България.......

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
dgovani
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 11:56 am

България.......

Мнение от dgovani »

Разглеждайки темата на AlexAA "До България и обратно" нещо ме подтикна и аз да се включа с малко по различна гледна точка. През 2003 година исках да покажа на съпругата си (скандинавка) неща по различни от коментираните в другата тема и ето част от резултата:

http://picasaweb.google.co.uk/dgovani/Bulgaria2001_2003

Вярно е че по време на самото пътуване се сблъсквахме със случки подобни на описаните в темата на AlexAA, но сега разглеждайки снимките през дистаницията на времето в гърдите си чувствам, че това е едно от най хубавите неща направени от мен в последните години.......бил съм на много други хубави места.......хубави ама чужди!

Поздрави,

dgovani
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

за съжаление много от местата които си снимал
вече не са това което са :cry:
веднага давам за пример Созопол понеже видях че имате снимки и от там.
сега на мястото на зеленината която се вижда зад вас вече има стройна редица хотели построени с препрани мръсни пари.
А ограбването продължава.
Не знам доколко от близо следите това което се случва тук,но например в момента е поредния протест срещу изваждането на цяла Странджа от картата на защитените зони - пак с цел да може да се раздават УНИКАЛНИ местности на "бизнесмени" :( .Няма да се впускам в подробности за това колко уникални вида флора и фауна обитава нац. парк "Странджа" .
and the list goes on......


Съжалявам ако звуча негативно ...
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Абе за туризъм всеки би се върнал в БГ :)... и то при условие, че пренебрегне "дребните" недоразумения от БГ действителността, които ще му се случат по време на ваканцията :?
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

alkaponbg написа:Абе за туризъм всеки би се върнал в БГ :)... и то при условие, че пренебрегне "дребните" недоразумения от БГ действителността, които ще му се случат по време на ваканцията :?
Абе, що ти трябва да си тровиш "нервите и разбиваш апарата" вместо да опознаеш света. Има толкова неща за дооглеждане.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Dparo u TaHq

.

Мнение от Dparo u TaHq »

Добър вечер :)
И аз малко да попиша.....
.....В България може да има и има хубави места,природа,може би море,може би ,може би се пееше в една българска песен :),дали има такива мест,колко,какви са,запазвят ли се или се рушат от строителни фирми........Не за това сме решили да отидем и да започнем друг Живот,на друго място и не къде и да е.....Тук в България тези които все още сме си тук знаем защо искаме да се "МАХНЕМ" или поне по-голямата част предполагам.От ден на ден простотията,селенията,безотговорността,безкрупулните "бизнесмени" наглите управници и институций стават все повече и повече.Намирането на работа-трудно,заплащането -абсурдно,да си пенсионер - си обречен на смърт,да си болен- по добре да не си,да искаш да си търсиш правата -нямаш такива,тока- вдига се зв годината малко по малко,само плащаш и плащаш --ВСЪЩНОСТ НЕ ПЛАЩАШ НИЩО ДРУГО ОСВЕН МАЛКОТО ТОК КОЙТО ПОЛЗВАШ(защото се ограничаваш) ,А ВСЪЩОСТ ПЛАЩАШ АБСУРДНА СМЕТКА ЗА МАЛКОТО ИЗПОЛЗВАНЕ. ПЛАЩАШ САМО НАЙ-НАЛЕЖАЩОТО С ОГРОМНИ ЛИШЕНИЯ ,ЗАЩОТО ВСЪЩНОСТ НЯМАШ СРЕДСТВА.
СРЕДСТВА ,КОЙТО ПРЕДИ НЯКОЛКО ГОДИНИ НЯКОЙ ЗАГРАБИХА И ПРОДЪЛЖАВАТ ДА ГРАБЯТ.
Затова а и не само за тези неща ние сме решили да променим живота си.Да избягаме,но не само от България а и от българите,защото всъщност България -това са хората,които живеят тук.
Същите тези хора,които нямат пари за храна,за дрехи -но си взимат телефони на изплащане,знаят всяка вечер какво има в дискотеките ,а повечето даже и ЕГН-то не си знаят.
За тези които са в КАнада,а виждам има и не малко ,и по-специално за тези дето плюете КАнада и казвате,че тук е билопо-добре КАКВО ПРАВИТЕ ТАМ? Елате си тук..........
Радвам се,че има този сайт и тези форуми за да се разбере,че и българщината(балканщината) и навън си остава същата,за да знаем че дори и там трябва да се пазим от сънародниците ни,които всъщност още тук в България вече не са били санародници--БЪЛГАРИНА ЧАКА САМО ДА НАТИСНЕ ДРУГИЯ ДА ПОТЪНЕ ДАНЕ БИ ДА УСПЕЕ В НЕЩО.
Толкова жалко същество е......в агонията си повлича колкото се може повече.
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

dgovani, страхотни места сте посетили, а навярно и спомените ти са много хубави от тези наистина чудни места в БГ, които за съжаление стават все по-чужди, загрозени, и губят духа, който са имали преди ГОЛЯМОТО застрояване на БГ.

