Ami sega kato sme evropeici?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Ami sega kato sme evropeici?

Мнение от dog »

margaritakor написа:Sega ,kogato Balgaria e strana ot Evropeiskiat sauz,kanadskite gragdani kak shte poseshtavat BG s ili bez vizi?
Snaxa mi e kanadski grajdanin i decata sa s kanadsko grajdanstvo.Predstoi im poseshtenie v BG prez liatoto.
Triabvat li im vizi za BG?
До сега никой не се е оплакал че е трябвало да си вади виза за да влезе с кандаския си паспорт в България. Само трябва да се регистрират в полицията, мисля че срока го увеличиха на 72 часа.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Няма да ти трябва виза dog. Страната ни като член на ЕС не може да въвежда свой визови режими, а се подчинява на тези на съюза.
То нали затова и възникна проблема - от липсата на адекватност. Докато ЕС не изисква визи от кандските граждани, то Канада не изисква такива само за част от страните-членки на ЕС. И за съжаление България е от групата страни-членки, за чиито граждани все още се изискват визи за Канада.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
agaton
Мнения: 406
Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от agaton »

Мисля 4е ЕС ве4е са поставили въпроса пред Канада и са заявили 4е ако Канада не махне визите за Българи, Румънци и т.н. 6те въведат като отговор визи за канадците. Така поне ми каза един авер.
"Une réaction anormale à une situation anormale est une réaction normale."
V.Frankl (1962)
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

agaton написа:Мисля 4е ЕС ве4е са поставили въпроса пред Канада и са заявили 4е ако Канада не махне визите за Българи, Румънци и т.н. 6те въведат като отговор визи за канадците. Така поне ми каза един авер.
тва с висите е поредната алабалистика- Еу няма да сложи виси за Канада стот Канадците сте отварнат .
А от тая работа няма интерес никои. Никои няма да си прави проблеми заради Бг и Румания и други бедни страни.
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Канадски гражданин има право да пребивава в БГ до три месеца безвизово в рамките на 6 месеца. Справка - тази таблица: http://www.mfa.government.bg/uploads/do ... jdenci.doc
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

bp_de написа:
agaton написа:Мисля 4е ЕС ве4е са поставили въпроса пред Канада и са заявили 4е ако Канада не махне визите за Българи, Румънци и т.н. 6те въведат като отговор визи за канадците. Така поне ми каза един авер.
тва с висите е поредната алабалистика- Еу няма да сложи виси за Канада стот Канадците сте отварнат .
А от тая работа няма интерес никои. Никои няма да си прави проблеми заради Бг и Румания и други бедни страни.
wizite shte sa samo za oficialni kanadski pasporti - toest chinownici
Публикувай отговор