Malko info za Calgary

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Malko info za Calgary

Мнение от AlexAA »

Poneje znam kolko narod se e zapatil za Calgary, bih iskal da dam malko info za horata, koito se zamislyat da idvat v Calgary.
PO neoficialni danni, w Calgary pristigat po okolo 2700 choveka/mesec. V rezultat na tova naemite i cenite na nedvijimoto imushtestvo have gone sky high.
V momenta one-bedroom se rentva za okolo 1000/mesec. Problemat e, che POCHTI nyama predlagane na apartamenti pod naem.
Kam novopristigashtite:
- opitajte da namerite apartament predi da ste pristignali v Calgary (mnogo trudna rabota)
- opitajte da namerite poznati v Calgary, koito da vi poemat za okolo mesec
-elate s kolkoto mojete poveche pari
Za tcenite na real estate nyama smisal da govorim.

Sorry za gadnata situatzia, ama po-dobre da znaete kakva e havata.

P.S. Bi bilo dobre, ako nyakoj ot novopristignalite bulgari v Calgary da spodeli kakva e havata!!!
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

алекс, какво чакаш - дигай една дървена барака някъде в подножието на хълмовете и събирай хиледарки - т'ва вашто е като по време на златната треска
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Malko info za Calgary

Мнение от miteto »

AlexAA написа:V momenta one-bedroom se rentva za okolo 1000/mesec. Problemat e, che POCHTI nyama predlagane na apartamenti pod naem.
Хм, същото като в Торонто значи, с тая разлика че тука има предлагане. А авто-застраховките как са ?
Аватар
shark6286
Мнения: 229
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 5:17 am
Местоположение: Calgary

Re: Malko info za Calgary

Мнение от shark6286 »

AlexAA написа:Poneje znam kolko narod se e zapatil za Calgary, bih iskal da dam malko info za horata, koito se zamislyat da idvat v Calgary.
PO neoficialni danni, w Calgary pristigat po okolo 2700 choveka/mesec. V rezultat na tova naemite i cenite na nedvijimoto imushtestvo have gone sky high.
V momenta one-bedroom se rentva za okolo 1000/mesec. Problemat e, che POCHTI nyama predlagane na apartamenti pod naem.
Kam novopristigashtite:
- opitajte da namerite apartament predi da ste pristignali v Calgary (mnogo trudna rabota)
- opitajte da namerite poznati v Calgary, koito da vi poemat za okolo mesec
-elate s kolkoto mojete poveche pari
Za tcenite na real estate nyama smisal da govorim.

Sorry za gadnata situatzia, ama po-dobre da znaete kakva e havata.

P.S. Bi bilo dobre, ako nyakoj ot novopristignalite bulgari v Calgary da spodeli kakva e havata!!!
AlexAA e прав. Тук цената на имотите (хубавите) поскъпва с 15 000 на месец. Имаше статистика с поскъпването за последните месеци. Ще се поровя да я намеря, но ми се върти нещо като 38% средно за последните месеци. Не може да става сравнение с другите провинции. За новопристигнали с ограничени средства не е весело. За хора с много пари, може и печалба да донесе краткосрочно ако купят и продадат когато вече не разстат така главоломно цените. Но за повечето си е дърво.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Четох някъде че по площ Калгари е колкото Ню Йорк, но с население само около 950 000. Доста е рехаво значи, с далечни предградия? Строителите какво чакат че не вземат да застрояват повече, за да поспаднат и цените. Няма ли някой икономически емигрант от Бг, някоя мутричка с пари да му дадем малко акъл къде да инвестира :lol: ?
Циганите - на Сатурн !
kosciuszko
Мнения: 209
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 10:09 pm