Само да попитам, за колко време успяхте да направите тази екскурзия. Така като гледам и сте походили, не е само авто-туризъм. И над Бачково сте се качвали, това е пътеката за Марциганица, (или към Червената стена), нали? Красиво, и гледка чудна... спомени, спомени...

Блазе ви! Аз си мечтая за нещо такова, та се чудех колко време ви е отнело.
Alina
dgovani
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 11:56 am

Мнение от dgovani »

S izkliu4enie na snimkite ot Borovetz i rilskiat manastir, koito sa ot 2001 godina ostanaloto go obikolihme za okolo 3 sedmici prez 2003 s rent a car. V interes na istinata ne sum ka4il vsi4ko, koeto imame ..... biahme na Albena, Strel4a, Devin...Ognainovo i pr....Na Ba4kovo ostanahme 2 dni v edno mnogo hubavo apartament4e, to4no pod manastira - na vtoriat den se ka4ihme nagore po pute4kata do paraklis4eto na Deva Maria, ako ne se luga, no pove4e ne znam.
Niamahme nikakvi predvaritelni rezervacii i pr (orientirovu4en plan da)....v Trigrad naprimer spahme v 4astna kushta, kudeto edna genica na sutrinta ni napravi i banica...Beshe prez Avgust.

Pozdravi,

dgovani
Alina написа:dgovani, страхотни места сте посетили, а навярно и спомените ти са много хубави от тези наистина чудни места в БГ, които за съжаление стават все по-чужди, загрозени, и губят духа, който са имали преди ГОЛЯМОТО застрояване на БГ.

Само да попитам, за колко време успяхте да направите тази екскурзия. Така като гледам и сте походили, не е само авто-туризъм. И над Бачково сте се качвали, това е пътеката за Марциганица, (или към Червената стена), нали? Красиво, и гледка чудна... спомени, спомени...

Блазе ви! Аз си мечтая за нещо такова, та се чудех колко време ви е отнело.
Натали
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 6:08 am
Местоположение: Toronto

Мнение от Натали »

Dgovani наистина е хубаво да пообиколиш БГ,има толкова чудни и красиви места,и ние искаме да направим такава ексурзиика из татковината докато не са я унищожили съвсем и... спомени,спомени,ама и мъка е,все още имащите ги добри хорица е добре,но това поколение на нашите майки и бащи си отива,кой ли след 10-15 години ще ни направи баница,то хора няма да има по тези места,само цигания ще цъфти.Сега му е времето да отидем пък после ще пообикаляме света,той е по романтичен блика с живец.Дано нашите деца бъдат по щастливи,да нямат тази носталгия каквато имаме ние.Вчера четах,че след 100 години настигаме Евросъюза,ох боже за какво живеем само химера и лъжа,за какво ми е тая Бг на мутрите,колкото и мъка ми е. :?
Аватар
Al Bundy
Мнения: 160
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 7:47 am
Местоположение: Торонто

Re: .

Мнение от Al Bundy »

Dparo u TaHq написа:Добър вечер :)

Затова а и не само за тези неща ние сме решили да променим живота си.Да избягаме,но не само от България а и от българите,защото всъщност България -това са хората,които живеят тук.
Като дойдеш ще почнеш да търсиш българи, гарантирам ти го.
Аватар
Doktora
Мнения: 3384
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Alina написа: И над Бачково сте се качвали, това е пътеката за Марциганица, (или към Червената стена), нали? Красиво, и гледка чудна... спомени.....
Извинявам се,че отговарям вместо Джовани но никъде на снимките няма пътеката която води към Червената стена.Там са моите ловни полета.Знам ги наизуст,че се е налагало често да се измъквам от горските а също и от охраната на Карамуш-сега го кръстиха ловно стопанство Кормисош.
Тва щото малко пакостник си падам................и ги натворявам едни........дето не са за приказване.
И снимки също имам ........удостоверяващи разни мои постижения......ама им казвам прокурорски,че ако попаднат не у когото трябва Доктора ще има да пише обяснения започващи с
.............Именувам се..............
Там са едни от най-красивите райони на БГ!
Карстови райони с много пещери и резки денивелации.
Освен елени,сърни,диви прасета има и диви кози и муфлони.Последните вече ги няма.Свършиха се. :lol:
Но пък мечки има за компенсация..
Приятна разходка на любителите на природата :lol:
Док............
TROUBLEMAKER
dgovani
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 11:56 am

