емиграция

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
mr0711
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 3:23 pm

емиграция

Мнение от mr0711 »

Здравейте!Прочетох почти всичко за програмата като квалиф работник ,единствено ме "стряска" теста по англ език пред Брит съвет.Моля Ви ,които е започнал тази процедура ,да напише няколко реда -за самия изпит, някои който е минал интервюто в Букурещ,просто инфо относно кандидатстването в тази категория.Благодаря предварително.
alongwayfromhome
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Фев 15, 2004 7:43 pm

Мнение от alongwayfromhome »

Minah IELTS test predi okolo 7 godini, kakvo tolkova te "striaska"? Ako e samo IELTS deto te striaska zna4i si dobre, a do interviuto v Bukure6t se 4aka niakolko godini taka 4e ima6 vreme da se podgotvi6.

Vyprosa e, taka pone be6e pri men, i vse o6te e taka, vednyj zahvane6 li se da emigrira6 cial jivot emigrira6, postoianno se mesti6 ot edin grad v drug, ot edna rabota na druga.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

alongwayfromhome написа: a do interviuto v Bukure6t se 4aka niakolko godini taka 4e ima6 vreme da se podgotvi6.
Нашата процедура продължи 1г. 4м. и 20д.
Искаха ми ILTS или други признати сертификати на третия месец след подаване на документите към Букурещ и на 1 месец след създаването на интернет досието ми в сайта на посолството.
Аз държах TOEFL и ми го признаха. Процедурата ни приключи без интервю.
Последно промяна от Жени на Сря Юни 13, 2007 10:33 am, променено общо 1 път.
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Vzeme6 li IELTS s 7 niama interview. Li4en opit i ne samo moi.
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

Жени дай моля те повече подробности за това как протече при тебе процедурата с федерална Канада - кога подаде документите, имаше ли валидна оферта за работа като им изпрати първите документи, какво образование и стаж имаш.Благодаря ти предварително!
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

здравейте отново, Жени, прочетох по-внимателно форума и намерих отговор на това което ти зададох по-горе а според теб защо процедурата ти продължи толкова кратко?
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: емиграция

Мнение от analgin »

mr0711 написа:Здравейте!Прочетох почти всичко за програмата като квалиф работник ,единствено ме "стряска" теста по англ език пред Брит съвет.Моля Ви ,които е започнал тази процедура ,да напише няколко реда -за самия изпит, някои който е минал интервюто в Букурещ,просто инфо относно кандидатстването в тази категория.Благодаря предварително.
емиграция се пише Имиграция, предполагам, че ще те стресне и тест по български език.
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

Не че ме вълнува кой знае колко но все пак......
Емиграцията (от латински: e навън; migrare ходя, или emigratio, синоними Емигриране, Изселване) е доброволното или насилствено напускане на родината за дълъг период от време и заселване в друга страна. Обикновено това е причинено от някаква отрицателна промяна в живота, била тя природна, иконмическа или военна.
В зависимост от това дали мигриралите хора се разглеждат като напуснали страната си или пристагнили в новата страна на обитаване, те се наричат по различен начин - емигранти или имигранти. Тъй като повече проблеми с тяхното приспособяване и интегриране в новата среда възникват във втория случай, понятието „имигрант“ е по-често срещано в съвременните текстове, докато "емигрант" вече почти не се използува.
И двете понятия са правилни - това за лична информация на analgin
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Kli, Мисля , че процедурата беше толкова кратака, защото от януари 2006 има нови срокове, които от посолството са длъжни да спазват. За федералната процедура са 20 месеца. Така ми обясниха от фирмата, която водеше кореспонденцията ми с посолството и ме консултираше!

