деца.
Вярно, че уж нямат право, ама мен на едно интервю още от вратата ми го изтраскаха тоя въпрос - омъжена .... деца??? и аз гледах ето така :shock: :conf: :confused2: абе направо се облещих
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

zorina написа:само да споделя , че някои фирми те пращат диреткно при техния лекар и изобщо нищо не те питат :lol: само после гледат резултатите от изследванията, всъщност прегледа е почти като за Канада (цялостен) и за мое успокоение е задулжителен за всеки нов служител :lol: и разбира се е безплатен :lol:
Това сигурно е за застраховка, аз имах такъв преглед навремето за първата ми работа... имаше супер застраховка за целият свят от там и това беше причината...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

дааа, така е, ама гледам да не я ползвам :lol:
но чак после разбрах, затова в началото бях в недоумение за прегледа...
nissan
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:05 am
Местоположение: canada

Мнение от nissan »

Здравейте,благоадря ви за отговорите, знаете как е на държавната работа пита6 ги нещо и никой не знае, аз работя от 7 месеца ама първо бях на договор от 6 месеца и сега те го подновиха на 1 година, но докато родя и излезна в май4инство 6те ми изтече договора и не съм сигурна дали ще ме оставят на работа, ама кво да се прави живот като ще ми бият шута да го бият ще намеря нова работа, доколкото разбрах след разговор с SERVICE CANADA,всичко зависи от шефа но пък ако не ме вземат след майчинството на работа мога да апликирам за chomage.Благодаря ви за отговорите отново доста полезно инфо получих.В крайна сметка кво да се прави за една работа без деца ли да остана че да я пазя.
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

Ей спокойно Нисан
Когато става дума за държавна работа е по-разли4но. Първо, обикновено за да навлезе6 в работата са ти дали поне един месец обу4ение. Второ ти трябва опит за да навлезе6 истински в работата и както и време и внимание от страна на директният ти 6еф . Няма и производителни норми за гонене...Така 4е логи4но е да ти продължат договора.
Най-важното е да поддържа6 добри отно6ения с колегите си и 6ефовете си т.е. да им липсва6 като те няма :D както и да си вър6и6 професионално задълженията. Останалото 6те се нареди от само себе си. Когато една от колежките дойде да ни покаже беб4ето си (тя излезе в май4инство и съ6то е на сро4ен договор) 6ефката ни 6егувайки се ни каза 4е аз и о6те един колега сме наред за такива беб4ета. Трябва да знае6 4е те са много наясно кой е в "рисковата група" за май4инство.
Хайде успех и не се притеснявай изли6но.
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Iskizi
Мнения: 101
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 5:11 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Iskizi »

Да попитам и аз за майчинството. Длъжна ли съм да се върна на работа във фирмата, която съм напуснала , когато съм излизала в майчинство? Защото имам други планове, но не съм наясно със ситуацията.
Де го чукаш, де се пука!!!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Не си длъжна, но се водиш на работа там по времена майченството. Просто трябва да ги информираш 2 седмици преди дата за връщане ,че напускаш.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор