Първи впечатления от Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

estoyanova написа:Drago i TaNq много си прав за разделянето и владеенето.А също и системата,която не позволява на младите и талантливи хора в БГ да се развиват.Все още си действат соц-правилата в големите фирми.Шефове с килийно образование,които са се закотвили на тези позиции и могат да изкарат до пенсия така,без да вършат нищо.А в колко фирми,като разберат,че някоя мацка чака дете и посочват вратата и не и подновяват договора? Колко примери има още....
estoyanova, Притеснявам се за теб честно:)))
Не съм от най активните в форума и не познавам всички потребители, но теб съм те забелязала че си една от най-надъханите. Хубаво е да си оптимист и да гледаш позитивното, но чак пък толкова да идеализираш нещата тук и колко са лоши в БГ....
Според мен хората са си хора и са едни и същи по целия свят. Да не мислиш че тук няма хора с килийно образование на хубави позиции по шуробаджанашки причини, има не ами ...
Успех ти пожелавам и наблягай на английския в случай че не си много добре с него
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

bate, , значи за да карам такси в Торонто ще ми трябват 200к :shock: Това официално ли или по български-с рушвет под масата?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Anju не се познаваме лично,но да ти кажа с английският съм си много добре имам и TOEFL и IELTS .Отделно го говоря в работата си и за тази година бях в англоговоряща страна известно време та доста му се отдадох.Понастоящем уча френски/ вече цяла година/ ,така че няма да имам езикови проблеми където и да кацна с тези 2 езика.
Good Luck!
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Dparo u TaHq

Дааааа :)

Мнение от Dparo u TaHq »

bateto,ами...много ми звучиш като Бат Бойко -Борисов,дето сега уж оправя София,а като я оправи "може да започне да оправя и хората" :)):):):
Един въпрос ,защо си мислиш ,че щом ти не се могъл да направиш нещо,което си искал(ако си искал нещо) то други не могат?Ти гледай себе си,пък аз ще направя това,което искам,защото искам и мога- МОГА,защото плувам километри в морето,бягам с километри,карам колело с километри.....!"Човек е толкова голям,колкото са голями и мечтите му"- това не е моя мисъл :)

Българската младеж,бъдещето на БГ не правят нищо освен да се напиват всяка вечер в дискотеки и да"забиват гаджета",да знаят какво ще има във всяка дискотека пък ЕГН-то не си го знаят.Странно как някой от тях са се решили да емигрират някъде си, и после се връщат разочаровани,защото просто разбиранията им и мирогледа не се разспростира повече от носа им.
Та това ,че ти сигурно "бачкаш" при някой или правиш там нещо си не означава,че всички са като теб.
Виждам ,че и там явно ще има Българи -Юнаци дето гледат пак интригите и какво ли още не,като тук -САМОИЗЯЖДАТ се и недай Боже някой да успее в нещо та да го натисне.
Ще внимавам да не се срещаме с теб :) туко виж не съм могъл да постигна нищо (нали знаеш с каквито се събереш такъв ставаш).
Dparo u TaHq

Еййй bateto забравих :)

Мнение от Dparo u TaHq »

Ти какво правиш още так като има само ТРАСТИКА 8)
Я си ела тук ,знаеш ли колко Хляб има(ако знаеш само колко вида има и как му вдигат цената ежемесечно) и зрелища(вече и катастрофите по пътищата станаха на ниво USA)
:o
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

:D
estoyanova Не обръщай никакво внимание на определени личности,дръж си твоето ниво.Ние те подкрепяме! :lol:
Нито за миг не се обръщай назад ,а само напред.
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

estoyanova написа:Anju не се познаваме лично,но да ти кажа с английският съм си много добре имам и TOEFL и IELTS .Отделно го говоря в работата си и за тази година бях в англоговоряща страна известно време та доста му се отдадох.Понастоящем уча френски/ вече цяла година/ ,така че няма да имам езикови проблеми където и да кацна с тези 2 езика.
Good Luck!
Казах само в случай че не го знаеш. Много се радвам за теб, това е предпоставка за успешен старт. Много много е важно ако искаш добра позиция в добра компания. Казвам ти съвсем добронамерено че и тук не е за идеализиране. Ние в нашта фирма имаме момиче без образование бивша касиерка в но фриллс (тукашния супер маркет) назначена на позиция Senior само защото е приятелка на шефката, а други момичета с голям стаж по специалността, магистърска степен и наистина много работят не могат и да помислят да са Senior просто защото не са ничии познати. Разбира се заплатите на Senior-ите са доста по-високи защото титлата е по-висока.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Аз лично на Драго и Таня им давам не повече от 24 часа след пристигането преди да им мине за първи път мисълта да се връщат обратно. Тва напълно сериозно, без никаква ирония.
:D
Dparo u TaHq

:)

Мнение от Dparo u TaHq »

bECKS
ти си най-добрия :P :lol:
Когато реша да си слагам край на Живота се замислям съвсем сериозно да те потърся теб за да ми дадеш стимул :)
Без ирония :roll:
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Хубавото на форума е, че се пазят мненията и промяната им във времето. Пропоръчвам ви да се разровите в архива. Мове да започнете от темата "Чао, България", в която се разказва за г-жа Аспарухова и да проследите развитието й.
Аватар
aneda
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Авг 05, 2006 11:56 am
Местоположение: Surrey, BC
Обратна връзка:

Мнение от aneda »

Относно модата.
Поткрепям Бекс. Аз сам от 6 месеца в Канада, Вакувър. Мнението ми е че наистина в България се следят модните тенденции и дори и да нямат много пари българите правят каквото могат, но поне една дреха по новите модни тенденции да имат. например това лято ще се носят много бяло-черно комбинацията (на черти на кръгчета на квадратчета и въобще каквото се сетите), кройката малко прилича на тази на дрехите от 60-70 години.