Ако има друго питай!
Последно промяна от Жени на Пет Ное 30, 2007 5:01 pm, променено общо 2 пъти.
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

Жени мерси за бързият отговор, с риск да стана досадна :oops: но можеш ли да изпратиш твоите неща като години, образование, какво ниво на език посочи, трудов стаж за да направя сравнение с моите и колко точки получи на изпита по английски.Единствено ме притеснява това че няма откъде да намеря оферта за работа иначе това че се чака по 4-5 години не ме притеснява мога да чакам. Губя точки затова че нямам оферта, и без нея събирам необходимите но бих искала да се подсигуря с повече точки.Страшно много се радвам на такива хора като теб решили да се преборят с федералната процедура надявам се и аз да съм от тях !!! :beer:
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

kli написа:Жени мерси за бързият отговор, с риск да стана досадна :oops: но можеш ли да изпратиш твоите неща като години, образование, какво ниво на език посочи, трудов стаж за да направя сравнение с моите и колко точки получи на изпита по английски.Единствено ме притеснява това че няма откъде да намеря оферта за работа иначе това че се чака по 4-5 години не ме притеснява мога да чакам. Губя точки затова че нямам оферта, и без нея събирам необходимите но бих искала да се подсигуря с повече точки.Страшно много се радвам на такива хора като теб решили да се преборят с федералната процедура надявам се и аз да съм от тях !!! :beer:
На 30 г. съм към момента, висше образование СУ - Логопедия и психология - огделно едно от друго - Логопедията е завършена през 2000, а психологията през 2004. Редовно обучение. 7 г. трудов стаж като логопед. Английска гимназия.
Понеже ползвах фирма не съм сигурна какво ниво са ми писали на англ. ез. , но мисля, че не най-високото, а това преди него!

Без оферта за работа и без никакъв френски съм!

Питай , ако те интересува и друго1

Поздрави!
mr0711
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 3:23 pm

МИГРАЦИЯ

Мнение от mr0711 »

Нарочно с големи букви за тези ,които ме "стреснаха",малко им се вързвам,но благодаря на другите ,които поясниха...дребна душица си(аналгин) и името ти е подходящо..но ..по важното е,че има хора ,като Кли...защото те поддържат бойния дух във форума.Благодаря Ви!!!защото за да започнеш и стигнеш до края -заветната Канада,ти трябва и подкрепа,каквато вече рядко се намира .Прочетох какво ли не ,къде ли не...,защото дори и един като Аналгин е достатъчен.да ти убие желанието да продължиш...на всички успех в начинанието !!!
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

kli написа: и колко точки получи на изпита по английски
Държах Toefl - internet based. Изкарах 87т. от 120 възможни.
mr0711
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 3:23 pm

предизвикателство или авантюра

Мнение от mr0711 »

Реших да кандидатствам като квалиф .работник-жена съм ,над 40 год(затова написах това заглавие на моя постинг)от всички точки по 6-те критерия имам за образование 25,за опит 21,за възраст 10,за адаптивност -4, но за работа -0, и за език....ето тук ми е проблема,опрределено англ .ез с моето 3-4 ниво ,не е достатъчен за теста IELTS.Когато се определям по Бенчмарк около 12 точки,но по него всичко е според моя критерий..и естествено ..оценката е...моя...рискувам след като се прочете това да се посипят какви ли не думи ,но ще приема всичките,защото когато си във форум,трябва да си готов на какво ли не.И така чудя се..да продължавам ли да уча за теста или ..да приключа.... :( :( :(
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: предизвикателство или авантюра

Мнение от Жени »

mr0711 написа:Реших да кандидатствам като квалиф .работник-жена съм ,над 40 год(затова написах това заглавие на моя постинг)от всички точки по 6-те критерия имам за образование 25,за опит 21,за възраст 10,за адаптивност -4, но за работа -0, и за език....ето тук ми е проблема,опрределено англ .ез с моето 3-4 ниво ,не е достатъчен за теста IELTS.Когато се определям по Бенчмарк около 12 точки,но по него всичко е според моя критерий..и естествено ..оценката е...моя...рискувам след като се прочете това да се посипят какви ли не думи ,но ще приема всичките,защото когато си във форум,трябва да си готов на какво ли не.И така чудя се..да продължавам ли да уча за теста или ..да приключа.... :( :( :(
Защо не си направите пробен тест и не се консултирате с преподавател, който готви за IELTS test. Той ще ви каже на какво ниво сте наистина и колко време ви е нужно и как да се готвите за достигане на желаното ниво. Тогава ще вземате решения

А има и втори вариант - френски език. Мисля, че чрез френски опитват и успяват хора, които не са знаели и дума френски преди идеята си да кандидатстват за Канада!

Успех!
Публикувай отговор