viza za canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
peppe
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 9:41 am

viza za canada

Мнение от peppe »

Zdraveite na vsichki :)
Az sum balgarka i mi predstoi da patuvam do Canada na gosti. Vse oshte nqmam viza. Shte vi buda mnogo blagodarna ako spodelite s men nqkoi tunkosti pri podavaneto na dokumentite za poluchavane na viza.naprimer:vajno li e izvlechenieto ot bankata, dali e prioritet po- golqma smetka;bashta mi e s bulgarsko i grutsko grajdanstvo, koe shte bude po-dobre da obqvq, dali s bulgarskoto shte bude po-prosto, ili grutskoto e za predpochitane?
Moje bi ima detaili i za koite ne sum se setila, no sa vajni.

Predvaritelno blagodarq na tezi, koito shte mi pomognat s nqkakva informatsiq. :)
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Re: viza za canada

Мнение от VorGrigorov »

peppe написа: Az sum balgarka i mi predstoi da patuvam do Canada na gosti.
Не искам да те плаша, но може и да не пътуваш след като нямаш виза. В смисъл, че много често отказват да издадът виза особенно на млади, неомъжени и неустановени госпожици/ господа. Понякога дори брат/ сестра в Канада не помага.

Шанс имат хората който демонстрират 'връзки' с Бг. Мъж, деца оставащи назад. Сериозна и переспективна работа. Много пари в банката. Имот и т.н.

Ако съм на твое място ще ползвам гръцкия си паспорт.

Успех.
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
doreto
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 4:26 pm

Мнение от doreto »

Подавала съм документи за туристическа виза за гостуване на приятел. Показала съм че в БГ имам жилище, дете, собствен дом, много добра работа, допълнителен бизнес , а също и банково извлечение с задоволителна сума. Виза ми беше отказана. Може би защото бях разведена и той също. Е , сега вече сме семейство и планираме, живот и здрава, след около 40 дни да съм при него :-)
Поздрави!
peppe
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 9:41 am

gosti ili biznes

Мнение от peppe »

Zdraveit na vsichki :)
Dosta se porovih nasam natam i stignah do zakluchenie, che shansovete mi da polucha posetitelska viza sa minimalni. zatova reshih da probvam s biznes viza, kato imam neobhodimite dokumenti. Misliteli, che kandidatstvaneto za biznes viza shte bude s po-golemi shansove da q polucha?Spodelete nqkakuv opit.
Predvaritelno vi blagodarq :)
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Spored men (Kyde mi e kirilitsata???) nai-goliam shans imash, ako kandidatsrvash za viza za kongres, konferentsia, treid shou i t.n. spored profesiata ti. V takyv sluchai iskat potvarjdenie ot meropriatieto i preporaki ot shefove, biznes partniori, profesori, + pri, rezervatsii za hotel i bileti, koeto e sravnitelno lesno za nabaviane. Ako si s jelezen angliiski i imash saotvetnoto povedenie na interviewto - stava. Ako angliiskia/ frenskia ne ti e dobar - ne si gubi vremeto.
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
ely-st
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 7:05 am

Мнение от ely-st »

peppe всеки случай е индивидуален. Аз също доста изчетох и се чудих какво да правя. Имам дете и мъж и в момента съм по майчинство. Сестра ми е в Канада и е с детенце което ходеше на забавачка и доста боледуваше. Предложих и да ме покани да го гледам /където едно там и 2/. Решихме да подадем документи за 6 месеца за цялото семейство. Който чу всеки ме освирка, че съм луда. Доста се отчаях, но подадох документите. За всеки случай сестра ми и зет ми декларираха доста солидни суми че получават, изпратиха ми и копие от документа за покупка на къщата /това че има къде да стоя 6 месеца/, а аз взех документи от местоработата си, документи за собственост и извлечение от банковата си сметка. На интервюто /бяхме с детето и ни повикаха отделно/ се оказа че сме говорили доста различни неща с мъжа ми /аз дори незнаех какви дисциплини води - преподавател е/. Какво е накарало дипломата вътре да ни одобри не знам, но от 4 месеца сме всичките в Канада и вече единия от нас стяга куфарите да си ходи че отпуската му свърши. Така че смело и може пък да имаш късмета да получиш виза. А ако имаш родител или брат/сестра в Канада ти си в твхните досиета и бизнес визата не знам дали ще ти помогне.
peppe
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 9:41 am

blagodarnost

Мнение от peppe »

Eli-st mnogo ti blagodarq za okurajitelnite dumi...i az v kraina smetka takak sum reshila, shte subera poveche dokumenti, shte kombiniram posetitelskata s biznes vizata za po-golemi shansove...i shte se nadqvam da imam KUSMET :D
ely-st
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 7:05 am

Мнение от ely-st »

peppe попитай първо човека койте те кани дали е подавал документи за социални помощи - ако е подавал /без значение дали е получил или му е било отказано/ има голяма верочтност да ти откажат. В противен случай най-вероятно ще те пуснат. Пиши като минеш през интервюто какво е станало. Късмет!!!
Заключено