медицински за съпруга

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
doreto
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 4:26 pm

медицински за съпруга

Мнение от doreto »

Вчера минах прегледите в клиника Вита. Кандидатствам по спонсорската програма като съпруга. Новото е, че цитонамазка вече не се изисква. Може при записване за прегледа да позвъните на телефона на клиниката и да попитате отново - 02 943-43-98. Нужни бяха само 4 снимки, а не 5.
raq
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 11:46 am
Обратна връзка:

Мнение от raq »

moje li da mi kaje6 pri teb procedurata po sponsorskata programa kolko vreme otne
doreto
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 4:26 pm

Мнение от doreto »

Тепърва започвам и все още нямам идея колко време ще ми отнеме. Много се надявам да е по-малко от година, но нищо не мога да кажа по-конкретно.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

raq, 6-8 месеца е най-често срещаният срок, но истината е, че нямат краен срок и могат да се бавят :cry: ние дотук чакаме 3 месеца от датата на одобрение от мисисага и 2 месеца от датата, когато в букурещ започнаха да разглеждат файла... :?
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

simplyaven, а колко време отне самото одобрение в Мисисага (от пускането на документите до одобрението - 3 месеца ли, че не можах да разбера дали за това става въпрос в предния постинг). Аз още чакам на този етап, мина срока, определен на уеб сайта на CIC (45-50 дни), но никой нищо не прави още - казват, ами може още утре да се вземе решение, може и след няколко месеца...
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

polux, документите на съпруга ми бяха в мисисага последната седмица на януари - след 25-ти, одобрение имахме на 2 март, в букурещ започнаха разглеждането на 16 март :roll:
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Ех, а аз ги чакам вече 2 месеца и половина за одобрение (на всичкото отгоре очаквам и да ми върнат документите заради едно малко недоглеждане).
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

ами не е ли възможно затова да е забавянето - заради недоглеждането? защото като цяло си спазват сроковете... :roll:
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Възможно е, ама никой нищо не ти казва - сто пъти се обаждах и всеки път ми казват "документите се разглеждат". Кой знае къде ги разглеждат мухите по цял ден :-).

Пък и то няма какво толкова да му мислят - връщат документите и това е, какъв е смисъла да се бавят... Така или иначе ще чакам, какво да се прави. Може би там е предимството на работата с адвокат, че може да се обади на някой да задвижи работата по-бързо (т.е. навреме), знам ли...

Относно сроковете, като им кажа, че срока отдавна е минал, и ми казват всеки път, че тия срокове са време, усреднено за всички молби, и мога въобще да не ги гледам, те само ей така за ориентир били (след като, преди да пусна документите, ми казаха 2-3 пъти да видя какви са сроковете на уеб сайта).
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

хмм... много странно, защото нашата адвокатка каза, че за мисисага този срок си е съвсем препоръчителен, да не каже задължителен :shock: отделен е въпросът за сроковете като цяло за процедурата, които са ориентировъчни... ами тормози ги! какво пък, ти си си в правото! :evil:
Заключено