Kazarma v BG???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
tolumbi4ka
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Ное 18, 2004 3:07 pm
Местоположение: Calgary,AB

Kazarma v BG???

Мнение от tolumbi4ka »

Sinat mi e na 17 godini i ot 5 meseca sme v Calgary.Ot 1 mesec voennite v BG sa poburkali maika mi da iskat razni dokumenti,koito da udostoveriay 4e toi jivee v Calgary.Za 89 nabor ve4e niama zaduljitelna voenna slujba,no vupreki tova... 2 ot vuprosnite docs sa Udostoverenie ot BG posolstvoto v Otava 4e jiveem v Canada i Udostoverenie ot kmetstvoto na Calgary 4e jiveem v grada.Otdelno traiabvat i kopie na land.immigrant 4arshafite i belejka ot high school 4e e u4enik,no tezi sa lesni za nabaviane.Egati bezumieto!Ta pitaneto mi e niakoi bi li mi dal adres ili telefon na BG posolstvoto i susto imate li ideia v kakuv otdel na kmetsvoto triabva da pitam za tia udostoverenia i dali izobsto izdavat takiva sturotii.A mislite li 4e moje da ima niakakvi posledstvia,ako ne pratia nisto-imam predvid mogat li da popre4at na sina mi da se vurne obratno v Canada sled liatnata po4ivka?


Синът ми е на 17 години и от 5 месеца сме в Calgary.От 1 месец военните в БГ са побъркали майка ми да искат разни документи,които да удостоверяй че той живее в Calgary.За 89 набор вече няма задължителна военна служба,но въпреки това... 2 от въпросните доцс са Удостоверение от БГ посолството в Отава че живеем в Canada и Удостоверение от кметството на Calgary че живеем в града.Отделно траябват и копие на land.иммигрант чаршафите и бележка от high school че е ученик,но тези са лесни за набавяне.Егати безумието!Та питането ми е някой би ли ми дал адрес или телефон на БГ посолството и също имате ли идея в какъв отдел на кмецвото трябва да питам за тия удостоверения и дали изобщо издават такива щуротии.А мислите ли че може да има някакви последствия,ако не пратя нищо-имам предвид могат ли да попречат на сина ми да се върне обратно в Canada след лятната почивка?
dr.oh.boli

Мнение от dr.oh.boli »

По тъпа организация от кашишката няма :D
Не се шашкай...това го правят от злоба и малоумие...ако искат нещо да намерят начин да се свържат по реда изискващ се в закона, за ВС и подобни глупости...
Няма да престанат да тормозят народа от чиято ръка извивайки се хранят Ей 8)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

tова е супер странно наистина, то едно време когато беше стегнато положението не искаха такива неща, а сега какво са се овълчили? За какво им е това като от 1 Март 2007 е влязъл последния набор и оттам нататък няма вече наборна войска. Най добре да им тегли една майна и това си е, на сина ти нищо не може да му кажат още повече че той няма и 18 години, а и вероятно не е минавал прословутите профилактични наборни прегледи. Това сигурно е някой побъркан от "Военен отчет" към общината, занимаващ се с издирване на скатали се наборници и разбиращ че май от него вече няма нужда и ще трябва да си търси нова работа. Таа, въобще да не ти пука.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Kazarma v BG???

Мнение от miteto »

tolumbi4ka написа:Синът ми е на 17 години и от 5 месеца сме в Calgary.От 1 месец военните в БГ са побъркали майка ми да искат разни документи,които да удостоверяй че той живее в Calgary.За 89 набор вече няма задължителна военна служба,но въпреки това... 2 от въпросните доцс са Удостоверение от БГ посолството в Отава че живеем в Canada и Удостоверение от кметството на Calgary че живеем в града.Отделно траябват и копие на land.иммигрант чаршафите и бележка от high school че е ученик,но тези са лесни за набавяне.Егати безумието!Та питането ми е някой би ли ми дал адрес или телефон на БГ посолството и също имате ли идея в какъв отдел на кмецвото трябва да питам за тия удостоверения и дали изобщо издават такива щуротии.А мислите ли че може да има някакви последствия,ако не пратя нищо-имам предвид могат ли да попречат на сина ми да се върне обратно в Canada след лятната почивка?
Да го духат военните в БГ :D Могат да ви хванат за опашката. Вместо документи им пратете една картичка от Калгари, да умрат от яд! Сериозно - въобще не им се връзвайте на простотиите, нищо не могат да ви направят по закон.
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

На картичката може да пишете \"фанете ме за фантофките\", както казваше преди години наш виден тогава политик.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Големият ми син и мъжът ми се отчислиха от военна служба/очет само с визите на паспортите без никакъв проблем и никакви други документи. Мъжа ми го отписаха форевър, а за сина ми - че е отложен за 5 години и след тях трябва да изпрати удостоверение, че живее или учи в Канада, за да го отложат за още пет години. Предполагам, че превод на адресната регистрация би ти свършил работа.

Ето ти и координатите на посолството, да ги попиташ все-пак:

325 Stewart Street
Ottawa , Ontario K1N 6K5

Phone: (613) 789 3215


Работно време на посолството е от 09:00 до 13:00 и от 14:00 до 17:30 всеки работен ден.
С граждани посолството работи от 9:30 до 12:30 всеки работен ден.
Let it go...
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Iwet, че колко ти е голям големия син? :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: Kazarma v BG???

