Нужда от съвет

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
pepino
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:33 am
Местоположение: Edmonton, NW

Нужда от съвет

Мнение от pepino »

Аз наскоро се преместих от Кебек, където имах договор с Видеотрон за една година изтичащ на 01.08.2007. Когато се местих ги питах един месец по-рано дали могат да ми осигурят интернет в калгари, те ми казаха че не могат и трябвало да платя глоба 130$. След може би 5 разговора в които им обеснявах, че аз не съм виновен, че те нямат покритие в Калгари, и че не приемам глобата, т.к. и в договора не е записано какво става когато се местя на място в което нямат покритие, днес сполучих някакво писмо от Creances Quebec, в които ми обесняват че те сега ми били кредитори. Та въпроса ми е какви могат да са последствията за мен ако не искам да им платя? И някой знае ли за тези Creances Quebec (Agence de recouvrement)?
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

явно са се заяли и ако не им кихнеш твърде възможно е да си оакаш кредитната история.не ти знам историята и контракта ,но аз съм се местил поне дузина пъти,включително и в други провинции и ми е било винаги достатъчно само едно обаждане за да ми спрат нета /Видеотрон/ или да ми го пуснат без никакви такс фий.
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Re: Нужда от съвет

Мнение от dog »

Когато си в Квебек и не си се издължил на някого, след като те предупреди и ти не си платиш следващата стъпка е да те дадат на такава агенция. Това е нещо като нашите мутри :lol: които събират несъбираеми кредити. Ако си в Квебек със сигурност ще те намерят и ще си вземат парите. Не знам дали действат и в другите провинции.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Нужда от съвет

Мнение от JoroF »

dog написа:Когато си в Квебек и не си се издължил на някого, след като те предупреди и ти не си платиш следващата стъпка е да те дадат на такава агенция. Това е нещо като нашите мутри :lol: които събират несъбираеми кредити. Ако си в Квебек със сигурност ще те намерят и ще си вземат парите. Не знам дали действат и в другите провинции.
едно научих в тая даржава докато не те осьдят,никакво плащане на никои.а те тия кебешките мутри /агенцията де /като какво се явявят ,на бавареца с шушлякови анцунзи с бухалки или добре облечени и вазпитани бизнесмени .а бе я вземи си плати да ти е мирна главата
THE LAST LINE OF DEFENSE
Публикувай отговор