Емигриране в Канада, но с интервю на Английски ??

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Емигриране в Канада, но с интервю на Английски ??

Мнение от hadministratora »

ZanzibarHero написа:Не е много точно казано. Никой не е отменял интервютата. Просто, правят всичко възможно да накарат кандидата да положи IELTS ... И за награда може и да няма интервю ;)
Преди си пишеше в описанието на процедурата, че има интервю. Сега не го пише. Със или без изпит на интервю викат само по изключение, а в описанието на процедурата пише, че интервюто НЕ може да се използва за доказване на нивото на езика.
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Емигриране в Канада, но с интервю на Английски ??

Мнение от Мими »

prace написа:не трябва да доказваш френския. Само ако искаш много точки за него. Ако е основно ниво няма да доказваш.
Искат полагане на TEF, ако искаш да ти признаят точки за френски език по федералната процедура.
-Evidence of English/French language proficiency for the principal applicant:

Language proficiency is one of the six selection factors for skilled workers. You will be awarded up to 24 points for your basic, moderate or high abilities in English and French. You will be given points based on your ability to listen, speak, read and write.

Please note that CIC officers will not assess your language skills at interview.

In order to establish your English/French language proficiency you have to take a language test by an organization approved by Citizenship and Immigration Canada (CIC): IELTS for English and TEF for French.

We strongly recommend that you take a language test from an approved organization if you are claiming skills in a language that is not your native language.

To determine availability of English/French language testing in this region you may wish to contact:

The British Council Romania, Calea Dorobantilor 14, Bucharest,

Telephone +40-21-307-9600, 307-9603, website: http://www.britishcouncil.ro
The British Council Bulgaria, 7 Krakra Street, 1504 Sofia,

Telephone +359-2- 942 43 44, Fax +359-2-942 42 22, website: http://www.britishcouncil.bg

L'Institut Français de Bucarest ,77 Boulevard Dacia, Bucarest

Telephone +40-21-211 99 30, Fax +40-21-211 28 53, website : http://www.culture-france.ro
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Емигриране в Канада, но с интервю на Английски ??

Мнение от prace »

ние бяхме писали бейсик ниво за френски и никой не ни е искал доказателства за него. Даже съпругът ми ходи на интервю, когато уж нямаше интервю и не е ставало въпрос за нивото му на френски език, но точките ги признаха. За нивото на английски естествено имаше IELTS
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Емигриране в Канада, но с интервю на Английски ??

Мнение от Мими »

Как разбрахте, че са ви дали точки за френския? Питам, защото в първите документи и ние бяхме заявили бейсик, но тъй като не ни се ходеше до Букурещ за ТЕФ, не сме давали доказателство и не знам дали са ги смятали.
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Емигриране в Канада, но с интервю на Английски ??

Мнение от prace »

защото с френския имахме 71 точки, а накрая ни дадоха 69 точки, защото интервюиращият е казал, че отнема 2 точки от образованието на съпругът ми, но не от френския. Ние го писахме този френски за всеки случай да не паднем под 67.
Съпругът ми наистина има някакво много бейсик ниво на френски така че не лъжехме в случая, но просто никога не стана въпрос за доказване.
Ще доказваш, ако пишеш, че си повече от бейсик. Поне така стана при нас.
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Емигриране в Канада, но с интервю на Английски ??

Мнение от Мими »

Явно преди процедурата е била доста по-различна.
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Емигриране в Канада, но с интервю на Английски ??

Мнение от hadministratora »

Мисля че и сега е такава. Аз също си писах бейсик ниво на френския и то като втори език. Никой не ми е искал доказателство и вярвам, че са ми дали съответните 1-2 точки. Осланям се на логиката, че за да ми или за да не ми ги дадат би трябвало да имат основание. Нямат основание да не ми ги дават, но за сметка на това имат основание да ми ги дадат (защото съм ги заявил във формуляра). Избора дали да искат доказателство или не е техен, така че според мен щом не са ми поискали доказателство са приели написаното от мен на доверие.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Емигриране в Канада, но с интервю на Английски ??

Мнение от prace »

hadministratora написа:Мисля че и сега е такава. Аз също си писах бейсик ниво на френския и то като втори език. Никой не ми е искал доказателство и вярвам, че са ми дали съответните 1-2 точки. Осланям се на логиката, че за да ми или за да не ми ги дадат би трябвало да имат основание. Нямат основание да не ми ги дават, но за сметка на това имат основание да ми ги дадат (защото съм ги заявил във формуляра). Избора дали да искат доказателство или не е техен, така че според мен щом не са ми поискали доказателство са приели написаното от мен на доверие.
Точно така е. Когато с нещо не са съгласни искат допълнителна информация или най-малко те уведомяват. Когато си мълчат значи са съгласни с това, което имат като документация.
Публикувай отговор