Мнение от sasho71 »

miteto написа:
tolumbi4ka написа:Синът ми е на 17 години и от 5 месеца сме в Calgary.От 1 месец военните в БГ са побъркали майка ми да искат разни документи,които да удостоверяй че той живее в Calgary.За 89 набор вече няма задължителна военна служба,но въпреки това... 2 от въпросните доцс са Удостоверение от БГ посолството в Отава че живеем в Canada и Удостоверение от кметството на Calgary че живеем в града.Отделно траябват и копие на land.иммигрант чаршафите и бележка от high school че е ученик,но тези са лесни за набавяне.Егати безумието!Та питането ми е някой би ли ми дал адрес или телефон на БГ посолството и също имате ли идея в какъв отдел на кмецвото трябва да питам за тия удостоверения и дали изобщо издават такива щуротии.А мислите ли че може да има някакви последствия,ако не пратя нищо-имам предвид могат ли да попречат на сина ми да се върне обратно в Canada след лятната почивка?
Да го духат военните в БГ :D Могат да ви хванат за опашката. Вместо документи им пратете една картичка от Калгари, да умрат от яд! Сериозно - въобще не им се връзвайте на простотиите, нищо не могат да ви направят по закон.
Mогат! По закон глобата е до 100/сто/ минимални работни заплати при скатавка :idea: Демек около 10 хиляди лева...
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
agaton
Мнения: 406
Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от agaton »

Няма стра6но - извадете само от у4или6тето бележка 4е е у4еник и като си идете на по4ивка им я преведи и занеси. Мои познат така се отложи. 6те те питат кога завьр6ва наи много и го отлагат до тогава, то4ка... А и това за карти4ката не е ло6а идея :)
"Une réaction anormale à une situation anormale est une réaction normale."
V.Frankl (1962)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

tolumbi4ka, недей да се притесняваш или по-скоро успокой майка си, защото нейните притеснения се предават и на теб. А те са напълно излишни.
За съжаление нищо не може да се направи срещу досадниците от военно-отчетното бюро, които притесняват майка ти. Пред чиновниците е възникнал казусът как да снемат временно от отчет един донаборник, който казус не знаят как документално да оформят и затова си търсят своето документче. Не е длъжен синът ти да доказва каквото и да било. Тяхна задача и лично тяхна грижа е да открият едно лице и по установения от закона ред да го извикат на донаборна комисия или да му връчат повиквателна заповед (а в случая не става дума дори за това) за явяване на наборна служба. Всичко това трябва да го направят в срока докато даденото лице не навърши 27 години. А съвсем скоро и това ще отпадне, както знаете.
Затова за теб проблемът има два изхода. Единият - да им се даде на чиновниците каквото искат за да оставят жената на мира. А другият - тя да ги отпраща, ако идва някой лично, а писмените уведомления идващи по пощата да хвърля директно в кошчето за боклук.

Колкото до възможните последствия и глоби, такива също не ви заплашват. Съгласно чл.307 ал (3) на ЗОВС - "Наборник, навършил пълнолетие, който не се яви без уважителни причини на наборна комисия или на наборна военна служба, се наказва с глоба от 750 до 1125 лв. " А постоянното живеене в чужбина, както е във вашия случай, е достатъчно уважителна причина. Спокойно.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
ely-st
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 7:05 am

Мнение от ely-st »

От тази година няма служба и всички войници са си назначени на работа. Но при случай на война трябвало да се знае с какво разполагаме и затова си остават военните комисии и следенето на донаборниците. Хората явно си пишат активност и затова ви тормозят. А с кого ще воюваме и как ще дават оръжие на човек който е виждал такова само по филмите и по РС игрите си е отделен въпрос, но при военните кога ли е имало нещо логично...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Kazarma v BG???

Мнение от miteto »

sasho71 написа:Mогат! По закон глобата е до 100/сто/ минимални работни заплати при скатавка :idea: Демек около 10 хиляди лева...
Грешиш, Сашка. Положението "скатавка" възниква след като има връчена повиквателна и някой (лицето или майка, баща) се е подписал че повиквателната е получена. Дотогава - му ловят цървулите само.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Да не говорим, че няма вече такова понятие "минималната работна заплата", а има "минимален осигурителен доход" и той е 180 лв. за работниците и служителите и 220 лв. за самоосигуряващите се лица. Да не говорим, че това число 100 ( за каквото и да се отнася) го няма никъде в ЗОВС, да не говорим че....че Сашо просто обича да се бъзика и да им гледа сеира на хората. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Linko написа:... Да не говорим, че това число 100 ( за каквото и да се отнася) го няма никъде в ЗОВС, да не говорим че....че Сашо просто обича да се бъзика и да им гледа сеира на хората. ;)
има го ве човек, много ясно си спомням последната наборна комисия, едно зелено картонче и отзад наказанията и глобите , ако не се явиш. това е някъде 1989 година...
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

sasho71 написа:...има го ве човек, много ясно си спомням...това е някъде 1989 година...
Да де, нали това казвам и аз. Ти просто даваш архивни справки за миналото, щото нали...така си разбрал въпроса. :) Нищо нарочно дето се вика. ;)

Пък може и да ти е кеф да те псуват (наум или наяве), знам ли. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор