кисело мляко

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
sando
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:55 am
Обратна връзка:

Мнение от sando »

Аз сирене направих , а вие за киселото се мотате.

Киселото мляко го правя така:

Кипваш млякото, охлаждаш, слагаш закваска колкото искаш, слагаш млякото в печката на WARM, чакаш няколко часа и готово. става твърдо като сирене,

енджой.
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

sando енджойвам крем карамел по тази метода :)
flo
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 10:13 pm
Местоположение: Montréal

Мнение от flo »

Закваска в Монреал има и в IGA. Стои до киселото мляко. В картонена кутийка. Както бе споменато по-горе, се казва Yo'gourmet. Опаковката е синя, вътре има 3x2 пакет4ета . Струва около 3.50 КАД и стига за 6 литра прясно мляко. За да не изстива бързо млякото, след като го заквасите, слагате в буркани, затваряте добре, слагате го във фурната и включвате осветлвнието на фурната. Ефектът е като в инкубатор. Аз слагам и един шал върху бурканите за всеки слу4ай. П.С. методът с лампата на фурната е изпитано средство за поддържане на постоянна температура, изпробвано от мои приятелки, както и от мен.
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Днес видях yogurmet-a и в Макси.
chili
Мнения: 94
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:48 am
Местоположение: Canada

Мнение от chili »

Искам да предложа малък експеримент, който все още не съм направила, защото не съм голям любител на киселото мляко.
Преди няколко месеца майка ми ми каза, че е слушала интервюто на някакъв потомък на български емигранти в Бразилия. Човекът разказал, че майка му/ баба му правела кисело мляко, като ползвала закваска от нахут. Не помня с точност технологията, но иначе нямаше да е експеримент. Мисля, че нахутът трябва да се накисне за известно време, докато образува някаква гъба, която е основа на закваската. С тази гъба с заквасва известно количество мляко, което после се ползва за истинска закваска. Ако на някого му се занимава, нека го направи и да сподели.

Вън от темата: Не знам защо някои са останли с лължливото впечатление, че в България не се ползват добавки и храната е с по естествен произход от тукашната.
Абсолютно категорично е установено, че ключова характеристика на индивидуалното благополучие е принадлежността към морална общност, усещането, че си ангажиран с нещо отвъд тебе, което придава социален смисъл на съществуването.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

sando написа:Аз сирене направих , а вие за киселото се мотате.

Киселото мляко го правя така:

Кипваш млякото, охлаждаш, слагаш закваска колкото искаш, слагаш млякото в печката на WARM, чакаш няколко часа и готово. става твърдо като сирене,

енджой.
И за това ли прелетяхте няколко хиляди мили и отидохте на гъза на географията :shock: :shock: :shock: :shock:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Хейтър , никога нема да разбереш , ни млекото , ни емиграцията....
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Странджата написа:Хейтър , никога нема да разбереш , ни млекото , ни емиграцията....
Kak e ,как е стана ли зеленцето :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
iveta333
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 3:20 am
Местоположение: Montreal

Мнение от iveta333 »

Tова,че сме дошли на'' гъза на географията'' значи ли че трябва да забравим от къде сме дошли и каква е нашата традиционна кухня.Който го е срам,че е ял киселото мляко на баба си,да не си прави и да се опитва да бъде по-канадец от канадците.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

да не говорим, че то по принцип и току що купено няма вкус на киселото мляко, което ние си знаем).
IMHO, не знам пчеличка какво си знае, може би само домашно, но червеното Астро е по-добро (на вкус) от всяко българско купешко кисело мляко.

Японските кисели млека, на които пише "България", също са по-добри от кое да е кисело млако в българските магазини.
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Червеното 6% Астро е трепач. И от него какво кисело мляко става само....лудница.
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
iveta333
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 3:20 am
Местоположение: Montreal

Мнение от iveta333 »

От къде могат да се намерят тези японски кисели млека?Аз досега само арабско съм ползвала. :nenam:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

iveta333 написа:От къде могат да се намерят тези японски кисели млека?Аз досега само арабско съм ползвала. :nenam:
А, извинявам се за недоразумението, тука не могат, те са си там.
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

!

Мнение от alen vid »

optics написа:
да не говорим, че то по принцип и току що купено няма вкус на киселото мляко, което ние си знаем).
IMHO, не знам пчеличка какво си знае, може би само домашно, но червеното Астро е по-добро (на вкус) от всяко българско купешко кисело мляко.

Японските кисели млека, на които пише "България", също са по-добри от кое да е кисело млако в българските магазини.
Привет Оптикс ,
отивам да си купя веднага , а иначе , как е по добро на вкус - в смисъл на /за твоя вкус ли или за всемирния вкус или за вкуса на съседите ти ?
Сега да не помислиш ,че се бъзикам ! - просто питам .
Поздрави !
bengazi
Мнения: 153
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:39 pm

Re: кисело мляко

Мнение от bengazi »

Ако някой знае, как /овек може да се сдобие с мая за сирене моля да каже тук в Монреал!
Благодаря!
15/10/2013 документи
01/04/2014 изтеглени пари
15/04/2014 AR
22/04/2015 доп. документи
26/09/2015 Certificats по пощата
13/10/2015 Sydney
19/04/2016 processing
08.07.2016/15.07.2016 - Examens médicaux/passés
03.10.2016/17.11.2016-покана визи/визи
Публикувай отговор