Canada's Jobless Rate Declines to Lowest Since 1974

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Canada's Jobless Rate Declines to Lowest Since 1974

Мнение от vladi »

Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Щом има петрол и манги нормално е да наемат нови хора Влади.
В първия момент като прочетох Блумберг се си помислих,че пускаш някой медицински сайт-щото има едни симптоми на Блумберг,Роузинг и Ситковски за перитонеално дразнене ама тях нека медсестрата да ги обясни,че тя знае всичко! :shock:
Док.............. :beer:
TROUBLEMAKER
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Само не разбрах на какво трябва да се радвам,на какво трябва да се радва обикновенният човек,когато инфлацията е огромна .Нефтената политика на фамилията Буш само за няколко години създаде кризи и продължава да ги поддържа в арабските страни традиционни производители и износители на черното злато за да вдигне цената му и по този начин да стане възможна експлоатацията на залежите му в Албърта.Аз съм прост човек и моля знаещите да ми обяснят каква е ползата за обикновенния канадец от тази експанзия,каква е ползата му ,че се отварят много и добре платени работни места когато в левият му джоб слагат с една ръка ,а от десния грабят с дванадесет.За да съм по разбираем какво искам да кажа ще цитирам статистиката -цената на недвижимата собственност в Албърта з последните 5 год. се е покачила с 150%,само за последната година с 60-70%.Е ,ами тогава за какво си говориме ,според мен за нови крепостни селяни,плащай си бараката докато си жив и ходи да гърбиш на петрола за да ставаме ние по богати ,а ти по беден.
Предполагам ,че това е известно на автора пуснал темата,но въпреки това не го обвинявам в популизъм,а допускам ,че е от незадълбочаване в проблема и по тоя повод бих му задал въпросът:
-А как тези факти от тази статия която поместваш влияят пряко в/у благосъстоянието на обикновенния канадец,изложи си аргументите.Аз по горе само засегнах един от неблагоприятните моменти на тази нефтена експанзия.
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

bateto написа:Само не разбрах на какво трябва да се радвам...
Не е обезателно да се радваш :lol: Просто факта че безработицата е на рекордно ниското си ниво може да е интересен за хората които ще идват насам.

Струва ми се недоволството ти е продиктувано от факта, че сравняваш Канада с един фантастичен свят съществуващ само в мечтите ти. Естествено че икономическия ръст се съпътства с поскъпване на недвижимостта - както в Канада така и в България. Но като цяло икономическия ръстеж подобрява качеството на живот - което не значи че осъществява всичките ни мечти... но може би тогава проблема е че не винаги мечтите ни са адекватни?

Фактите са по-важни от мненията - а темата ми е цитиране на факт.
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Ти хубаво ги редиш Бате, ама дай да те питам сега аз теб.

Къде в Бг е най-ниска безработицата?
Защо куцо и сакато бяга в София, говоря за хората в Бг?
Колко процента/пъти скочиха цените на недвижимото имущество в София?
Къде са по-високи лихвите по жилищни заеми - Бг или Канада?
Ако взема човек 450 евро/месец в София, за колко време ще изплати апартамент за 45000 евро?

Ти ако на работата и ЗАПЛАЩАНЕТО в Алберта им викаш робия, как би нарекъл животът/вегетирането на средностатистическият българин в България.
Абе ти що избяга от Квебек?
НАздраве
danini
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:36 am
Местоположение: Toronto

Мнение от danini »

Само не мога да разбера защо при толкоз ниско ниво на безработица (според стъкмистиката на Канда) толкоз много народ виси на социал? Къде е логиката, къде е разума... :roll:
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

данини, защо мислиш че са "толкова много"?
аз съм чел данни от към 2.1% до 10.4%
ако са 2 процента - иди-дойди ама 10% са много

както и да е, аз на статистики не вярвам чак толкова много но в канада гладни хора няма...нито съм видял някой да рови по кофите - дори ракуните са добре охранени
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
danini
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:36 am
Местоположение: Toronto

Мнение от danini »