Мнение от kosciuszko »

anxeli написа:Четох някъде че по площ Калгари е колкото Ню Йорк, но с население само около 950 000. Доста е рехаво значи, с далечни предградия? Строителите какво чакат че не вземат да застрояват повече, за да поспаднат и цените. Няма ли някой икономически емигрант от Бг, някоя мутричка с пари да му дадем малко акъл къде да инвестира :lol: ?
Iavno nikakva informacia niamash, samo pliampash
stoitelite veche niamat zemia v Calgary.
Da ne zabraviame che ako doidat poveche hora ste se naloji mnogo po-dobra infrastruktura, a tova e svarzano s oste poveche pari, koito ste doidat ot po-visokite danaci.
Ako niakoi se zapatva za tuk i si misli che ste ocelee s po-malko ot 50k/godina, da si sedi v Toronto ili v Montreal
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

kosciuszko написа:
anxeli написа:Четох някъде че по площ Калгари е колкото Ню Йорк, но с население само около 950 000. Доста е рехаво значи, с далечни предградия? Строителите какво чакат че не вземат да застрояват повече, за да поспаднат и цените. Няма ли някой икономически емигрант от Бг, някоя мутричка с пари да му дадем малко акъл къде да инвестира :lol: ?
Iavno nikakva informacia niamash, samo pliampash
stoitelite veche niamat zemia v Calgary.
Da ne zabraviame che ako doidat poveche hora ste se naloji mnogo po-dobra infrastruktura, a tova e svarzano s oste poveche pari, koito ste doidat ot po-visokite danaci.
Ako niakoi se zapatva za tuk i si misli che ste ocelee s po-malko ot 50k/godina, da si sedi v Toronto ili v Montreal
Рехаво е в смисъл че високото строителсво не е много на почит. И ми се иска да остане така. Това за 50 000 на година е вярно, аз бих го направил 65 000. Нископлатена работа - се предлага навсякъде, но не можете да оцелеете с нея. Та ако нямате предложение за работа не идвайте просто така. Отделно че с детските градини е скъпо и ги няма достатъчно.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Братя и сестри ами аз какво ви написах вчера-отварят се много работни места покрай разработката на нефтените находища обаче с това идва и голямата брадва за редовия гражданин.Очаквах да получа смислен отговор на въпроса си ,но ми бе отговорено -с това се вдига благосъстоянието на народа ,вдига се обаче дренки.В потвърждение на моята теза -богатите стават все по богати ,а бедните по бедни се изказаха и други участници в дискусията,което идва да каже /си мисля/ ,че Батето не е толкова прост на колкото се прави.
Само един пример,тия дни се появи в Едмонтон едно момче което е пристигнало преди месец вКалгари от Монтреал и казва ,че не е успял да си намери квартира,защото свободни такива няма и ,ако има цените са както по горе писаха.Същото се отнася и за работата,така ,че намирам изказването на АлексА за много правдиво и точно.В Едмонтон тоя мъж си намери за отрицателно време супер ефтина и качествена квартира и има вече няколко обаждания за работа.Това само за информация искам да кажа ,че в Едмонтон квартири има бол и евтини,работа лесно се хваща сравнение с Монтреал,обач който се е запътил насам искам да знае ,че ще се засели в най просташкия град на Канада.Затова ви призовавам ,ако искате да изкарате някой лев елате тук,ако сте решили да смените цивилизацията с/у някой лев по вече пак тук ви е местото.
Казвал съм го и друг път ,колкото по вече си въртиш задника по вече ти влиза и в този смисъл пообиколил почти цяла Канада си давам скромното мнение Монтреал е най доброто место за живеене стига да знаеш как да го експлоатираш.И едно уточнение ,това не се отнася за мен защото аз тук съм за малко на гурбет ,а за хорат които планират преселение с цел намиране идеалното место за живеене. :D :D :D
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Отделно че с детските градини е скъпо и ги няма достатъчно.
Ето възможност за прословутите детски учителки и възпитателки да отворят детски градини
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Здрасти Бате,
Исках да те провокирам да се включиш и успях...Много ще ъпришиейтам значи ако ми отговориш на въпросите дето ги боднах в другата тема, плийййззз. Просто искам да сравняваме портокали с портокали когато говорим за покупателна способност, цени на имоти, заплати, кой на кого робува и прочее...
Абе Бате, ти верно ли мислиш да се прибираш в Бг да си харчиш кинтите от Клондайк, упс, Форт Мак.
Сега за ситуацията в Калгари. Цените на имотите верно са страшни, но са на нивото на Торонто. Това да не би да значи, че хората са се спряли да ходят в Торонто... Цените на имотите във Ванкувър са може би са 2 пъти калгарските. Да не би да са се спряли хората да ходят там...Какъв е шансът на новобранец да си купи апартамент в даунтаун Торонто или Ванкувър?
Колкото до заплащането в Торонто, Ванкувър и Калгари, убеден съм, че числата в Калгари са най-големи. Това последното не е някакъв местен, каубойски патриотизъм, просто знам хора, които се изместиха в Калгари заради кинтите.
Най-големия проблем на Калгари в момента е, че няма предлагане на квартири. Другият проблем е инфраструктурата... В момента Ситито замрази една камара проекти за удължаване на системата на градския транспорт, за разширяване на пътищата и прочее. Проблемът не е, че няма кинти даже напротив. Ситито има поне 1 милярд долара, обаче няма РАБОТНИЦИ....
НАздраве.
П.С. И не се пуашете ей. Трафикът в Калгари все още може да яде ряпа в справнение с този в Торонто или Ванкувър.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

