real estate-недвижими имоти

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Америка я пишете бегала, с черен начело ми е ясно накъде отиват. Истината е в Азия, те са новите властелини на Земята, ние всички сме на умирачка. Някои тарикати от БГ вече се изнесоха към Шанхай, Пекин и т.н. Вижте в Иран какво става:

http://aimoti.com/r.php?id=2412

Аз смятам да се пенсионирам скоро на село, вие му мислете :lol:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Хората вече отвориха басеините, джакузите, посадиха цветятя, децата заиграха по дворовете и яхнаха колелата, пък вие си седете по апартаментите и чакайте цените да паднат след 10 години :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Lub0 написа:Хората вече отвориха басеините, джакузите, посадиха цветятя:)
Който има свободно време го прави другите ходят на работа и в кратката си отпуска предпочитат да не остават в къщи.
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Pepon написа:Америка я пишете бегала, с черен начело ми е ясно накъде отиват. Истината е в Азия, те са новите властелини на Земята, ние всички сме на умирачка. Някои тарикати от БГ вече се изнесоха към Шанхай, Пекин и т.н. Вижте в Иран какво става:

http://aimoti.com/r.php?id=2412

Аз смятам да се пенсионирам скоро на село, вие му мислете :lol:
Какъв Иран бе! Да не те е треснал гръм! В тоя район ще е вечна война, да не говорим за фанатичните настроения. Предполагам не си си избрал иранско село за пенсиониране :shock:

трябваше да пуснеш съседната статия от същия вестник

Ваканционните имоти във Флорида стават все по-достъпни

Къщите на плажа във Флорида са за бедняци. Ваканционните имоти във Флорида достигнаха средна цена 200 хил. долара.
Подобни нива не са били регистрирани до този момент.


Кой е луд да ходи в Иран, ако може да си купи къща на брега във Флорида :D
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

блаженни са вярващите.след 20-30 години когато очаквате пенсиониране и безгрижен живот по флоридските плажове северна америка няма да я има ,тя фактически физически ще присъства ,но безгрижието което е било ще се изучава в часовете по история на вашите внуци.
дето казваше дядо ми лека му пръст -вчерашната яма днеска я няма .
в този смисъл заради неадекватното ви поведение към тази част от тялото ви която се крепи от шийните прешлени ви виждам алтернативно на пенсионерски бригади в 51я американски щат Острова на свободата да подрязвате захарната тръстика,ако до тогава канатския ревматизъм ,последица на хубавия климат по тези географски ширини ви го позволи все пак.
аз лино смятам да се сниша докато мине бурята и да се дислоцирам някъде посредата м/у изтока и запада на някое по безметежно место като например село черноморец,синеморец или някой и друг морец и да преживявам на цаца ,сафрид и гроздова ракия /с две думи каквото даде природата/ докато вие въртите мачетата и с носталгия си спомняте за Огромния Трудов Лагер наречен каната който въпреки това добре хранеше макар и с модифицирани и генно изменени храни закупени на дийл от гробището Коско.
аре пък като минат 20-30 години ,ако не сте ми повярвали пак ще ви го припомня. :lol:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Вчерашната яма днеска я няма , някогашният Синеморец , станал Синеборец :( Неблаженн са плямпащите :D
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

bateto написа:блаженни са вярващите.след 20-30 години когато очаквате пенсиониране и безгрижен живот по флоридските плажове северна америка няма да я има ,тя фактически физически ще присъства ,но безгрижието което е било ще се изучава в часовете по история на вашите внуци.
дето казваше дядо ми лека му пръст -вчерашната яма днеска я няма .
в този смисъл заради неадекватното ви поведение към тази част от тялото ви която се крепи от шийните прешлени ви виждам алтернативно на пенсионерски бригади в 51я американски щат Острова на свободата да подрязвате захарната тръстика,ако до тогава канатския ревматизъм ,последица на хубавия климат по тези географски ширини ви го позволи все пак.
аз лино смятам да се сниша докато мине бурята и да се дислоцирам някъде посредата м/у изтока и запада на някое по безметежно место като например село черноморец,синеморец или някой и друг морец и да преживявам на цаца ,сафрид и гроздова ракия /с две думи каквото даде природата/ докато вие въртите мачетата и с носталгия си спомняте за Огромния Трудов Лагер наречен каната който въпреки това добре хранеше макар и с модифицирани и генно изменени храни закупени на дийл от гробището Коско.
аре пък като минат 20-30 години ,ако не сте ми повярвали пак ще ви го припомня. :lol:
Бате, кога си бил за последно по българското черноморие?
Аз не бях ходил натам повече от 8 години и когато миналата година ми се отвори път към Несебър направо се втрещих. Незнам дали след 20-30 години във Флорида ще е настъпил апокалипсис, но за съжаление по черноморието апокалипсиса вече е факт.
Все пак обаче тебе не те мисля - както гледам ти така или иначе следващите 20-30 години ще продължаваш да гърбиш по Северна Америка.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Koko :beer:
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Пука му на Батето че Бг черноморитето било бетонирано.:)
Те виетнамците които ще работят за батето ще правят шпакловки по бетона. Батето ще си върти сенджирчето.
Другия бенефит по Бг черноморието е че там няма урагни по 5 пъти в годината а и дори да се появи някой ураган всичко е така бетонирано че надали Батето ще има щети по хотела.:) Просто се скрива в хотела с някоя мадама и повече квадратни бутилки и готово.

Ако беше във Флорида Батето трябва да кове сам дъски по прозорците, трябва да се евакуира по 5 пъти в годината в континенталната част на Америка а после като се върне до океана я останал хотел я не.:)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Уж всите претендирате ,че сте много умни и отворени ама май само са ви големи претенциите.това не ви го казвам с цел да ви обиждам,а напротив да ви бъда полезен ,обаче за да се случи това имам само две претенции ,а именно да си отворите очите и да си размърдате малко промитите мозъци.
След 20-30-40 години светът няма да е същия ,ще има ново преразпределение на позициите от което най много ще пострада америка и нейния сателит канада.Военната машина няма да е вече тая властваща сила в геополитическото пространство налагайки чрез сила и принуда своите икономически интереси.На сцената излизат новите играчи които със силата на човешкия си ресурс ще кажат не на експлоатацията,не искаме с труда си да плащаме пенсиите и рентата на канатските бабички заселили се във флорида.Вие сега сте тук точно заради това ,да плащате ,но като дойде вашият ред на вас да ви плащат се опасявам,че ще бъдете излъганите камилчета.то просто няма и как да стане,света пораства и помъдрява и идват времена когато цивилизацията казва стига толкова ,точка.Няма да ви плащаме доживотно сметките ,а ние да духаме супата.
Това ви го рзяснявам ,щото май ви се налага .Слушайте ме мен ,бъдете разумни,събирайте си кинтоците и когато ви дойде времето бързо на българското черноморие,забравете я тая химера Флорида.Макар и цялото в бетон то ще си остане един спокоен остров ,защитен и изолиран от ненамесата на глобалните сътресения които очакват планетата в бъдещите 30-40 години.
А който не ме слуша му пожелавам леко копане на захарната тръстика на 51 хамерикански щат остров на Свободата ,щото има Видов Ден и той рано или късно ще дойде,според мен след 20-30 год. както вървят нещата,а може и по рано. :wink:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

