Първи впечатления от Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Leni написа:Аз по принцип от тук не пазарувам дрехи и обувки :wink:
a от къде бе, човек? ходиш си до БГ за да си накупиш дрехи и обувки ли ? :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

:D нещо такова
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Leni написа::D нещо такова
хахаха, това трябва да заеме място в прословутия сайт нотканада.цом, как бедните емигранти се запасяват с дрехи и обувки от родните си страни, преди да дойдат в гладната и изпосталяла Канада :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

хей, не забравяй все пак , че родната ни страна е в Европа :o
и също откъде идва модата ........ :wink:
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Благодаря на всички, които се включиха в темата. Като гледам нещата се завъртяха около дрехите и модата. Аз не искам да оставя впечатлението, че съм някакъв утра модерен и избаран пич. Нищо такова. :D :D

Вярно е, че има всичко по магазините, в някой случаи някои неща са по евтини от България, но хората не ги купуват. Първо се чудех окъде пазаруват дрехи, и чак когато посетих Уолмарт разбрах къде е ключа от палатката. Но както казах, това с хората и вкусовете им са бели кахъри.

Аз преди да дойда в Торонто изкарах една седмица в Мадрид - просто за да разгледам, да погостувам и да се разтоваря. Тва беше грешка от гледна точка вдигане на критериите за красиво и грозно, за добре и зле облечени хора. Въпреки, че Испания е далеч зад Канада във всички класации по стандарт на живот, нещата на пръв поглед изглеждат много различни. По улиците почти нямаше просещи, хората в метрото бяха спретнати и усмихнати, в мадридското Сити всички офис труженици са облечени като по последния каталог на Бос. Такива неща ....

Друго което ми направи впечатление тук са жените - оставяме на страна облеклото и макиажа. По моите наблюдения местните англо-саксонки минават за симпатични гаджета - светлокоси, синеоки, повечето са с добро телосложение. Ако гледате сериала Изгубени, там има една канадска актриса от Албърта, забравих й името - страшна мацка. Та аз си мислех че тя е по-скоро изключение, но доста като нея може да срещнеш по улиците. Има разбира се и комбинации между расите, които дават забележителни резултати.

И продължавам да се чудя защо никой от новопристигналите не пише нищо. Явно много лошо хапе канадското куче :D :D
Dparo u TaHq

:)

Мнение от Dparo u TaHq »

:)\
Здравей iliana
Всъщност не съм и помислял да казвам,че някой няма право на мнение....
Може би реагирам малко "по-остро" от това изказване за Живота там,защото тези изказвания"оплаквания" ги има толкова много тук в BG,едно от нещата ,от които бягам.
Карам (поне засега) такси тук и миналото лято се запознах с една жена родом от Варна,която от 1962 година живее в Канада (Торонто Онтарио).Сега тя е на 77 години.Много сме си говорили с нея за там и тук,много умна жена и за тези години,на които е живота там я е запазил с бистър ум и мислене като на млад човек.И едно нещо ни каза една вечер на мен и моето момиче- "Живота тук (Канада)е труден не за друго а просто е по-различно от BG ,има си правила и закони,трудното е с това,с което трябва да свикнете и приемете,защото е по-различно ,но Вие трябва да решите дали оставате в България и ПРЕЖИВЯВАТЕ или идвате в Канада и ЖИВЕЕТЕ".Истината е тази.
Аз си мисля ,че когато човек е минал през разни неща от Живота,когато знае какво иска и да дава от/на Живота,когато си знае мястото и не се мисли за нещо "специално,когато е умен и не е мързелив,когато не спира да се боди....то може да постигне много в една държава,която според ООН е на първо място по жизнен стандарт..
:roll:
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: :)

Мнение от becks »

