Kazarma v BG???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

спокойно, аз съм професионална скатавка, инам ПиЕйчДи в тази област :wink: вземи колкото можеш документи, от общината на мен ми свършиха работа, от училище, нищо особенно. Преведи ги на български и с една молба свободен текст, нещо от рода" моля да вземете под внимание смененото местожителство на....и т.н, моля да актуализирате информацията в досието на ...." абе нещо от рода и го изпрати по пощата с обратна разписка или някой да го занесе на място.
Проблеми не могат да ти правят, просто се забиват в подробности. :beer:
и да почерпиш, както се полага че това си е един вид уволнение, аз още вися един бас в България, кога ще го уредя не знам, но ще бъде тежка сутрин на следващия ден:wink: :beer:
...мразя мастика без айрян...
nina_
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:01 am

Мнение от nina_ »

Толумбичка,пратих ти ЛС.
Аватар
tolumbi4ka
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Ное 18, 2004 3:07 pm
Местоположение: Calgary,AB

Мнение от tolumbi4ka »

Blagodaria na vsi4ki za otziv4ivostta!
Taka i ste napravia-edno pismo ot u4ilisteto,edno pismo svoboden tekst i moje bi kopie ot Perm.Res.Cartata ili Land.Emigr.4arshafa i ...da si gladat rabotata.
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Kazarma v BG???

Мнение от dimana »

Темата е стара, но има вероятност да стане актуална отново. ВМРО са внесли в Парламента законопроект за задължителна военна служба. Доколкото разбирам всички български граждани (независимо от наличието на друго гражданство И/или постоянно живeeщи в чужбина) подлежат на наборна военна служба до навършване на 28 годишна възраст. След тази възраст ставa доброволна.
Интересно как ще мине гласуването И как би засегнало децата израсли тук в Канада.

http://www.parliament.bg/bg/bills/ID/42256"
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Kazarma v BG???

Мнение от yahoo »

dimana написа:Темата е стара, но има вероятност да стане актуална отново. ВМРО са внесли в Парламента законопроект за задължителна военна служба. Доколкото разбирам всички български граждани (независимо от наличието на друго гражданство И/или постоянно живeeщи в чужбина) подлежат на наборна военна служба до навършване на 28 годишна възраст. След тази възраст ставa доброволна.
Интересно как ще мине гласуването И как би засегнало децата израсли тук в Канада.

http://www.parliament.bg/bg/bills/ID/42256"
Интересен е новия чл. 141а който на практика означава че и жените могат да бъдат извикани в казармата защото се включват в понятието граждани на Република България и са длъжни да участват в защитата на страната което включва много неща, а т.3 казва и наборна военна служба.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Kazarma v BG???

Мнение от tonich »

Това са само мерене на пишки в парламента.
Нито базата за това я има, нито кадрите. :fubar:

А иначе, всеки идиот може да си внася каквито си иска законопроекти в парламента.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Kazarma v BG???

Мнение от dimana »

за информация - проектозаконът е отхвърлен на първо четене.

https://news.bg/politics/nyama-da-ima-z ... otite.html"
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Kazarma v BG???

Мнение от tonich »

То това беше ясно!
Аман от популисти-идиоти! :fubar:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Публикувай отговор