Емигриране в Канада, но с интервю на Английски ??

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
kapitango
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 4:53 pm
Местоположение: Плевен

Емигриране в Канада, но с интервю на Английски ??

Мнение от kapitango »

Има ли начин за явяване на интервю на английски. Този френски не ми се отдава и това си е. Ходих на курсове 5 месеца и мога да кажа само, че го намразих този език. Иначе взимаме максималния брой точки. Извадихме си паспорти, осигурихме си препоръки, но просто интервюто ме притеснява много. Ако има начин за кандидатстване с английски казвайте, че в БГ вече не се живее, а най- лошото е, че за децата няма никакво бъдеще. За толкова години как не можахме да стигнем това дъно не знам. Все по- зле и по- зле става.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Ми теорети4но може ама идеята да знае6 френски е 4е си достат4но надъхан и 4е наистина сте иде6 в Квебек.
Като не ги налъже6 4е им уважава6 езика все едно ги настъпва6 по мазола.....
Ина4е наистина в останалата 4аст на америка на никои му не пука за Френски ама минаването през квебекарската процедура си има цена.
успех
jiojio07
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Ное 16, 2006 10:04 pm
Местоположение: europa

:)

Мнение от jiojio07 »

za ednoto 4aka6 1 godina a za drugoto 3 :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Емигриране в Канада, но с интервю на Английски ??

Мнение от Koko »

kapitango написа:Има ли начин за явяване на интервю на английски. Този френски не ми се отдава и това си е. Ходих на курсове 5 месеца и мога да кажа само, че го намразих този език. Иначе взимаме максималния брой точки. Извадихме си паспорти, осигурихме си препоръки, но просто интервюто ме притеснява много. Ако има начин за кандидатстване с английски казвайте, че в БГ вече не се живее, а най- лошото е, че за децата няма никакво бъдеще. За толкова години как не можахме да стигнем това дъно не знам. Все по- зле и по- зле става.
По федералната процедура интервюта вече няма, трябва обаче да се представи сертификат за знанието на езика, т.е. трябва да се явиш ида изкараш ИЕЛЦ с достатъчно точки.
Освен това, имай предвид че по федералната процедура изискванията са по-високи отколкото за Квебек, пък и е трудно да се прецени колко време би отнела.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
kapitango
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 4:53 pm
Местоположение: Плевен

Мнение от kapitango »

А бихте ли ми обяснили стъпка по стъпка каква е процедурата за подаване на документите? Като трябва ще чакам повече, какво да се прави.
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Въпреки,че френският носи най-много точки,ако кандидатурата ви като цяло е отлична,няма да имате проблем да съберете нужния минимум.Проучете обаче точковата система в детайли,за да разберете дали това е вашият случай,преди да започнете.В никакъв случай не пишете нула на френски-рискувате някой чичко квебекарски да се заяде с вас.Поучете малко и пишете от благоприличие поне 5 на френски(по мое време от 12,което не е трудно за постигане).Интервюто се взема по точкова система ,при която субективното мнение на интервюиращия е доста ограничено.Ако кандидатурата ви е наистина идеална,колкото и да не ви хареса интервюиращия(защото не знаете френски),пак ще трябва да ви пусне,просто защото ще събирате необходимия минимум точки по останалите пера от кандидатурата ви.

Колкото и да ви е странно,но вземането на интервюто е въпрос на детайлно проучване на точковата система.Успех!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

flyfish написа:Интервюто се взема по точкова система ,при която субективното мнение на интервюиращия е доста ограничено.Ако кандидатурата ви е наистина идеална,колкото и да не ви хареса интервюиращия(защото не знаете френски),пак ще трябва да ви пусне,просто защото ще събирате необходимия минимум точки по останалите пера от кандидатурата ви.

Колкото и да ви е странно,но вземането на интервюто е въпрос на детайлно проучване на точковата система.Успех!
С риск да помисли6 4е се заяждам ама си в голяма гре6ка относно тоя момент 4е субективното мнение е ограни4ено.То4но обратното е -дали да пуснат някои или не е АБСОЛУТНО Субективно.Като доказателство -сума ти слу4аи в които кандидатите имат по документ то4ки и имигреи6ана ги реже като не им признава това или онова-слу4аи колкото иска6 и по квебекската и по федералната.

kapitango - работата на квебексия имиграционен е да оцени 2 не6та:
а)-дали сте иде6 в Квебек-тука кат доказателство много тежи е 4е плампа6 Фр
б)дали кат иде6 там няма да им легне6 на гърба и да взима6 кинти от държавата - там им трябват хора да опават каи6а а не да лежат и да им дават помости -така е навсякаде по света.

