intervu za sponsoriran saprug/sapruga

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

intervu za sponsoriran saprug/sapruga

Мнение от simplyaven »

за тези, които като мен са в процедура като спонсориран съпруг/съпруга - от букурещ ми насрочиха дата за интервю 21 юни в 9:00 сутринта, тоест от момента на подаване на документите в mississauga до интервюто ще са минали 5 месеца без 4 дни :)
а имате ли представа колко ще чакам след интервюто за визата? знам, че на някой им я слагат същия ден, но ако не може поне да знам за кога да планираме евентуално пътуване /ако ми дадат виза де/ :roll:
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

Ще ти сложат визата на място, но трябва да си платил таксата за Right of Permanent Residence Visa oт $490. Ако не си я платил ще чакаш още поне 2 месеца, след като платиш таксата.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

благодаря :)
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

Сега проверих и се оказва че това че те викат на интервю не е 100% гаранция че ще ти дадат виза. Викат те за да преценят на място, дали всичко е така като е описано и да добият повече информация.Както и да е успех. аз подадох документите на моята съпруга миналата седмица по същата програма и сега чакаме...........
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

така е, затова написах "ако ми дадат виза". факт е обаче, че ако човек не е лъгал и отново представи документите за връзка и снимки, рядко има случай на отказани визи - хората като цяло са добронамерени и не целят да държат семейства разделени, просто проверяват :)
Briana
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Дек 06, 2005 9:16 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Interview

Мнение от Briana »

Az sym hodila po family sponsorship na interview v Bukuresht. Bqh tam sutrinta, interviewto mi mina po obqd i trqbvashe da izchakam do 3-4 p.m., za da mi slojat visata. Spomnqm si, che kato vlezesh sutrinta, nqma znachenie kakyv chas imash. Vytre pak se qvqvash na gishe i kazvash, che si tam (pokazvaiki pak pismoto-pokana). Chakash da ti doide reda. Interview=to mi beshe na 2ri etaj (ne na gishetata dolu), pri consulkata. I posle sedish i chakash da ti doide reda da ti vyrnat pasporta s visata.
Samo kato spodelqne na opit - sled dylgi planove i prouchvania kak da go napravq, minah po tozi pyt - otidoh s kola do Ruse, vzeh si hotel za 1 nosht, rano na drugata sutrin imah sreshta s TAXI, koeto me chakashe pred hotela. Zakara me do tam, sled koeto me chakashe otvyn dokato svyrsha i me vyrna do Ruse. Mislq, che cqlata usluga beshe okolo 50-60 lv. Tova mi spesti karane do bukuresh, bavene po granicata (te se poznavat), tyrsene na posolstvo, pritesnqvane za parkirane, pritesnqvane za chasove...
Samoto posolstvo - prigotvi se za pylna zala s narod - predimno rumynci, nedostatychno stolove... Ot zalata mojesh da izlezesh samo otvyn pred vratata - vzimat ti telefona na whoda, taka che - nqma vryzka sys sveta. ...tyrpenie....
Sasmoto interview - men me izvikaha, zashtoto mi iztichaha medicinskite sled 3 sedmici i trqbvashe da resha dali vednaga da mi slojat visa ili da si napravq novi medicinski i togava da mi dadat visa, validna godina napred. Az, razbira se, izbrah VEDNAGA:) Inache - noseh edin sak s dokumenti - kopia ot vsichko, koeto bqh izpratila + oshte albumi sys snimki - vsichko, koeto mi beshe doshlo na uma. Zadade mi vyprosi, za da proveri otgovorite - ot koga se poznavame, podaryci, pytuvania. I tova beshe.
Uspeh!
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

много ти благодаря бриана! :) аз също ще мъкна сума ти документи... дано не се издъня на някой въпрос, че съм ужасно разсеяна и голяма забравана :D на мен медицинските ми изтичат чак февруари догодина... явно им изглеждам съмнителна :wink: аз искам само да те попитам в какъв срок след взимането на визата трябва да се появя в канада? защото ние планираме разни морета август :roll:
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

и за таксито - коя фирма ползва и как я намери? тук имаше тема за едни таксита, но е вече доста старичка :( ако някой има актуална информация, моля да сподели!
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

simplyaven написа: ... на мен медицинските ми изтичат чак февруари догодина... явно им изглеждам съмнителна :wink: аз искам само да те попитам в какъв срок след взимането на визата трябва да се появя в канада? защото ние планираме разни морета август :roll:
Срокът на визата е една година след медицинския преглед, т.е. ще трябва да се появиш в Канада най-късно до февруари догодина :D.
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

идеално, морето ще се състои 8)
Briana
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Дек 06, 2005 9:16 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Briana »

Za sroka na visata - VanBC ti e otgovoril absolutno tochno! Dokato sa ti validni medicinskite, dotogava shte ti e validna visata!
Za taxito - opitah se da namerq telefona, no qvno sym go izhvyrlila:( Specialno tozi shofior mi go beshe nameril edin chovek, koito jivee v Ruse. Inache, az bqh namerila nqkvi telefoni v edin forum v dir.bg, imigracia v canada, tam imashe reklami na taxi-ta. Malko otdavna beshe, no moje da opitash. Ili prosto poiskai ot spravki telefona na taxi firmi v Ruse i se obadi i gi pitai. Ako te ne predlagat uslugata, vse shte znaqt nqkoi i moje da ti pomognat. Vse pak Ruse ne e golqm grad. A mnogo hora s tova se zanimavat.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

благодаря ти, ще се пробвам :) извадих оттук на робо такси пък да видим дали са още актуални, темата беше доста стара :roll:
doreto
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 4:26 pm

Мнение от doreto »

Препоръчвам Робо такси. Пътувах с тях по средата на декември. Изключително лоялни. Всичко знаят, всичко разбират, и румънски говоря. Заради един малък гаф на шофьора (които не беше никак фатален), лично шефа на фирмата ми позвъни за да ми се извини. Иначе нямат никакви проблеми по митницата, защото явно фирмата се ползва с реноме. С тях може да си напълно спокойна. Цената беше 100 щ.д. Не смятам, че е скъпо, защото спокойствието и сигурността, че пътуваш с някой знаещ и компетентен е безценно в случая. Шофьорите дават всякаква информация, къде да пиеш кафе, ако пристигнете по-рано (не че има къде да се пие де), къде да се наредиш на опашката пред посолството, къде ще се чакате после и т.н.
Успех
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

много ти благодаря и на теб :D а дали пазиш телефонът им, защото аз ги извадих оттук от една много стара тема и не съм сигурна дали са актуални :roll: ако имаш проверен телефон моля те го пусни, ако не - утре ще звънна на тези, които взех от темата... доре, успех и на теб! стискам палци скоро да свърши и вашата процедура :D
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

Моля някой ако знае телефона на тази фирма "Робо" такси да го напиши. Предварително благодаря.
Заключено