в канада гладни хора няма...нито съм видял някой да рови по кофите - дори ракуните са добре охранени
Вярно е, че ракуните са охранени, даже заприличват на гусенца. А гладни няма, защото има социал. Не знам дали се рови по кофите, но се спи на улицата. И то пред вратите на кметството даже. Нямам нищо против Канада. Ама мразя да ме вземат за баламурник като при бай Тошовото време и да ми разправят врели-некипели.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Абе в интерес на истината съм виждал на два пъти да ровят по кофите. Ама кво ли търсят - в БГ може да се връща картон и бутилки на вторични суровини или пък ако си циганче може да намериш недоизядена баничка, ма тия тука па къв ли го дирят :roll:
Данини, те ако казваха истината за всичко нямаше да искаме да плащаме данъци (щото щяхме да знаем за какво наистина ще ги похарчат) :lol: Пък и нали знаеш - колкото по-малко информация, толкова по-лесни контрол и манипулация :wink:
Аватар
mecan
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Дек 08, 2004 12:53 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mecan »

Същото бе, търсят бутилки и кутийки от кола които могат да се върнат и да си докарат по някой долар.
Според учението на философа Ли Тин Уидъл хаосът се намира в най-голямо
изобилие там, където някой се стреми да въведе ред. И хаосът винаги
надмогва реда, защото е по-способен организатор.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

danini написа:Само не мога да разбера защо при толкоз ниско ниво на безработица (според стъкмистиката на Канда) толкоз много народ виси на социал? Къде е логиката, къде е разума... :roll:
Ами висят на социал, защото е по-лесно например. Това колко са хората на социал не е критерий за нищо. Това е рационално поведение на някои социални групи - по-нискоквалифицираните. Защо да блъскаш и да плащаш данъци, като със социал и работа на черно (каквато ти и без това би работил) ще изкарваш повече?
Виж, ако социал няма и пак има безработни, тогава процентът им мече ще бъде показателен за мен.
Хей, тук изключвам новите имигранти, при тях хавата е малко по-различна, изборът на социал може да бъде продиктуван от желание за по-бързо запълване на дупки в езици/образование и по-бързо намиране на квалифицирана работа. Нали няма да спорим за социала? Просто исках да кажа че след като социалът е рационален избор за една част от населението, броят на социаладжиите не е добър критерий за състоянието на икономиката.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

bateto написа:Само не разбрах на какво трябва да се радвам,на какво трябва да се радва обикновенният човек,когато инфлацията е огромна .Нефтената политика на фамилията Буш само за няколко години създаде кризи и продължава да ги поддържа в арабските страни традиционни производители и износители на черното злато за да вдигне цената му и по този начин да стане възможна експлоатацията на залежите му в Албърта.Аз съм прост човек и моля знаещите да ми обяснят каква е ползата за обикновенния канадец от тази експанзия,каква е ползата му ,че се отварят много и добре платени работни места когато в левият му джоб слагат с една ръка ,а от десния грабят с дванадесет.За да съм по разбираем какво искам да кажа ще цитирам статистиката -цената на недвижимата собственност в Албърта з последните 5 год. се е покачила с 150%,само за последната година с 60-70%.Е ,ами тогава за какво си говориме ,според мен за нови крепостни селяни,плащай си бараката докато си жив и ходи да гърбиш на петрола за да ставаме ние по богати ,а ти по беден.
Предполагам ,че това е известно на автора пуснал темата,но въпреки това не го обвинявам в популизъм,а допускам ,че е от незадълбочаване в проблема и по тоя повод бих му задал въпросът:
-А как тези факти от тази статия която поместваш влияят пряко в/у благосъстоянието на обикновенния канадец,изложи си аргументите.Аз по горе само засегнах един от неблагоприятните моменти на тази нефтена експанзия.
Я вземи да ме светнеш колко е огромна инфлацията? Ама със статистика, а не само за жилищата. Щото аз съм в Calgary от 6 години и знам много добре какъв е бума на цените на жилищата. Ама ако искаш да живееш с тези дето заплатите им са 150 000 и нагоре за година ще си плащаш като тях. Ако не - мръдни на 50-60 км от довнтоун Calgary и цените са други. Не са като в Nova Scotia, ама не са и по половин милион.
Заключено