Мнение от dgovani »

Нямам много време и за това отговарям обобщаващо на собствен пост. Пускайки темата нямах намерение да рекламирам България, а да подскажа, че нещата не са само черни или бели, така както според мен ние българите (извинявам се за обобщението) често ги виждаме.
Ще си позволя да споделя и нещо друго - успех и здраве след около седмица очаквам гости от Б-я. Бивш състудент, който на времето беше един от въздушните асове на института.............малко над 30 годишен е, а вече отговария за кредитният отдел (бизнес клиенти) на една от големите в България банки в един от големите ни градове.
Тъй като съм зад граница вече около 10 години.....сме дискутирали кой как какво до къде и пр....Та на въпросът ми "А" би ли емигрирал, преди няколко години той ми отговори: "dgovani" живея близо до родителите и приятелите си, детето ми учи в най доброто за града училище и посещава частни курсове по математика също при един от най добрите в града математици, зад гърба си имам вече що годе изградена кариера.......дълбоко в себе си чувствам и знам че се намирам точно на мястото си......
Само мога да доотбележа, че въпросният човек може да се прмести в централата на банката в София за повече пари, но той отказва просто защото той вече има дотатъчно най общо казано....
Така че за кой как. Например поне едно от нещата които на мен в Б-я не ми се искаше да приемам е, че хората се делят на класи......за хубаво или лошо и както казват скандинавците в общи линии "равноправието е мечтата на нискостоящите", защото примерно погледнато от долу на добрата професионална позиция на приятелят ми и се вижда само лъскавото, което обаче е резултат на многогодишен труд продължаващ до ден днешен .... с много отговорности, напрежение и overtime..., а не както мечтаещите за равноправие в Бг обичат да казват - той е мутра или дай ми неговата заплата, пък и аз знам какво да правя......това са по скоро оправдания за личните ни неуспехи където и да сме по света!

Поздрави,
dgovani
dgovani написа:S izkliu4enie na snimkite ot Borovetz i rilskiat manastir, koito sa ot 2001 godina ostanaloto go obikolihme za okolo 3 sedmici prez 2003 s rent a car. V interes na istinata ne sum ka4il vsi4ko, koeto imame ..... biahme na Albena, Strel4a, Devin...Ognainovo i pr....Na Ba4kovo ostanahme 2 dni v edno mnogo hubavo apartament4e, to4no pod manastira - na vtoriat den se ka4ihme nagore po pute4kata do paraklis4eto na Deva Maria, ako ne se luga, no pove4e ne znam.
Niamahme nikakvi predvaritelni rezervacii i pr (orientirovu4en plan da)....v Trigrad naprimer spahme v 4astna kushta, kudeto edna genica na sutrinta ni napravi i banica...Beshe prez Avgust.

Pozdravi,

dgovani
Alina написа:dgovani, страхотни места сте посетили, а навярно и спомените ти са много хубави от тези наистина чудни места в БГ, които за съжаление стават все по-чужди, загрозени, и губят духа, който са имали преди ГОЛЯМОТО застрояване на БГ.

Само да попитам, за колко време успяхте да направите тази екскурзия. Така като гледам и сте походили, не е само авто-туризъм. И над Бачково сте се качвали, това е пътеката за Марциганица, (или към Червената стена), нали? Красиво, и гледка чудна... спомени, спомени...

Блазе ви! Аз си мечтая за нещо такова, та се чудех колко време ви е отнело.
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Dok, за Кормисош си абсолютно прав. Бил съм там и съм нощувал, за да слушам рева на елените през септември. Почти като рева на лъвове. Страшно красиво. Наистина. Връх Модар - какво ще кажеш? :)
Аватар
Doktora
Мнения: 3384
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Jeeves написа:Dok, за Кормисош си абсолютно прав. Бил съм там и съм нощувал, за да слушам рева на елените през септември. Почти като рева на лъвове. Страшно красиво. Наистина. Връх Модар - какво ще кажеш? :)
Така си е.
През септември започва любовния им период/на елените/.
Я дай да се свържем по Скайпа,че да обменим инфо около Калгари.
Как я карате там?
Пращам ти ника си на твоите лични.
Поздрави на съпругата ти!
Док...........
TROUBLEMAKER
гицка

Мнение от гицка »

добър ден
чудесни снимки
за трети път , в духа на заглавието на темата бих искала да попитам с какво мнението ми противоречи на правилата , за да се трие ?
задала съм ясен въпрос - защо мнението на "драго и таня" където има обидни квалификации към нас българите , стои в темата а моето мнение-въпрос дали автора на изказването е циганин се трие .
мерси .
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Уазка ли мина, на униформа ми мирише :twisted: ?
Циганите - на Сатурн !
Публикувай отговор