Първи впечатления от Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Честно казано това с дрехите лично аз съм го чувал/чел от много хора, обаче аз не мога да го разбера, може би защото и тук и в БГ-то, лятно време си ходя по къси гащи, зиме по дънки, костюми и т.н. "модерни" неща не са за мене явно...

За мобилните телефони, Сашо истината е в Palm Treo 700p има CDMA и GSM версии - хай спиид интернет, емаил и т.н.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Ал, Канада е по опасния вариант - тук като бройлери ще ни изловят и чипосат (освен може би в албърта)...онея реднеци там долу няма лесно да се дадът...аз пак си мисля че Щатите най добрата държава на земята и вярвам че ще се оправи, някак си...ако ли не - тук има на къде да бягаме нагоре.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
chuchnal_vyk
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Май 09, 2007 10:04 am
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от chuchnal_vyk »

Al Bundy написа:
KolioBalkanski написа: А аз пък прекарах няколко дена в по големия брат на юг и съм приятно впечатлен, въпреки че то това е само фасада а отвътре капиталистическия им строй е прогнил и скоро ще се сгромоляса.
Радвам се, че някой споделя мнението ми. Аз също мисля че US са потъващ кораб. Преди да дойда в Канада много ми се искаше да емигрирам в US. Добре че не се е получило. Браче, там промиват мозъци на килограм. Най-новото е че сега искат да слагат чипове подкожно на населението "за да не се губели хората", ха-ха...
Пич, ако си мислиш че канадците ще се разминат с микрочиповете, жестоко се лъжеш. НЕМА ШАНС. Радвам се че има запознати по тоя въпрос, който е изключително сериозен и ние може да се разминеме, ама децата ни ще лягат под ножа!
Даже във Щатите вече обмислят след 2008 за да земеш книжка, да си имплатираш чип! Така че пичове отваряите си очите, не бъдете овци като американците и канадците.
Ето още малко инфо:
http://www.xnetbg.com/www/site/index.ph ... 3&Itemid=1
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Прав е Бекс как изглеждат повечето хора, но в по-лъскавите молове има супер дрехи и много по-голямо разнообразие от БГ.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Голема работа какъв му е костюма на човека , сигурно повечето ги носят по задължение и след работа за езда или ,за да си подкастри храстите си нахлузва бутикови джинси,в пъти по-скъпи и от най-скъпия си костюм :wink:
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Първо впечатление правят хората по улиците - бедни, мръсни, окъсани, направо дрипави. Абе имах чувстото първите 2-3 дни, че съм попаднал в страната на мизерниците, честно.
Ти направо ми разби представата за Торонто. :( Аз където съм ходил така изглеждат само клошарите от даунтаун и някои "нейтив".
Иначе типичният (бял) канадец за мен носи бейзболна шапка, карирана риза и дънки, кара лъскав (ръждив) трак, ходи пеша от 7-11-на до колата си със "смуфи" в ръка, а ако е жена - прелестите се подават отвсякъде. :D
Иначе за мода и костюми, въобще трябва да забравим, ако приемем тукашната култура..
Embrace your climate change!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Оставете го сега човека, в културно зашеметяване е още, сам ви каза :D. Бекс, като се осефериш ще разбереш приликите и разликите с Бг., ще има открийте 10-те разлики и пИчелите :lol:. Не знам откъде идваш, но ако е от Софето кажи точно каква висша мода върлува там, знам само че много се цени някаква пиклива испанска верига МАНГО, дето тук се смята за ширпотреба от рода на Зара и Н&М. Хорицата тук просто не ги е еня за модата много-много :), маат си по оригинални пуми и адидаси, от тези дето в бг-то за пред-последен модел маратонки адидас (не адибас :D) трябва да се разделиш с къмто 300 лв. Наистина не се изтипосват много каките, зер няма фолкзвезди от нашенския сорт за ролмодели :). А костюми също не носи сульо и пульо, тези дето си ги видял са сигурно емигранти от 97-ма, които не могат да влязат в крачка на местна почва. Скъпите костюми во истина не се разхождат по улиците. Ще свикнеш :wink: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
iv
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 2:04 pm
Местоположение: Toronto, Nort York

Мнение от iv »

Бекс добре дошъл, и аз сам новобранец на 60 дни, всичко ще се нареди и наслука! :wink:
на циганина давали царство, а той: А има ли хляб?
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

anxeli написа:но ако е от Софето кажи точно каква висша мода върлува там, знам само че много се цени някаква пиклива испанска верига МАНГО, ..
е то и тука върлува из моловете аналога на Манго-то- Banana Republic :rotfl:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

anxeli написа:маат си по оригинални пуми и адидаси
Оригинални :D произведени в Китай, с такова съмнително качество, че си заслужават ниските цени, даже са малко завишени :wink:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

зависи къде пазаруваш :D.
Има качества за всеки джоб ...
Циганите - на Сатурн !
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

Аз по принцип от тук не пазарувам дрехи и обувки :wink:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

KolioBalkanski написа:благодаря ти за впечатленията и дано скоро се видим да може да изплакнеш бъчвата с тукашна бира.
И аз така :)
Тоест изкефи ме писанието и като мръднем към торонто не е зле да се посберем на бирчок.
:beer: :beer: :beer:
Dparo u TaHq

Живота като цяло

Мнение от Dparo u TaHq »

becks ,здравей
:)
Интересно ми е как за около 20-на дни си разбрал толкова много за Живота в Канада,или по-специално за там,където си.
Защото не мислиш ли,че трябва мине доста по-дълъг срок за престой там,да се сблъскаш с много неща,да знаеш всички закони там,твойте права и какво ли още не за да можеш тогава поне наполовина да си даваш мнение.
Проявяваш доста българско "чувство" на празни приказки.
И все пак "ти не плащаш данък обществено мнение",но поне не пиши неща,с които не си на ясно.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Живота като цяло

Мнение от iliana »

Dparo u TaHq написа:becks ,здравей
:)
Интересно ми е как за около 20-на дни си разбрал толкова много за Живота в Канада,или по-специално за там,където си.
Защото не мислиш ли,че трябва мине доста по-дълъг срок за престой там,да се сблъскаш с много неща,да знаеш всички закони там,твойте права и какво ли още не за да можеш тогава поне наполовина да си даваш мнение.
Проявяваш доста българско "чувство" на празни приказки.
И все пак "ти не плащаш данък обществено мнение",но поне не пиши неща,с които не си на ясно.
Много често постинги като този са причина новодошлите в Канада да спрат да пишат във форума.
Неслучайно темата е кръстена "Първи впечатления от Торонто", а не примерно истината за торонто. Бекс съвсем искрено споделя първите си впечатления, не налага мнението си на другите. А на мнение всеки има право, дори кацналите вчера.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Заключено