И за да не сам само голословна прилагам няколко линка на едни от най-известните дизайнери в подкрепа на думите ми.

Sonia Rykel - http://www.soniarykiel.com/
Givenchy - http://www.givenchy.com/default.php
Giorgio Armani - http://www.giorgioarmani.com/

И макар да не съм вече в България съм убедена че по улиците вече на България се носят подобни дрехи.

Докато тук хората се обличат за да им е удобно в България се обличат за да са в крак с модата и спазват поговорката "По дрехите посрещат по ума изпращат". За тук е важно просто да си чисто и спретнато облечен. Като това което казвам важи по-скоро за срените и ниските крагове на обществото. Във висшите кръгове за Канада нещата стоят по друг начин. Там е важна марката и модата. И веднага ще те забележат ако не си с маркови дрехи и по модата.

За останалото не мога да коментирам понеже не съм в Торонто и никога не съм ходила. За Ванкувър моите впечатления са на-вече за дрехите както споменах по-горе, а за самия град аз съм очарована и единственото, което аз почувствах с пристигането ми тук беше, че се прибирам у дома. Макар че не мога да кажа че не ми липсват родителите и приятелите, но България като природа и дадености не ми липсва.

Това е от мен.

Поздрави
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

аз пък се питам, ТОЛКОВА ЛИ Е ВАЖНО КОЙ КОЛКО МОДЕРНО СЕ ОБЛИЧА?

Не е ли по-важно да си СТИЛНО и СПРЕТНАТО, както и ЧИСТО облечен. Модни тенденции - тинтири-минтири. По този начин си пробутват боклуците една камара дизайнери, магазини, дистрибутури... освен това всички са облечени по един и същи тертип и са едно голяяямо КЛИШЕ.

Колко лесно се оставят хората да им промиват мозъците, винаги е било ЗАГАДКА за мен.

Стилно, е нещо, което не е задължително да е модерно. Подходяща комбинация на цветове, материи, да си подхожда с тена на кожата(щото аз обожавам лилаво, но не ми отива и затова не го нося), който носи грим и бижута - да подхождат на цвят на дрехи, коса и т.н.

Колкото до Канада, верно е че в доста градове се обличат просто безвкуснои раздърпано. Дори да са облечени модерно, това не ги прави стилни. В магазините има всичко, въпрос на цени и вкус. А също и на удобство.


И накрая, за завършек ще кажа, че се чувствам сууупер, защото не се налага като излизам до кварталния супермаркет да се гледам половин час в огледалото преди това и да се запасявам с пълно бойно снаряжение! Мисля, жените знаят какво имам предвид.
Последно промяна от Alina на Съб Юни 02, 2007 2:16 pm, променено общо 1 път.
Alina
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

аз предлагам да отворим един подфорум за дрехи и мода, гледам че има интерес от нежната половина на форума :D
Аватар
aneda
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Авг 05, 2006 11:56 am
Местоположение: Surrey, BC
Обратна връзка:

Мнение от aneda »

Alina написа: И накрая, за завършек ще кажа, че се чувствам сууупер, защото не се налага като излизам до кварталния супермаркет да се гледам половин час в огледалото преди това и да се запасявам с пълно бойно снаряжение! Мисля, жените знаят какво имам предвид.
Аз пък не смятам, че като се оглеждаш малко повече в огледалото преди да излезнеш дори и до кварталния магазин е нещо лошо. Ако го правиш за собствено удоволствие и самочувствие, а не защото ще те види комшийката и какво ли ще каже ако те види раздърпана. Но нека все пак да не си мислим, че тук комшиите не ни обсъждат и те са хора, а хората са си клюкари по природа.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Точно там е въпроса, защо самочувствието ти трябва да зависи от това с колко слоя боя си наклепана :) ? Дали имаш руж на скулите и дали миглите ти са извити нагоре? Туш, молив, червило, не, друго червило, бронзър, шнола, токчета, този половин час кой ще ми го върне? Моето време е скъпо, недейте така :D ... Свеж тен и сресана коса е всичко от което има нужда човек за кварталния магазин, и не само. И блясък за устни, както казва Донатела Версаче :wink: ... Комшиите нито ги е грижа, нито пък мен ме е грижа какво ще кажат, не мисля че тук се клюкари като в бг махленска дружинка, де ще ни стигнат, абсурд :roll: ...
Циганите - на Сатурн !
Заключено