IELTS test

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
ioana
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Апр 19, 2007 4:55 am
Местоположение: BG

IELTS test

Мнение от ioana »

привет на всички участници в този чудесен форум. преди 3 год години и 3 месеца канд. по федералната процедура и сега проблема е , че без IELTS май нямам шанс -изпратиха ми писмо че искат резултат от теста ,така че се записах - датата ми е 08.09.07г. моля ако някой се намира в моето положение да сподели мнение по този въпрос, ако резултата е по-нисък от този който са посочили като изискване..... може би следва отказ :?:
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Re: IELTS test

Мнение от dog »

ioana написа:привет на всички участници в този чудесен форум. преди 3 год години и 3 месеца канд. по федералната процедура и сега проблема е , че без IELTS май нямам шанс -изпратиха ми писмо че искат резултат от теста ,така че се записах - датата ми е 08.09.07г. моля ако някой се намира в моето положение да сподели мнение по този въпрос, ако резултата е по-нисък от този който са посочили като изискване..... може би следва отказ :?:
Малко извън темата
Имам приятели които са започнали фед. процедура, след 3 години чакане подават док. за Квебек, вече са в тук, а федералните още им обработват документите :lol:
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

zdrawej

Мнение от alen vid »

Би следвало ,да са ти посочили крайна дата , до която да предоставиш това доказателство /т.е. резултата от теста /.
Теста се държи в бритиш кансъл и няма нищо фатално ако те оценят по-ниско от изискуемото /от канадската процедура / двете институций не са свързани директно и резултатите /освен ако ти самата не пожелаеш да е така / няма да бъдат изпратени на федералните Канада .
Следователно , можеш и имаш право да се явяваш до- откат на теста и до постигане на желания успех , въпроса е да се съобразиш със срока в който т иискат рецултатите от теста.
Когато аз държах този тест , ми искаха да посоча :
1. каква е причината поради която искам да бъда тестван /учене в чужбина , коя страна и т.н или емиграция /
и
2. за кога да послужи документа
3. на кого /освен на мене естестявено / да бъде изпратен документа

провери си внимателно дали канадците не искат да им бъде изпратен документа - директно от самата институция .

Успех
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

от опит малко ....

Мнение от alen vid »

Значи , преди да се явиш на теста , е хубаво да знаеш че, има 2 седмично курсче /пак в бритиш кансал / на което основно те запознават с Формата на теста , и симулативно даже се явяваш 3 пъти на него с по-следващ разбор ...... ! - основното преимуществяо ,в случая , е че , добиваш автоматично право да ползваш библиотеката на бритиш кансала и от там има мноого материяли за/по- теста .

такавамити стратегийка може и да ти спести някой и друг лев . щото теста е платен бай да уей .

стискам палци
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

Много добре могат да те подготвят и в Фондация Св. св. Кирил и Методий. Имат курс за подготовка за IELTS и наистина е много полезен. Съпругът ми се подготви там и беше много доволен. А резултатите си ги взимаш лично ти от Бритиш кансъл и си ги изпращаш до съответното посолство.
Успех!
ioana
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Апр 19, 2007 4:55 am
Местоположение: BG

Мнение от ioana »

благодаря на всички които са ми отговорили , има ли някой който ще се явявя или се е явявал скоро - да сподели конкретно за изпита -толкова ли е труден ,искат jeneral нивото за Канада.
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Аз се явих в София преди 3-4 години. Да знаете, че Listening частта ми се видя най-шибана: глух магнетофонен запис от другия край на залата, чул-недоразбрал, попълваш отговорите на 40-на въпроса за 30 минути.. .. важното е да не оставяш празни графи (избор от 4 възможни) - магия...
Не ми се учеше френски.
Оценка 6 свърши работа, но аз се явявах по старите правила, та не знам за сега.
Embrace your climate change!
ivaeva
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Дек 08, 2006 6:22 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ivaeva »

