Първи впечатления от Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ми то все така се случваше ,или купоните за баня ще свършат или сапунът преди мен.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

bateto написа:Само за сведение ,колко се пази и цени природата в Канада Норт Саскачуан Ривър в часта си която преминава Едмонтон е забранена за риболов и къпане благодарение на рафинериите на Шел,Есо,Петро Канада етк. разположени в близост до нея.Абе за природата ,ако не се мисли ,поне мисълта за гашите човека не отсъства ,хората са казали ,че не е препоръчително да третирате новия си бански костюм с нафта и тежки метали. :wink:
bateto, ако се изкъпеш в въпросната река където и да е преди Едмонтон ми се обади да те видя. Не знаех че си падаш по моржуването.
:lol:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

За модата - Аз съм живяла в курортен град в един от най-южните щати на сащ - и там хората бяха много хубаво и модерно облечени, за разлика от други ам. щати. Не мисля, че могат да се правят заключения - канадците/американците са зле облечени. Моето впечатление е, че те си купуват дрехи постянно, а не както в б-я хората - на два месеца 1 ново нещо. И освен това тук в б-я имам чувството че МАНГО, новооткритите ЗАРА аутлети, БЕНЕТОН и разни други марки са нещо като тотална мания за някои по цял ден бездействащи жени, с които да покажат - вижте ме аз имам пари и се обличат с тези марки. Хората в по света пазаруват на разпродажби и си купуват хубави маркови неща на ниски цени, а тук ако си си купил нещо от разпродажба - все едно си си купил нещо от магазин втора ръка. Много ме дразни, че тук се обръща и отдава толкова голямо внимание на тези "пикливи" марки (както беше писал някой в темата вече), а не на нормални, удобни дрехи. И тук в б-я - като излезе един модел обувки примерно - хоп след 1 седмица всички "фръцли" са се обзавели с тях, а в америка имаше такова разнообразие - модели цветове, и т. н. Това е моето мнение.

Подкрепям Бекс за това, че там отвъд океана е един друг свят от нашия, просто няма нищо общо с нашата реалност, и ако свикнеш с този свят, но не се претопиш с американците/канадците, ще ти е много добре. Там също има проблеми, и то големи като за големи страни.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Бе вий канадците ги оставете ,остана и от тях на мода да се учим,но ми правят много лошо впечетление българите как се носят тук.Уж сме европейци и хора с вкус ,но отида ли на някое българско събиране имам чувството,че съм сред хора от третия свят ,а не сънародници.Тя Мама Кенга май беше права за копринените костюмчета и пласмасовите обеци.Абе хора в къщите си огледала нямате ли си се чудя по някой път.Давайте пример на канадците с външния си вид ,не е чак толкова трудно,и тук по дрехите посрещат и по ума изпращат.Вервайте ми. :wink:
Dparo u TaHq

:)

Мнение от Dparo u TaHq »

Здравей "Бате" ,как е сега там,вали ли
emiliana

Мнение от emiliana »

:P При Батюхата най често е Мъгла с превалявания :P
Dparo u TaHq

Добър ден :)

Мнение от Dparo u TaHq »

За всички още един пример защо трябва да не сме в нашата мила родина и защо да сме "другаде" .На моето момиче нейна колежка й се роди бебе:):) ,да е живо и здраво,та после излезе и в майнчиство.Тя работи не къде и да е ,а в държавна институция НОИ.Държавата,която трябва да се грижи за свойте подъници в един момент отказва да плаща майнчиство 2години ,а само 1 година и след изтичане на първата година няма да й бъде подновен договора.Това е....да си нямаш семейство и деца....
А тук имаше в едно радио ако не се лъжа "Витоша",едно предаване "Повече българчета за България".
И как да стане всичко,кой ще издържа тези деца,с какво......
С парите на мутрите "бизнесмените - засмените",с лъскавите мерцедеси на депутатите...
Arwen
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Юни 19, 2004 12:04 am
Местоположение: Mtl

Re: Добър ден :)

Мнение от Arwen »

Dparo u TaHq написа:За всички още един пример защо трябва да не сме в нашата мила родина и защо да сме "другаде" .На моето момиче нейна колежка й се роди бебе:):) ,да е живо и здраво,та после излезе и в майнчиство.Тя работи не къде и да е ,а в държавна институция НОИ.Държавата,която трябва да се грижи за свойте подъници в един момент отказва да плаща майнчиство 2години ,а само 1 година и след изтичане на първата година няма да й бъде подновен договора.Това е....да си нямаш семейство и деца....
В Квебек майчинството е 6 месеца. :!:
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Това най малко може да е причина за емиграция. Аз също съм в майчинство и макар че съм тук, в Canada, държавата България продължава да ми го изплаща вече втора година.
А тук майчинството също е една година и също така по-дълго време от това никoй не ти пази мястото. Отделен въпрос че детските градини поне в Онтарио за съвсем малките деца са по 1000 $ на месец за разлика от 25 лв в БГ, където ядат първо, второ и трето и спят в спалня с чаршафи (тук спят в стаята които са през деня като им изваждат едни сгъваеми легълца и лягат с анцузите).
Не че е лошо по принцип за децата тук, но не и по въпроса засегнат в постинга
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Добър ден :)

