Въпрос относно здравна осигуровка

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
doreto
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 4:26 pm

Въпрос относно здравна осигуровка

Мнение от doreto »

Здравейте! До седмица ми предстои отпътуване от БГ. Чета тук във форума за здравната осигуровка през първите три месеца от престоя ми, но честно казано нищо не ми е ясно. Моля за съвет: задължително ли е, или е желателно, такава застраховка да си направя преди тръгването в БГ, или може такава да ми бъде направена след пристигането ми в Канада?
Предварително благодаря на всички
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

nikakva zdravna zastrahovka ne sam si pravila ottam :shock: izobshto, otkade ti kazaha za neq??? samo hodih da obqva, che nqma da ziveq v BG, ta da ne mi tursqt zdravni vnoski sled 5 godini sas zadna data mrusnicite :evil: ta kakva e taq zastrahovka sega? :?
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

ами.. предполагам става дума за онтарио, където през първите 3 месеца нямаш здравна осигуровка...
да си направиш такава при застраховател можеш и от БГ, и тук на място (мисля имаше срок до една седмица от пристигането или се бъркам?).. не е задължително да я правиш.. както си решиш - поемаш малко риск и спестяваш няколко стотин долара.. други не обичат рисковете и плащат тези пари да им е спокойно на душата... та.. твоя воля..
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Dore,
ако стане фал, демек нещо по-сериозно, то се приготви да плащаш много много дебело, затова си направи за секи случай
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
sun shine
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Май 27, 2006 2:08 am

Мнение от sun shine »

Абсолютно не е задължително - по твоя преценка. Ние си направихме за цялото семейство - на мен и на съпруга ми не ни се наложи да ползваме застраховката, но детето трябваше 3 пъти да го водя на лекар. Единият случай беше в Emergency в болницата - сметката беше 430 долара.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Ako idvash v Alberta e bezmislenno, zashtoto stavash zdravno osigurena ot momenta na stupvane v Canada. Plashtash sushto ottogava obache!

http://www.health.gov.ab.ca/
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Sun shine, kolko vi izleze zastrahovkata za cialoto semeistvo?
Заключено