Въпрос от BC към Квебек и Албърта

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
vasko44
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 7:10 am

Re: Въпрос от BC към Квебек и Албърта

Мнение от vasko44 »

Надявам се, че въпроса ми е почти на мястото си, в правилната тема. :) Търсих много и повечето теми относно шофьорските книжки са заключени. Та, на въпроса! Искам да разбера как стои въпроса с придобита книжка от Албърта, дали ще бъде призната в провинция Онтарио? Четох някъде, че това е възможно, ако имам 2 годишен стаж с канадска книжка в Албърта, това така ли е или погрешно съм разбрал някои изказвания във форума? Ако, това е така, това означава ли, че наново трябва да карам всичко-листовки, кормуване и т.н.? Моля за разяснение на въпроса. Благодаря предварително!

П.С. Ще съм благодарен, ако някой може да ме насочи към конкретното място където мога лично да прочета информацията.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re:

Мнение от haimana »

flyfish написа:Знаех си аз,че няма да е лесно тези от ICBC да си кажат какъв BС клас ще дадат на книжка издадена в Квебек ,клас 5,под 2 години.Днес отидох в един офис,стоях и се разправях с тях сигурно поне 20 минути,то шефа ли не викаха,еееее не ми казаха и това е.Останах с впечатление,първо че не знаят,второ че не искат да ми отговорят .Казаха ми да си занеса квебекската книжка и там на място щели да решат :shock:.Сега ще бъде едно ходене по мъките докато разбера истината.Между другото преди да извикат шефа,една от служителките ми каза,след допитване до колежката,че ако книжката е от по-малко от 2 г,тук ще ми дадат клас 7N,но няма да ме карат да чакам 2 години за клас 5,а ще мога да се явя веднага на road test за клас 5.Моля,ако има преместили се от Квебек в BC с нови шофьорски книжки да споделят какъв клас са получили в BC.

How to get a B.C. driver's licence
When moving from a Canadian province or territory

Two years' driving experience
To be eligible for a full-privilege B.C. driver's licence, you must have held a driver's licence (not a learner's) for at least two years.

If you cannot provide proof of two years' driving experience, you can still get a B.C. licence. However, you will have to go through our graduated licensing program.

http://www.icbc.com/driver-licensing/mo ... rom-canada
Публикувай отговор