Мнение от Agi »

Arwen написа: В Квебек майчинството е 6 месеца. :!:
не знам кой ти го е казал това, ама не е верно, около 50 седмици е
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
Arwen
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Юни 19, 2004 12:04 am
Местоположение: Mtl

Re:

Мнение от Arwen »

Прочетох го в брошура с нормите на труд за Квебек преди време. Явно има промяна - и по-добре, че има. :lol:
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

anju написа:...за разлика от 25 лв в БГ, където ядат първо, второ и трето и спят в спалня с чаршафи (тук спят в стаята които са през деня като им изваждат едни сгъваеми легълца и лягат с анцузите).
Не че е лошо по принцип за децата тук, но не и по въпроса засегнат в постинга
anju, за кви 25 лева бълнуваш не ми е ясно, държавна детска е 40 кинта месечно, и не от вчера, за второ дете ( в същата градина) е 20.
А аз не държа да ми тъпчат децата с мазна баница или филия с маргарин за закуска, както и супа пилешка, отровно осолена! Това по повод три пъти дневното хранене. Тъпкане с макарони и кускус не е хубава храна.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Това което пишете не е верно,това са митове и легенди.В Кебек майчинството е минимум/минимум/ 48 месеца ,при раждане ти се полага 20 футов контейнер с памперси и други детски необходимости и 40000д. за първо дете ,20000д. за второ и така на татък,а по презумпция работата ти не се пази щото след 5то то раждане вече си половин милионер.
Обаче едно не мога да разбера ,защо на българчетата в българия манталитетът им е такъв ,че някой трябва да се грижи за тях ,такъв филм в истинският капитализъм няма.Отпуската пшо майчинство е 6-9-макс 12 месеца взависимост от провинцията и получаваш пари за това под определени условия.В болшинството провинции след като изтече тази отпуска майката има два варианта ,или да продължи да се грижи за детето си ;безплатно; или да го даде на детска ясла/градина/ срещу 500-1000 д. на месец и да ходи на тръстиката да избива детската градина.Има и друг вариант ,да се поканят баба и дядо да гледат внучето,а мама и тати на тръстиката за да може да плащат сметките .Изобщо има много варианти ,зависимост от доходите ,може само тати да е на тръстиката и доходите му да стигат за ново ферараи и 3 месечна почивка на Бермудите ,докато мама с подкрепата на цяла дузина филипинки е ангажирана с отглеждането на наследника ,както и варианта ,на мама заплатата е колкото гдетската градина и по добрия вариант е мама да се грижи за наследника ,докато тати работи на 16 работи 25 часа в денонощието за да вървят нещата добре.Единственно не съществува варианта :Безплатни обяди; най приемливия за българчетата все още в България незнам защо на които някой им е втълпил ,че може да съществува един друг Отопичеан свят.Може би да получават директно информацията за живота във Рая ,така нареченарта Канада лично от Сър Томас Мор,ама аз лично не знам.Те трябва да кажат най добре,нали все пак форумът е създаден с цел взаимопомощ и ние сме тук за да си помагаме. :wink:
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Gonzo#1 написа:
anju написа:...за разлика от 25 лв в БГ, където ядат първо, второ и трето и спят в спалня с чаршафи (тук спят в стаята които са през деня като им изваждат едни сгъваеми легълца и лягат с анцузите).
Не че е лошо по принцип за децата тук, но не и по въпроса засегнат в постинга
anju, за кви 25 лева бълнуваш не ми е ясно, държавна детска е 40 кинта месечно, и не от вчера, за второ дете ( в същата градина) е 20.
А аз не държа да ми тъпчат децата с мазна баница или филия с маргарин за закуска, както и супа пилешка, отровно осолена! Това по повод три пъти дневното хранене. Тъпкане с макарони и кускус не е хубава храна.
Тук пристигнахме ноември, гарантирам че дотогава (Нов 2006) детето ми ходи в градина срещу 25 лв на месец. Менюто е изложено 1 седмица напред и за филии с маргарин не може и дума да става. Ядяха готвено за разлика от тук където ядат само пилешки хапки тип МаkДоналдс и пр. или в училище каквото сухо си занесат те самите (столове липсват - всеки ден трябва да мислиш какво да му сложиш в торбата, най-близкия magazin е на няколко километра така че ако си забравил да купиш ... ).
Да предположим че оттогава е увеличена таксата на 40 лв, сравнението с 1000$ все още звучи по същия начин както и ако е 25 лв таксата (не ми говорете за стандарта защото ако в Бг си толкова зле че работиш за 300-400 лв това ти е 1/10 от дохода, а ако туk работиш да кажем за 2500-3000$ чисто - правете сами сметка каква част е)
dr.oh.boli

Мнение от dr.oh.boli »

Добре де и теб ли те измамиха...мама им стара :D
Заключено