bateto написа:Уж всите претендирате ,че сте много умни и отворени ама май само са ви големи претенциите.това не ви го казвам с цел да ви обиждам,а напротив да ви бъда полезен ,обаче за да се случи това имам само две претенции ,а именно да си отворите очите и да си размърдате малко промитите мозъци.
След 20-30-40 години светът няма да е същия ,ще има ново преразпределение на позициите от което най много ще пострада америка и нейния сателит канада.Военната машина няма да е вече тая властваща сила в геополитическото пространство налагайки чрез сила и принуда своите икономически интереси.На сцената излизат новите играчи които със силата на човешкия си ресурс ще кажат не на експлоатацията,не искаме с труда си да плащаме пенсиите и рентата на канатските бабички заселили се във флорида.Вие сега сте тук точно заради това ,да плащате ,но като дойде вашият ред на вас да ви плащат се опасявам,че ще бъдете излъганите камилчета.то просто няма и как да стане,света пораства и помъдрява и идват времена когато цивилизацията казва стига толкова ,точка.Няма да ви плащаме доживотно сметките ,а ние да духаме супата.
Това ви го рзяснявам ,щото май ви се налага .Слушайте ме мен ,бъдете разумни,събирайте си кинтоците и когато ви дойде времето бързо на българското черноморие,забравете я тая химера Флорида.Макар и цялото в бетон то ще си остане един спокоен остров ,защитен и изолиран от ненамесата на глобалните сътресения които очакват планетата в бъдещите 30-40 години.
А който не ме слуша му пожелавам леко копане на захарната тръстика на 51 хамерикански щат остров на Свободата ,щото има Видов Ден и той рано или късно ще дойде,според мен след 20-30 год. както вървят нещата,а може и по рано. :wink:
Бате, ако те слуша човек май по-скоро нов вид комунизъм ще се строи през следващите 20-30-40.
Така или иначе не ми отговори на предишния въпрос, но да те питам нещо друго - следиш ли новините за инфлацията в България и как ще коментираш че когато цените на хранителните стоки в цял свят се вдигат, в България увеличението се оказа най-голямо - това ли е изолацията от глобалните сътресения която ще намериш там?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

те цените се вдигат ,но и заплатите се вдигат.когато напуснах българия 2002 масовата заплата беше 200 лв. сега и продавачките на женския пазар се мръщят на 500-600 лева ,макар и цените от тогава до сега да не са скочили 3 пъти ,а макс 30-50%
какво да кажа за тук .ще взема за пример моя бранш.от 2002 до сега повишението на заплащането се измерва с 1 долар ,което е някъде 5-6 процента /става дума за час/ ,а цените от тогава до сега скочиха с 50%,да не говорим за пропъртито ,там повишението е доста по солено.
на теб като икономист тези факти не ти ли говорят за някакво изравняване и какво ще последва когато се стигне този баланс.
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

bateto написа: те цените се вдигат ,но и заплатите се вдигат.когато напуснах българия 2002 масовата заплата беше 200 лв. сега и продавачките на женския пазар се мръщят на 500-600 лева ,макар и цените от тогава до сега да не са скочили 3 пъти ,а макс 30-50%
цените на много хранителни продукти се вдигнаха 50 % само миналото лято :) - за имотите да не говорим ;)
пак сме тук :-)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

bateto написа:те цените се вдигат ,но и заплатите се вдигат.когато напуснах българия 2002 масовата заплата беше 200 лв. сега и продавачките на женския пазар се мръщят на 500-600 лева ,макар и цените от тогава до сега да не са скочили 3 пъти ,а макс 30-50%
какво да кажа за тук .ще взема за пример моя бранш.от 2002 до сега повишението на заплащането се измерва с 1 долар ,което е някъде 5-6 процента /става дума за час/ ,а цените от тогава до сега скочиха с 50%,да не говорим за пропъртито ,там повишението е доста по солено.
на теб като икономист тези факти не ти ли говорят за някакво изравняване и какво ще последва когато се стигне този баланс.
И през 2002-ра, и към настоящия момент нивото на заплащане в България е едно от най-ниските в Европа. Дори и при 500-600 лева заплата, стоките и услугите които човек може да си позволи са доста ограничени за съжаление, а много се съмнявам че дори и след още 20-30-40 години доходите на населението в България да са настигнали останалата част на Европа.

Ако все пак приема твоята теза за повишението на заплатите - това е нещо което тебе въобще не трябва да те радва. Ако очакваш че някой ще ти работи докато ти си въртиш синджирчето - ще имаш ли желание да му плащаш по-висока заплата?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

ilka написа: цените на много хранителни продукти се вдигнаха 50 % само миналото лято :) - за имотите да не говорим ;)
Затова и го попитах от кога не си е ходил до България, така де до черноморието, но отговор така и не последва.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор