Защо ми отказаха кредитна карта?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Защо ми отказаха кредитна карта?

Мнение от anju »

Някои има ли представа каква може да е причината при положение че ТЕ ми пратиха application по пощата адресиран до мен и самоадресиран плик с техния адрес. Аз попълних и пратих, но днес дойде отговор че не съм одобрена. От 7 месеца съм тук, работя от 4, заплатата ми се превежда директно в тази банка която кандидатствах - President Choice Financial.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ми щото ти нямат доверие.утре ще щипнеш мангизите и ще забиеш на някъде и после ще има ти гониш. :wink:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Някои банки искат да имаш минимум 1 година престой в Канада, други искат да имаш минимум 6 месеца трудов стаж и т.н. Това че са ти пратили нищо не значи, те просто са направили масов спам на всичките си клиенти, а после който кандидатства чак тогава проверяват дали отговаря на условията им - идиотско, но това е положението :?
Ако много държиш да имаш кредитна карта веднага - иди в клон на RBC или CIBC и искай да говориш с personal banker. Обясни му от колко време работиш, ако искаш може даже да кажеш че ако ти дадат кредитна карта ще си прехвърлиш чекинг акаунта при тях :wink:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Батето се е пошегувал, но е и прав.

Сериозно: Аз съм минал точно по този път. Фактът че получаваш покана на твое име, абсолютно нищо не значи. По-точно, значи че някой ти е издирил името и адреса за да ти я прати. Чак когато попълниш молбата, тогава започва проверка дали може или не може да ти дадат.
Тия карти дето идват с покани, обикновено са златни, платинени и прочие имена на ценни метали. За тях се иска по-висок доход и по-стабилна кредитна история (ти имаш ли такава ?) Ако нямаш никаква карта досега, това е основателна причина да ти откажат някоя от въпросните "ценни" карти. За съжаление точните критерии за оценка нито ги има написани някъде, нито ще ти ги кажат. Навремето имах поне 3-4 такива отказа. Като питах ми отговаряха - ами засега преценяме че не може но ако искате след време подайте си пак молба.
Най-добре си вземи на първо време някоя проста карта ако не щат иначе може и с депозит. Но нейното ползване трупа история и след време ще е от полза ако искаш златна.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Ами ,Канада,братче.Трябва много да доказваш.че сестра ти не е ...... за да получиш това,което искаш.
Последно промяна от Guinness на Вто Юни 26, 2007 10:04 pm, променено общо 1 път.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

miteto написа:. Обясни му от колко време работиш, ако искаш може даже да кажеш че ако ти дадат кредитна карта ще си прехвърлиш чекинг акаунта при тях :wink:
също така кажи че си съгласна, ако ти предложат застраховка на кредитната карта :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Re: Защо ми отказаха кредитна карта?

Мнение от pantata »

anju написа: ...От 7 месеца съм тук, работя от 4,....
амии.. ето за това...

за съжаление такава е действителноста.. след 2-3 години ще се натискат да ти дават карти, то златни, то платинени.. но в началото не дават..:(

ако ти трябва кредитна карта - опитай с т.н. secured card... слагаш 500 долара (зависи от банката сумата варира) и ти дават карта със същия лимит... след година-две може да си увеличиш лимита и да си отблокираш 500-те долара...
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

значи не се пошегувах ,а го казах напълно сериозно.нямат ти доверие и точка.за да започнат да ти имат доверие нещо трябва да се случи,ама и аз не знам точно какво,както казва и Оптис няма от къде да го прочетеш за да направиш правилните крачкиигра . късмет.това е за първата карта ,след това като им влезеш в системата е ясно ,важното е да трупаш точки и никой не го интерисува кво работиш,от кога работиш ,за колко работиш,или по скоро те си знаят системата ,но ти не я знаеш.честно казано и аз не я разбирам ,както казва Гинес Канада братче ,всичко е на опаки.ей така на майтам познавам 5-6 човека тук които за 5-6 год. на минимална заплата ,де бачкат ,де не ,че и на социал спечелиха доверието на кредиторите и си заминаха по българско с по 100 К канадки каш. :lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Сашо не нареждай момичето с тесли. :D
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

bateto написа:Сашо не нареждай момичето с тесли. :D
ne бе, не я нареждам, просто искам да кажа, че това би ги склонило в една или друга степен.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
batkoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 6:45 pm

Мнение от batkoto »

Един "маджорен хинт": изчакай 3-4 месеца и отиди директно в Лоблоу на ПЦ павилион и ще ти издадат поне дебитна :wink: За кредитна ПЦ са дърво и освен 1% ПЦ точки в Ноу-Фрилс не печелиш кой знае колко.

За кредитна в твоето положение е по-добре да пробваш:
* МБНА
* КепитълУан
* БМО Мозаик

Един начин е малко по-заобиколен: членство в Костко след което си кандидатсваш през някой Костко магазин (не онлайн) за Америкън Експрес.
Аватар
iv
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 2:04 pm
Местоположение: Toronto, Nort York

Мнение от iv »

както пантата казва и както аз направих- 500 долара слагаш в сметка за карта Виза и си олрайт! :lol:
на циганина давали царство, а той: А има ли хляб?
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Опитай онлайн в Роял Банк. Преди години ни изпратиха студентски кредитни карти по пощата на петия ден след като им попълнихме документите, макар че бяхме само от 4 месеца в Канада и не бяхме още студенти. Не ни искаха никакви доказателства. Разликата с теб е че ние им бяхме клиенти от 3 месеца.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Защо ми отказаха кредитна карта?

Мнение от JoroF »

anju написа:Някои има ли представа каква може да е причината при положение че ТЕ ми пратиха application по пощата адресиран до мен и самоадресиран плик с техния адрес. Аз попълних и пратих, но днес дойде отговор че не съм одобрена. От 7 месеца съм тук, работя от 4, заплатата ми се превежда директно в тази банка която кандидатствах - President Choice Financial.
апликациата нищо не значи като са тиа изпратили .а тая банка не ща и да я чувам.а ако искаш можеш да кредитираш банката с 500$ безлихвено .на мен на 6 месец ми дадоха карта и то такава каквато изках ,работех само от 1 месец и то солиден кредит като за парва карта .и аз не разбрах как стана този номер .но това не пречи на банката,да ми откаже карта почти 2 год. след като ползвах две неини карти
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Спомнян си как един новопристигнал БГ имигрант се хвалеше, че мъ предложили още първия месец платинена кредитна карта с $ 50 000 лимит ама той им отказал :lol: :lol: :lol:

Само дето нищо не са му предлагали а само са му пратили формата, ама човека от къде да знае :wink:
Публикувай отговор