real estate-недвижими имоти

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

Батето чете цените както дявол евангелие :lol: . То пропъртито и в БГ се вдигна доста, ама ти това го пропускаш, та и много други работи. Между другото много правилно си използвал думата "ресурс" в по-горно изказване. Наистина, където има ресурс там е хавата-в Китай и Индия много човешки ресурс, а в Канада се намира доста приподен, дето не е възобновим и съответно по някое време може и доста скъп да стане :? . За Големия брат няма да споменавам-там ресурсите са други.
Аватар
7George
Мнения: 9657
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

haimana написа:. За Големия брат няма да споменавам-там ресурсите са други.
Кой голям брат бе Хаймана - в БГ-то беше един, тука е друг. 8) Ние все сме си малката сестра... :nenam:
Embrace your climate change!
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

:lol: , избора си е наш, ако искаш бягай на юг
Аватар
IGG
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Май 29, 2008 3:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от IGG »

На всички мераклии да се завръщат и за огромното повишение на заплатите в България.
България e с най-ниско платен труд в ЕС

У нас - средно 1,65 евро на час, в Европейския съюз - 20,35 евро
04.06.2008


Има огромна разлика в цената на работната ръка в Западна и Източна Европа В България заплащането е най- ниско - средно 1,65 евро на час.

Това сочат данни на Евростат. Средното заплащане на един час труд в 27-членния Европейски съюз е 20,35 евро по данни за 2006 г.

Най-скъпо струва трудът в Швеция - 32,16 евро на час. Там е и най-голям делът, който плащат работодателите за социални осигуровки - 30,6%.

Данните са изчислени въз основа на заплащането на труда при пълен работен ден в предприятия и фирми за услуги с най-малко 10 служители.

http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=1206099
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

В София за 1.65 Евро на час и чистачка няма да намериш. Имаме при нас едни дето работят за 3 Евро /~5 CAD/ на час и само реват по цял ден колко било мизерно, а текучеството при тях е над 30%.
В 2001-а, когато излязох от БГ, 450 лева на месец се смяташе за прилична заплата. В Канада средното беше 33к годишно.
Днес, 2008-а, в БГ на 1000 лева се мръщят, а в Канада средната заплата е 35к годишно.
Не вземам под внимание валутните курсове, 2001-а 1CAD беше 1.50 лева, а сега е 1.26 лева.
Ясно, че в абсолютни цифри доходите не са сравними засега, но важен е тренда, което се опитва да обясни Батето, но кой да слуша.
След 20-30 години заплатите в БГ ще са по-високи от заплатите в Канада в абсолютни стойности, колкото и да им звучи на някои хора невероятно това.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Аз близо два месеца съм в София и живота ми се вижда много поскъпнал, просто ужасно . Това сравнено с миналата година. От юли се очаква ново поскъпване на тока , с 18% :shock: . 1000 лева са си ниска заплата при тия разходи, но дори и в София малко хора получават тази заплата, за провинцията пък въобще не знам. 2001 с 450 лева можеше да купиш повече неща околкот с 1000 лева днес. По добре да си бяхме останали на ниво 2001.
След 20-30 години я сме живи , я не.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Pepon написа:В София за 1.65 Евро на час и чистачка няма да намериш. Имаме при нас едни дето работят за 3 Евро /~5 CAD/ на час и само реват по цял ден колко било мизерно, а текучеството при тях е над 30%.
Pepon, те тия 3 евро/час ги работят 8 часа на ден по 5 дена в седмицата или примерно 2 часа на ден по 3 дена в седмицата :wink: Кат си казал "А", кажи и "Б" щото иначе излиза че вашите чистачки взимат по 3евро * 8часа * 5дена * 4седмици = 480 евро/месец = 936 лева/месец. Начи чистачките в София се мръщят на 930 лева/месец - доообре, ей сеа ти повервах :lol: Тва избива рибата тотално и измества една от предишните изцепки дето продавачките стартирали от 800 лева/месец минимум :shock:
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