Dparo u TaHq написа::)\
Здравей iliana
Всъщност не съм и помислял да казвам,че някой няма право на мнение....
Може би реагирам малко "по-остро" от това изказване за Живота там,защото тези изказвания"оплаквания" ги има толкова много тук в BG,едно от нещата ,от които бягам.
Карам (поне засега) такси тук и миналото лято се запознах с една жена родом от Варна,която от 1962 година живее в Канада (Торонто Онтарио).Сега тя е на 77 години.Много сме си говорили с нея за там и тук,много умна жена и за тези години,на които е живота там я е запазил с бистър ум и мислене като на млад човек.И едно нещо ни каза една вечер на мен и моето момиче- "Живота тук (Канада)е труден не за друго а просто е по-различно от BG ,има си правила и закони,трудното е с това,с което трябва да свикнете и приемете,защото е по-различно ,но Вие трябва да решите дали оставате в България и ПРЕЖИВЯВАТЕ или идвате в Канада и ЖИВЕЕТЕ".Истината е тази.
Аз си мисля ,че когато човек е минал през разни неща от Живота,когато знае какво иска и да дава от/на Живота,когато си знае мястото и не се мисли за нещо "специално,когато е умен и не е мързелив,когато не спира да се боди....то може да постигне много в една държава,която според ООН е на първо място по жизнен стандарт..
:roll:
Здравейте варненци, не знам дали сме се виждали със вас. Аз ви препоръчвам да четете внимателно какво пишат хората за да не останете разочаровани. Не знам защо ви звуча песимистично, аз лично не се оплаквам от нищо. Така изглеждат нещата според мен. Възможно е вие да ги видите по друг начин.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Разминаванията на очакванията с действителноста неминуемо водят до разочарование. За мен голям шок преди години беше като ходих в ACC да гледам раптърите и Хюстън (може и Сан Антонио да беше). Паднаха ми очите и ушите като разбрах, че всъщност докато играят в залата свири музика. Не ми стана ясно рап-рок-балет ли е това или баскетбол. Сега ходя само ако е безплатно в някоя от будките с бира и ядене, иначе не си струва.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: :)

Мнение от miteto »

becks написа:Здравейте варненци, не знам дали сме се виждали със вас. Аз ви препоръчвам да четете внимателно какво пишат хората за да не останете разочаровани. Не знам защо ви звуча песимистично, аз лично не се оплаквам от нищо. Така изглеждат нещата според мен. Възможно е вие да ги видите по друг начин.
Определено, аз например по 2 от точките на бекса имам напълно противоположно мнение:
- костюмите на юпитата в даунтаун са си много добре (поне аз не съм виждал измачкани/овехтели и т.н., а за висшата мода не мога да коментирам, но със сигурност не съм виждал костюми от пясъчна коприна)
- русокосите и синеоките които са стройни в същото време, не се виждат толкова често по улиците, поне в сравнение с БГ по улиците има много повече хубави и стройни момичета
batkoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 6:45 pm

Мнение от batkoto »

sasho71 написа:
anxeli написа:но ако е от Софето кажи точно каква висша мода върлува там, знам само че много се цени някаква пиклива испанска верига МАНГО, ..
е то и тука върлува из моловете аналога на Манго-то- Banana Republic :rotfl:
:) В ЗАРА най-хубавите дрехи (сака и костюми) са правени в Испания и в България
doreto
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 4:26 pm

Мнение от doreto »

Аз съм в Торонто от 7 месеца. Започнах да свиквам вече и като се раззелени взе да ми харесва. Искам само да споделя, че когато дойдох тук, получих шок, ама не културен. Шока бе от това, че все едно бях попаднала в циганската махала. :shock: :shock: Явно с времето се свиква, пък и нищо не мога да променя. Остава ми само да търся положителните страни на Канадата :)
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

doreto написа:Аз съм в Торонто от 7 месеца. Започнах да свиквам вече и като се раззелени взе да ми харесва. Искам само да споделя, че когато дойдох тук, получих шок, ама не културен. Шока бе от това, че все едно бях попаднала в циганската махала. :shock: :shock: Явно с времето се свиква, пък и нищо не мога да променя. Остава ми само да търся положителните страни на Канадата :)
в коя част си doreto? и аз понякога имам такова чувство а уж не съм на лошо място - Lawrence & Don Mills
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

speedy написа:... ходих в ACC да гледам раптърите и Хюстън (може и Сан Антонио да беше). Паднаха ми очите и ушите като разбрах, че всъщност докато играят в залата свири музика. Не ми стана ясно рап-рок-балет ли е това или баскетбол.
тази музика е за да може да сe разгрява Raptors dance package, и на полувремето да може да изплакнеш око :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

becks написа:. Ако гледате сериала Изгубени, там има една канадска актриса от Албърта, забравих й името - страшна мацка.
това е Еванжелин Лили, верно е супер, била и добра в секса, ама не съм я пробвал :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

sasho71 написа:това е Еванжелин Лили, верно е супер, била и добра в секса, ама не съм я пробвал :lol:
Мдам, в тази класация, предвождана безапелационно от нашата световно известна съгражданка и почти емблема на Ванкувър - Памела Андерсън бих добавил още Илайша Кътбърт (не знам какво би казал Батката относно реднешкия й произход :D), Линда Еванджелиста, Шаная Туейн и още много други ... :beer: :beer: :beer:
Заключено