Family class - viza

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
aneda
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Авг 05, 2006 11:56 am
Местоположение: Surrey, BC
Обратна връзка:

Family class - viza

Мнение от aneda »

Здравейте,

Нека да ви се похваля и аз. Най-сетне имам така очакваното писмо да си изпратя паспорта да ми баде сложена виза. :lol: :D

Благодаря на всички, които бяха съпричастни с мен през това време.

Поздрави и късмет на всички.
doreto
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 4:26 pm

Мнение от doreto »

Браво! Браво! И честито! :-)
Можеш да напишеш кога точно изпрати паспорта, че аз изпратих моя на 2 октомври, и да видим кой кога ще си го получи обратно!
Поздрави
Аватар
aneda
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Авг 05, 2006 11:56 am
Местоположение: Surrey, BC
Обратна връзка:

Мнение от aneda »

днес ще изпратя паспорта и ще ви кажа когато го получа. е ти при всички положение по-рано от мен би трябвало да го получиш.

А да те питам, колко ти струваше изпращането?
doreto
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 4:26 pm

Мнение от doreto »

Изпратих моя паспорт със Спиди. Струваше ми 20 лв. Поръчала съм със същата фирма да се върне. Връщането ще е с няколко лв. по скъпо.
Аватар
aneda
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Авг 05, 2006 11:56 am
Местоположение: Surrey, BC
Обратна връзка:

Мнение от aneda »

az napravih nai-goliamata glupost na sveta poslushah saveta na kanadcite ot pismoto i otidoh v DHL i platih 60 lv otivane i vrashteneto shte e 110.

ama aide m........ mu kakvo da se pravi.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

chestito aneda :D ne se qdosvaj za kuriera... ponqkoga skupoto izliza po-evtino :wink: uspeh i skoroshno subirane sas semeistvoto ti :beer: 8)
Аватар
aneda
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Авг 05, 2006 11:56 am
Местоположение: Surrey, BC
Обратна връзка:

Мнение от aneda »

simplyaven благодаря. Дано визата стане по рано и ми изпратят паспорта преди да почнат да се пренасят в новата сграда. В уведомителното писмо за визата пише 15 работни дни, но дали някой има опит от по рано пристигнала виза не знам. Но толкова много чаках 4е още 15 дена ще са като 15 мин вече :D
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

моят личен опит е, че по принцип си спазват крайният срок, на мен буквално 2 дни преди изтичането му ми дойде визата... но то толкова много неща имаш да свършиш, че минава времето неусетно :D успех и да пишеш като дойдеш! :wink:
Аватар
aneda
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Авг 05, 2006 11:56 am
Местоположение: Surrey, BC
Обратна връзка:

Мнение от aneda »

simplyaven непременно ще пиша. Аз попринцип преводите на нужните ми документи имах време в растояние на една година да ги направя, само за шофьорската книжка нищо не съм направила, така че сега това ще ми е задъжението и да си оправя всичко при напускането на работата ми. Сега сам в треска за тарсене на билет и подреждане на багаж. Изпратих няколко запитвания за билети до различни агенции да видим от понеделник като се появят на работа, кой ще ми отговори и с какви предложения. Най-вече се надявам на www.poleti.com Преди време им изпратих запитване и ми изпратиха много добри оферти, но още нямах потвърждение за визата и датата беше много ранна.

Да те попитам ти коя авиокомпания ползва?

Поздрави.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

ние летяхме с Луфтханза през Мюнхен, цената беше много добра, а и избегнахме истерията в Лондон - ние летяхме точно в разгара на събитията :? полети.сом наистина дават добри оферти, виж какво ще ти предложат и на добър път! :D
Аватар
bliasaka
Блясъчко Мечтателник
Мнения: 350
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 1:20 pm
Местоположение: Canada

Мнение от bliasaka »

aneda написа:az napravih nai-goliamata glupost na sveta poslushah saveta na kanadcite ot pismoto i otidoh v DHL i platih 60 lv otivane i vrashteneto shte e 110.

ama aide m........ mu kakvo da se pravi.
Tova s DHL v tehnite pisma e kato uj nebrejnoto poiaviavane na Pepsi/Coca Cola v niakoi film na zaden plan.Ili gledash film,dvama si varviat na shumna ulica,edinia pita "Ti kakvo rabotish?",a drugia otgovaria ei taka nebrejno "Prodavam TV-ta v Best Buy".
Kazva se haltura :wink:
Аватар
aneda
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Авг 05, 2006 11:56 am
Местоположение: Surrey, BC
Обратна връзка:

Мнение от aneda »

Е поне другите хора, които прочетат това съобщение, ще имат едно наум и няма да се излагат като мене :) И аз като Димитър Попов бих могла да кажа "Хора за бога не ползвайте DHL"

:roll: :D
doreto
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 4:26 pm

Мнение от doreto »

Здравейте! Днес получих паспорта с визата :-) Изпратих го в Букурещ на 2-ри. Получих го днес по обяд - 23-ти ноември. Успех на всички чакащи!
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

bravoDoreto :D kasmet i da pishesh kato pristignesh! :beer: 8)
Аватар
aneda
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Авг 05, 2006 11:56 am
Местоположение: Surrey, BC
Обратна връзка:

Мнение от aneda »

Честито дорето. Значи 21 дена всъщност е процедурата по издаване на визата. Само си поправи, че на 23 октомври (писала си 23 ноември).

Успех и приятен пат.
Последно промяна от aneda на Вто Окт 24, 2006 2:46 pm, променено общо 1 път.
Заключено