IELTS теста не е нищо повече или по-лошо то университетски изпит. Има специална книжка за подготовка за 30 лв., която се продава в Британския съвет (цената е от преди 3 години) и е много полезна. Има и касети, които тренират слуха (това по повод listening-а). "Най-шибано" на мен се стори говоримата част, тъй като беше фъфлеща леля, но пък любезно повтарят въпросите ,когато помолиш. Да, можеш да се явяваш до откат, но теста има давност две години, освен това има изискване да не е почти изтичащ, когато кандидатстваш с него. Не е за пренебрегване и таксата за явяване. Колкото до нивото, което ти е небходимо, при всички случаи зависи от останалата част от кандидатурата ти, т.е от това колко точки не ти достигат до заветните 67. Инак General нивото е по-лесно от Academic, така че поне в това са ни улеснили. Възможно е и при ниво 5 да покриеш изискванията, ако удариш максимума на останалите изисквания.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

ivaeva написа:Инак General нивото е по-лесно от Academic
Абсолютно невярно. Двете са различни, тестват различни неща и не може да се твърди, че едното е по-лесно от другото. Просто служат за различни неща - едното оценява способностите на кандидата да се оправя във всекидневието, а другото - в академична обстановка. На едното се пишат писма, на другото - анализи на таблици и диаграми. Кое ви е по-лесно се определя от това какво умеете да правите по-добре.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
ivaeva
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Дек 08, 2006 6:22 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ivaeva »

Абсолютно не съм съгласна. Дори и от твоя анализ на двете нива, личи че едното не може да се сравнява с другото. Може би ти е възможно да се справяш в академична обстановка по-добре отколкото в ежедневната? Толкова по-добре (или по-зле , не съм убедена кое е наистина е за предпочитане) за теб. Най-добре е да си част и от двете. ф Все пак ежедневието затова е ежедневие, за да го преодоляваш като даденост, докато останалото изисква повече труд. Не става дума за това , че не би могъл да се справи човек с академичното ниво, нищо подобно, просто ще трябва да насочи усилията си и малко встрани от ежедневието. Не всички се занимават с таблици и диаграми всеки ден.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

ivaeva написа:Абсолютно не съм съгласна. Дори и от твоя анализ на двете нива, личи че едното не може да се сравнява с другото. Може би ти е възможно да се справяш в академична обстановка по-добре отколкото в ежедневната? Толкова по-добре (или по-зле , не съм убедена кое е наистина е за предпочитане) за теб. Най-добре е да си част и от двете. ф Все пак ежедневието затова е ежедневие, за да го преодоляваш като даденост, докато останалото изисква повече труд. Не става дума за това , че не би могъл да се справи човек с академичното ниво, нищо подобно, просто ще трябва да насочи усилията си и малко встрани от ежедневието. Не всички се занимават с таблици и диаграми всеки ден.
Е, хайде сега и Абсолютно несъгласна!
Напълно нормално е, когато човек е научил английския покрай работата си да знае много повече за неща далеч от ежедневието.
Руския всички сме (от старото поколение) го гърбили в училище, ама като опреш до ежедневието се оказва, че можеш да направиш литературен анализ на Пушкин, ама не знаеш как е тиган или нощно шкафче!
ioana
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Апр 19, 2007 4:55 am
Местоположение: BG

Мнение от ioana »

благодаря ви за отговорите , по другите показатели без роднини , образование в Канада и другите подобни имам макс. точки , този тест ще ми реши съдбата , стискайте палци .
i.m.
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Авг 14, 2006 6:31 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от i.m. »

Nema se kosish. :wink:
Moia angliiski beshe i e dosta losh, a izkarah na testa 5,5,6,6 predi edna godina i polovina.
Ne sam se podgotvial za izpita predvaritelno. Razchitah, che ako ne go vzema shte se iaviavam pak.

Veche edna godina sme v Canada :D
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

i.m. написа:Nema se kosish. :wink:
Moia angliiski beshe i e dosta losh, a izkarah na testa 5,5,6,6 predi edna godina i polovina.
Ne sam se podgotvial za izpita predvaritelno. Razchitah, che ako ne go vzema shte se iaviavam pak.

Veche edna godina sme v Canada :D
Ако искаш пак да се явиш на тест, трябва да са минали минимум 6 месеца от първият тест......
DANNY
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Ное 20, 2003 7:34 am
Местоположение: Sofia

Мнение от DANNY »

prace написа:
i.m. написа: Ако искаш пак да се явиш на тест, трябва да са минали минимум 6 месеца от първият тест......
Ми, няма такова нещо... преди да променят условието беше не по-рано от 90 дни от последно явяване за повторно такова, което премахнаха като изискване.
Освен, ако има още по-нова промяна, за която аз не знам, щото не се интересувам вече :)
Публикувай отговор