Вси4ко друго е само маскировка и алабализъм-да си мисли някои 4е имало търсени професи и др ....дрън дрън
успех
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

bp_de написа:...... кандидатите имат по документ то4ки и имигреи6ана ги реже като не им признава това или онова...
Кандидатите имали точки,а имигрейшъна ги режел :lol: .А пък то всъщност кандидатите нямали точки,ама си мислели че имат и после това не им признали,онова не им признали и обвиняват имигрейшъна,че не им дал интервюто.Приятелю,тука говорим за точкова система на оценяване,не за есе по литература-или имаш диплома,или нямаш.По-обективно от това-здраве му кажи.

Пак казвам,детайлното изучаване на точковата система спестява неприятни изненади.За да сте сигурни,че ще минете,трябва да събирате необходимия минимален брой точки от факти,които интервюирашият не може да оспори- дипломи,възраст,подходящ трудов стаж и т.н.Първоначалната оценка на кандидатурите по документи е всъщност най-важния етап от кандидатстването.Ако са ви поканили на интервю,това
означава,че по документи всичко е наред и сте над минимума.На интервюто най-често неприятно изненадани остават кандидат-имигранти,които са били на ръба, надценили са се на френски и когато интервюиращият им намали точките по френски,падат под минимума и не си вземат интервюто.После интервюиращите били виновни и от тях зависело инервюто-да,ама не.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

flyfish - да де ама дали има6 диплома или не е необходимо но не достат4но условие. Като 4асност в Бг не издават дипломи отговаря6ти 1към 1 на канадските -така 4е имигреи6ан оценява дали става или не .
Я ми кажи ка сте му докаже6 4е твоита диплома е едикаква си -ако имиграи6ана ре6и 4е не е - може само да се опла4е6 на арменскя поп от неговото ре6ение.
То просто си е безумие за една държава ако неините служители не могат да вземат ре6ения.......
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Хората са направили толкова подробен сайт за имиграция с всякакви разяснения и уточнения,за да няма изказвания от рода "Аз имам две образования,ама той не ми призна втората специалност",но хората рядко си правят труда да разгледат подробно сайта и да видят дали наистина отговарят на всички изисквания.А това отнема много време.Най-типичен случай в това отношение е самооценката за владеене на френски език при подаване на документите.Хората са дали подробни разяснения какви езикови познания се изискват за всяко ниво 0 до 12,но за съжаление повечето имигранти само са чували,че трябва да се оценят между 0 и 12 и без много да му мислят,решават че ще са някъде към 7-8 примерно на интервюто и готово.Така става и с втора специалност,трудов стаж и т.н.За признаване на втора специалност и трудож стаж има толкова много специфични изисквания,за които повечето кандидат-имиграни с неуспешни интервюта не са и чували.
И още нещо,френският е важен дотолкова, че носи много точки или отнема много на кандидатурата.Нищо повече.Няма гаранция кой къде ще се засели,пък говорел той френски или английски.

За вас ,специално от Ванкувър и по френската процедура,предаде flyfish :D .Весел weekend на всички.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

bp_de, личи си отдалеч, че сведенията ти относно процедурата са получени от агенция ЕЖК (Една Жена Каза). Няма нищо верно в думите ти. Аз съм живото доказателство за това. :)
На интервюто явно си личеше нежеланието на чиновника да ми даде сертификата, но го даде. Щото си бях опекъл нещата и покривах изискванията. Иначе като кандидатура съм абсолютно безперспективен и ненадежден.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Именно.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

доколкото си спомням няколкото субективни оценки на интервюто бяха точките за адаптивност, и може да се каже точките за френски. Докато второто главно е продуктувано от самонадценяване от страна на кандидата/е такива като мен/, то адаптивноста може да се подкрепи с добра пачка пари :D Така че ако bp_de е заровил кесия с жълтици може да се каже, че ще е далеч по-лесно адаптивен от някой заровил само кесията :D Колкото до мотивацията за инсталиране в Канада, то главната причина която може да изтъкне комшията е че иска да живее в Канада защото е перфектно място за риболов...е как после да не оцениш това желание с плюс някоя друга точка:D
...мразя мастика без айрян...
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Linko написа:bp_de, личи си отдалеч, че сведенията ти относно процедурата са получени от агенция ЕЖК (Една Жена Каза). Няма нищо верно в думите ти. Аз съм живото доказателство за това. :)
На интервюто явно си личеше нежеланието на чиновника да ми даде сертификата, но го даде. Щото си бях опекъл нещата и покривах изискванията. Иначе като кандидатура съм абсолютно безперспективен и ненадежден.
Linko -там каквато се нари4а Жана или каквото и да е не съм я виждал.
А относно Канада имам доста4но инфо без зна4ение 4е не живея там.
А субективизма си е от ясно по ясно - има определна броика дето требва да се запални - останалите без зна4ение дали имат док и дрън -брън или сте 4акат или им показват от петте наи дългия.
Публикувай отговор