bateto написа:Братя и сестри ами аз какво ви написах вчера-отварят се много работни места покрай разработката на нефтените находища обаче с това идва и голямата брадва за редовия гражданин.Очаквах да получа смислен отговор на въпроса си ,но ми бе отговорено -с това се вдига благосъстоянието на народа ,вдига се обаче дренки.В потвърждение на моята теза -богатите стават все по богати ,а бедните по бедни се изказаха и други участници в дискусията,което идва да каже /си мисля/ ,че Батето не е толкова прост на колкото се прави.
Само един пример,тия дни се появи в Едмонтон едно момче което е пристигнало преди месец вКалгари от Монтреал и казва ,че не е успял да си намери квартира,защото свободни такива няма и ,ако има цените са както по горе писаха.Същото се отнася и за работата,така ,че намирам изказването на АлексА за много правдиво и точно.В Едмонтон тоя мъж си намери за отрицателно време супер ефтина и качествена квартира и има вече няколко обаждания за работа.Това само за информация искам да кажа ,че в Едмонтон квартири има бол и евтини,работа лесно се хваща сравнение с Монтреал,обач който се е запътил насам искам да знае ,че ще се засели в най просташкия град на Канада.Затова ви призовавам ,ако искате да изкарате някой лев елате тук,ако сте решили да смените цивилизацията с/у някой лев по вече пак тук ви е местото.
Казвал съм го и друг път ,колкото по вече си въртиш задника по вече ти влиза и в този смисъл пообиколил почти цяла Канада си давам скромното мнение Монтреал е най доброто место за живеене стига да знаеш как да го експлоатираш.И едно уточнение ,това не се отнася за мен защото аз тук съм за малко на гурбет ,а за хорат които планират преселение с цел намиране идеалното место за живеене. :D :D :D
Ми то тука не е социализъм като в Quebec. Не щат го хората в Алберта пустя социализъм Виж резултатите от последните избори. :D
Иначе оценявам "високо" мнението на новодошъл от Монтреал таксиметров шофьор за това че Edmunton е най-просташкия град в Canada.
:D
Аватар
Doktora
Мнения: 3384
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Ivan1007 написа: Иначе оценявам "високо" мнението на новодошъл от Монтреал таксиметров шофьор за това че Edmunton е най-просташкия град в Canada.
Айде сега............такива квалификации не са най-доброто за нормалната атмосфера във форумите.
Батката не е точно таксиметров шофьор.
А колкото до Едмънтън и други мои приятели и колеги се изказаха по същия начин и дори вече се изселиха от там,независимо,че съпругата на единия от тях работеше за 68 бона годишно като преподавателка по френски.
Но ако искаш да не ти чупим хатъра Ванко ще вземем да се съгласим,че най-доброто място за живеене в Ка е Едмънтън.
Док........... :beer:
TROUBLEMAKER
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Doktora написа:
Ivan1007 написа: Иначе оценявам "високо" мнението на новодошъл от Монтреал таксиметров шофьор за това че Edmunton е най-просташкия град в Canada.
Айде сега............такива квалификации не са най-доброто за нормалната атмосфера във форумите.
Батката не е точно таксиметров шофьор.
А колкото до Едмънтън и други мои приятели и колеги се изказаха по същия начин и дори вече се изселиха от там,независимо,че съпругата на единия от тях работеше за 68 бона годишно като преподавателка по френски.
Но ако искаш да не ти чупим хатъра Ванко ще вземем да се съгласим,че най-доброто място за живеене в Ка е Едмънтън.
Док........... :beer:
на него. За мен това е Calgary, където съм, а не Едмонтон. Това че на някои не му харесва не значи че града е просташки. Не познавам батето, той беше писал че кара такси в Едмонтон. Няма нищо лошо в това, нито в работата в Forth MacMurry, където ходя отвреме навреме в командировка. Не е хубаво да се дават кваликицации, които не звучат приятно за другите. Би ми било интересно да науча какво не му харесва на батете в Едмонтон или на някои в Calgary. Ако мога ще му помогна да се ориентира, ако не е намерил нещо и му липсва. Освем франкофони и социализъм и двата града си имат почти всичко.
:beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Значи нищо лично към албертяни,в провинцията им има голямо предлагане на работа ,поне за бачкатори,в управленческия сектор нямам впечетление.Плюсовете за провинцията за мен са ,че по лесно като имигрант можеш да вземеш работа ,защото конкуренцията като човешки ресурс тук е много по малка отколкото в кебек или Онтарио,така да се каже недостигат хора.В този смисъл и заплащането е по високо,да кажем около 20 до 30% сравнимо с Кебек/отнася се за бачкаторска работа ,която изисква някаква квалификация ,а не за поточната линия в манифактурата/.Специално за Едм. наемите са с 20-30% по ниски от Монтр.Определено града не е имигрантски и се чувства малко по толерантно отношение към имигрантите сравнимо с Кебек ,където кебекуата са си малко расистко предразположени към всички останали които не са като тях,но някаква особенна чувствителна разлика няма ,и на двете места си им чужд.Малки разстояния ,няма трафик и губене на време по магистралите.
Сега минусите ,като започна да ги изброявам от най малките:цените на хранителните и пром стоки са от 10-30% по високи тук,застраховките на коли 100%,цигарите и алкохола са с 20% по скъпи въпреки ,че не са държавен монопол.Голям проблем е цената на недвижимото имущество ,ако в Мтл. една къща струва 150К тук цената и е 250к,подобна е цената и за другите типове жилища.При едни по елементарни изчисления за себе си излиза ,че тези 20-30% по високо заплащане не достигат да имам същия стандар ,ако река да изплащам недвижимо имущество тук сравнение с Мтл.При тези сметки не виждам сметка да оставам да живея тук ,когато стандарта ми на живот ще е по нисък от този в Мтл.след като тук ще ми остават по малко свободни пари които мога да си похарча за развлечения или други материални неща като например изплащане на по хубава къща или кола.Това е само едната страна аритметиката ,като критерий за стандарт и качество на живот.Другата е локейшъна ,тук е прерия с изкл. на планината която е далеко,извън градовете няма нищо,самият Едмонтон изглежда бедно в 70% от територията си сравнимо с Мтл.Строителството и ново и старо е по грозно и еднообразно,видимо хората са с много по неподдържан външен вид от Кебек,автопарка е много по лош ,карат се масово евтини американски коли,пълно е с реднекс и най мизерните табарнаци са по читави от тукашните утрепки.
Е тогава защо сте тръгнали да ми обяснявате къде как е ,когато съм живял и на двете места и имам база за сравнение,откъде ви се е набила тази мисъл,че Кебек е беден,човек като ви слуша остава с убеждението ,че Кебек вчастност Мтл. малките му сателитни градчета и по големите други в провинцията са някакво изостанало и запуснато место ,което не е верно,точно обратното,запуснато е тук ,а Кебек е най цивилизованата провинция и за невъоръжено око се вижда ,че стандарта и качеството на живот в Кебек е много по висок отколкото тук въпреки Алберта да се води като най богатата и бързо развиващата се провинция на Канада .За справка бил съм и в Калгари и в Летбридж и др. по малки градчета на провинцията.Може да ви се струва парадоксално това което пиша ,но някой ако се съмнява може да си вземе едно билетче до Мтл. да си рентва една колца и да пообиколи насам натам.Само някой да не ме обвини в някакво пристрастие или шовинизам ,аз съм казвал винаги ,че мен американщината не ме привлича дали била тя албърта,Онтарио или Кебек за мен картинката е все грозна с малкото уточнение ,че някъде по малко ,а другаде по вече.
Да живее България,да живее Европа. :D :D :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Амин :)
Заключено