miteto написа:[ Начи чистачките в София се мръщят на 930 лева/месец - доообре, ей сеа ти повервах :lol:
Нещо не си ме разбрал, казах че има "едни" дето се мръщят на 930 лева на месец, не съм казал че са чистачки :). Също, както никъде не съм казал, че няма хора в БГ, които работят за 300 лева на месец.
Но аз и в Канада познавам хора, коитто работят на 10$/час на 25 часова работна седмица, т.е. за 1000$ на месец.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Pepon написа:
miteto написа:[ Начи чистачките в София се мръщят на 930 лева/месец - доообре, ей сеа ти повервах :lol:
Нещо не си ме разбрал, казах че има "едни" дето се мръщят на 930 лева на месец, не съм казал че са чистачки :). Също, както никъде не съм казал, че няма хора в БГ, които работят за 300 лева на месец.
Но аз и в Канада познавам хора, коитто работят на 10$/час на 25 часова работна седмица, т.е. за 1000$ на месец.
Аре сега Хълбойщини :wink: От тоя цитат точно това се разбира, че при вас има едни чистачки, дето се мръщят на 3евро/час
Pepon написа:В София за 1.65 Евро на час и чистачка няма да намериш. Имаме при нас едни дето работят за 3 Евро /~5 CAD/ на час и само реват по цял ден колко било мизерно, а текучеството при тях е над 30%.
Ако не са чистачки, може би трябва да се уточниш кви са, щото аз не се съмнявам, че има хора в БГ дето и на 1000евро/месец биха се мръщили и някои от тях с право :wink:
След 20-30 години заплатите в БГ ще са по-високи от заплатите в Канада в абсолютни стойности, колкото и да им звучи на някои хора невероятно това.
Ми да, при годишна инфлация 14% в БГ и около 3% в Канада, нищо чудно. Въпроса е кво ще можеш да си купиш със БГ-заплатата след 20 години :wink:
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

Pepon написа: След 20-30 години заплатите в БГ ще са по-високи от заплатите в Канада в абсолютни стойности, колкото и да им звучи на някои хора невероятно това.
бе тез приказки някъде съм ги чувал.. за светлото бъдеще... дето как ще е след 20 години (или 4 петилетки)... къде ли беше това... и кой ги разправяше...
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

Pepon написа:В София за 1.65 Евро на час и чистачка няма да намериш. Имаме при нас едни дето работят за 3 Евро /~5 CAD/ на час и само реват по цял ден колко било мизерно, а текучеството при тях е над 30%.
В 2001-а, когато излязох от БГ, 450 лева на месец се смяташе за прилична заплата. В Канада средното беше 33к годишно.
Днес, 2008-а, в БГ на 1000 лева се мръщят, а в Канада средната заплата е 35к годишно.
Не вземам под внимание валутните курсове, 2001-а 1CAD беше 1.50 лева, а сега е 1.26 лева.
Ясно, че в абсолютни цифри доходите не са сравними засега, но важен е тренда, което се опитва да обясни Батето, но кой да слуша.
След 20-30 години заплатите в БГ ще са по-високи от заплатите в Канада в абсолютни стойности, колкото и да им звучи на някои хора невероятно това.
хахахаааа

...и освен тва явно си шопианец във Варна за 1000 лева хвърлят шапки и черпят квартал, да не говорим че работния ден е 12 часа и в събота се работи
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Pepon написа: След 20-30 години заплатите в БГ ще са по-високи от заплатите в Канада в абсолютни стойности, колкото и да им звучи на някои хора невероятно това.
След 20-30 години няма да ме интересува колко са заплатите в Канада, България или Боливия. Хич, даже. По-скоро ще гледам как да си харча пенсията. За съжаление няма да мога да ползвам българска пенсия, и ще трябва да разчитам на канадската (няма никакво съмнение, че с темповете на нарастване българската ще надмине канадската).
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

http://video.google.ca/videoplay?docid= ... 8&q=&hl=en

ето нещо за българския просперитет :D
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Pepon написа:След 20-30 години заплатите в БГ ще са по-високи от заплатите в Канада в абсолютни стойности, колкото и да им звучи на някои хора невероятно това.
то и сега бензина в Бг/Европа е по-скъп в абсолютни стойности от колкото в Канада и какво от това.....
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

poumpy написа: то и сега бензина в Бг/Европа е по-скъп в абсолютни стойности от колкото в Канада и какво от това.....
...и бирата и бирата и европейското го дават по ракиено време :wink:
преди месец си бях в България този път забелязах следния проблем-не получаваш почти нищо за парите си, нито качествено нито количествено измерено. Варна е най-зле града предвид ненормалното застрояване, София както винаги е град-изрод, само Пловдив още става ама там на 600лв заплата не могат да ни свалят задника от тавана
...мразя мастика без айрян...
Публикувай отговор