real estate-недвижими имоти

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
kralimarko

real estate-недвижими имоти

Мнение от kralimarko »

започва ли да се усеща кризата в реал естейта от юг ...или все още не се е развихрила в Канада.прогнозите за САЩ са че догодина 2008 ще е най стра6но ,дали пак няма да завлече и Канада надолу???все ми се струва че икономиките са много сварзани ,нищо че уж канадската иконом. била в супер разцвет в момента :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

kakво разбираш под криза? че ще паднат или ще скочат недвижимостите? щоото като гледам накъде повече да скачат :?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
kralimarko

Мнение от kralimarko »

ееееееее ама не си ли чул колко паднаха и продалжават да падат в братска САЩ..то света се разтресссссссе...та мисля си дали и Канадата ще последва ..
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Дал Господ! 50 годишно бунгало с прилежащата полянка ,в никакъв квартал на Ванкувър ,се продаваше преди 10 дена за 700 000 CAD :shock:.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Дори в САщ не на всякъде падат цените, така да се обобщава е трудно.
В Монреал за сега признаци на спад няма, просто покачването не е толкова рязко колкото беше преди.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

IRA написа:Дори в САщ не на всякъде падат цените, така да се обобщава е трудно.
В Монреал за сега признаци на спад няма, просто покачването не е толкова рязко колкото беше преди.
Хайде народе ! - Две за лев и една бакшиш ! :lol: :beer:

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: real estate-недвижими имоти

Мнение от bp_de »

kralimarko написа:започва ли да се усеща кризата в реал естейта от юг ...или все още не се е развихрила в Канада.прогнозите за САЩ са че догодина 2008 ще е най стра6но ,дали пак няма да завлече и Канада надолу???все ми се струва че икономиките са много сварзани ,нищо че уж канадската иконом. била в супер разцвет в момента :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
кат иде6 в Кандата сте разбере6 4е понятието реал естейта има друг смисъл отколкото в Бг.
Моите роднини са в тоя бизнес и кат ми разправят за какво иде ре4...свят ми се завива.
То там маи само недвижимо е само земята стот дарвената барака дето е отгоре може да си пора4а6 да ти преместат .Виждал съм на Ванкуварския остров депо за късти -ама вътре има6е поне 100 броя
Аз си мислех 4е са ги сковали да ги продават ама не било тъй- тва било скалд и 4акали транспорт -кои за кадето е . :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

В България под риал естейт в момента разбират всяка нива - къща.
А по големите градове, на мястото на всяка къща - два блока.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

тъкмо вчера четох, цените на къщите са се вдигнали с средно с 13% за една година от миналия юни... това е най-големия скок от 2004, когато е бил 15%.. в западните провинции има случай на 50% (много народ се изсипал натам)..
банките са почнали да дават заеми за 40 години, а не стандартните 25 и повече хора могат да си позволят да ги изплащат.. освен това вдигането на цените мотивира много колебаещи се да си купят, докато още могат... предвиждат тази година да е с най-много продажби от доста време насам..
та.. кой купил-купил..:)
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

pantata написа:тъкмо вчера четох, цените на къщите са се вдигнали с средно с 13% за една година от миналия юни... това е най-големия скок от 2004, когато е бил 15%.. в западните провинции има случай на 50% (много народ се изсипал натам)..
банките са почнали да дават заеми за 40 години, а не стандартните 25 и повече хора могат да си позволят да ги изплащат.. освен това вдигането на цените мотивира много колебаещи се да си купят, докато още могат... предвиждат тази година да е с най-много продажби от доста време насам..
та.. кой купил-купил..:)
от 2000 до 2007 - в някои райони 80%, в други - повече
Последно промяна от Mark на Пет Авг 17, 2007 9:09 am, променено общо 1 път.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

тъй като чета за това поскъпване си мисля че явно капиталистите са наложили забрана за търговия със шперплат и ПДЧ на свободния пазар или местата в гората са започнали да свършват. Истината за поскъпването не само на риъл естеита а и на всичко друго в Америка е това че кредитите станаха прекалено достъпни дори и за жителите на Табарнак-сюр-льо-лак последно ходили на работа по време на бума на добив на кленов сироп от 76-та.
Пазара определя цените, но като проЗд човек не мога да разбера как може бунгало във Ванкувър да струва колкото три етажна сграда с 3 апартамента в Брюксел...ама това не са мои проблеми а ваши :wink:
...мразя мастика без айрян...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Това с падането на цените го слушам вече почти 10 години, от тогава до сега цените в Монтреал се уодвоиха най-малкото... Спад няма да има, просто ще има забавяне на покачването на цените. Банките правят всичко възможно да поддържат процеса, 40 годишни моргиджи, сега говорят и за интердженерейшън моргиджи както в любимата на всички Европа и по-точно в Англия...

За кризата в САЩ, ако наистина настъпи някаква катастрофа и борсите забият чко в земята това че е добре за канадският риъл естейт маркет, защото ще паднат лихвите и хората ще се втурнат да копуват, както стана след ИТ бъбъла ако си спомняте...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Интересно е как ще се развият нещата при положение, че цените на имотите нарастват доста по-бързо от доходите, т.е. от покупателната способност.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

filipne написа:Интересно е как ще се развият нещата при положение, че цените на имотите нарастват доста по-бързо от доходите, т.е. от покупателната способност.
Явно покупателната способност е разтегливо понятие. Около нас вече трудно може да купиш нещо за по-малко от $380к-$400к. Виж какво е написал pantata.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Ми няма нищо интересно, просто ще станат по-недостъпни, това е всичко.
Публикувай отговор