Въпрос за заплатата в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Philip
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:35 am
Местоположение: Sofia

Въпрос за заплатата в Канада

Мнение от Philip »

Здравейте на всички,

Минах по програмата за имиграция за Канада,но в момента живея в Англия.Предлагат ми работа в Ванкувър,но все още обмислям предложението.Въпросът ми е колко процента горе долу от годишната заплатата са ти таксите(застраховки,данъци и.т.н.) в Ванкувър?

Ако някой има инфо ще сам му благодарен?

Поздрави
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Re: Въпрос за заплатата в Канада

Мнение от Rainmaker »

malko obshto e postaven vuprosa
zavisi ot mnogo faktori
danucute da kajem che v nai-masovia sluchai shte okolo 1/3 ot zaplatata
za drugi taksi i zastrahovki zavisi kude jiveesh kakvo karash kakvo iskash da zastrahovash ...
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

1) Income tax: процента зависи от размера на заплатата, можеш да го провериш с този таксов калкулатор.
2) Canadian Pension Plan (CPP) и Employment Insurance (EI):
- CPP за 2005 година е 4.95%. Плаща се само вурху доходите между 3500 и 41 000. Подробности: 2005 CPP Amounts
- EI е 1.95% . Плаща се само вурху първите 39 000 доход. Подробности: 2005 EI Amounts
3) Medical Service Plan (MSP): В British Columbia месечната вноска е 54 CAD за сам човек и 108 CAD за семейство (незвисимо от броя на членовете на семейството).
4) Car insurance: в зависимост от колата, между 100 и 250 CAD на месец. Ако имаш писмо от застраховател, че си нямал искове, получаваш 5% отстъпка за всяка година без иск (до максимум от 8 години/40% отстъпка). Подробности: ICBC

Ако съм пропуснал нещо, питай пак :D ! :beer: :beer:
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Добрата стара Англия

Мнение от Doktora »

В кой град на Англия живееш Фил?
Защото на времето аз също съм живял там- графство
Девън - Торки и Екситъ.Една от най големите ми грешки беше , че се върнах в БГ. Сега се стягам за Ванкувър но за съжаление не познавам
никой там.От това което пишат форумци положението в СА не е никак
розово.За съжаление емигрантските неволи са еднакви по целия свят.
От това , че ти предлагат работа в СА подразбирам , че си със добър
статут в GB. Парите са хубаво нещо но не на всяка цена.Все пак човек има приятели и навици с които се налага да се раздели.
Може би трябва да го обмислиш по внимателно.Аз лично съм с перфектни впечатления от добрата стара Англия и съэдадох много добри приятели там които и сега след толкова години продължават да ми се обаждат в БГ.
Каквото и да решиш желая ти УСПЕХ !
И нека бирата и бог бъдат с теб ! :beer:
Philip
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:35 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Philip »

Благодаря на всички за отговорите.

В Англия работя в едно малко градче Winchester,като строителен инженер.Предлагат ми работа в същата компания в Ванкувър.В момента обмислям предложението,защото на мен Англия също ми харесва,но и Ван е страхотен град.Някои знае ли каква е средната заплата за инженер в Ван? Мислите ли че заплата от порядъка на 60000 е достатъчна в Канада?

Поздрави
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

JAILBREAK

Мнение от Doktora »

Здравей Фил!
Ако аз бях на твое място ето защо бих приел :
1. Директно започваш работа като бял човек а не като бял роб /имигрант/ , който се чуди от къде да я подхване.
2. 60 000$ са си 60 000$ по целия свят,а това не са никак малко пари бе човек! Плюс това тенденцията е да ти се вдигнае саларито.
3. Показваш лоялност към фирмата ти което ще се разтълкува много добре от твоите босове в твоя полза.Едва ли англичанин ще се навие да вдигне със семейството си да работи на другия край на света.
4. Ще придобиеш нов експириънс,а знаещ как англичаните се кефят когато някой е придобил EXPERIENCE в някоя от техните екс-колони.
Повечето от тях продължават да си мислят,че са Велика Британска Империя и все още воюват с половината свят.Но ти тях си ги познаваш добре.
5. ВАНКУВЪР определено е по-голям и по-красив град от Уинчестъ,с мек и приятен климат като в Южна Англия.Наличието на жълти,пакистанци и индийци вероятно го прави още по-колоритен но ти би трябвало да си свикнал с това,тъй като добрата Стара Англия е пълна с тях.Аз лично нямам нищо против тях.Има и разкошни планини!
6. Тъй като си лоялен към фирмата си винаги би могъл да се върнеш обратно ако нещо си дисапойнтед.И то с опит от.......вж. т. 4 Така,че малка доза авантюризъм в твоя случай е полезна.
7. Тъй като вече си минал по процедурата за имиграция за Фед. Канада означава,че отдавна си го решил-така че какво му има да се чудиш?Приемай работата и стягай куфарите!!!
8.Ако си там /Ванкувър/ в края на лятото можем да си пием биричката и да си припомняме добрата стара ENGLAND.
9.До колкото разбирам във ВАН има много здрава българска общност.Разгледай внимателно постингите на модератори и администратори VanCA и Ивайло.Ще научиш много.Да са живи и здрави момчетата за цялата работа която вършат!
УСПЕХ И ДО СКОРО :beer: :beer: :beer:
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

60 хилки за експат си е само едно число. Поемат ли ти разходите по преместване, медикал, дентал, квартирата ще ти плащат ли.... много много въпроси...какъв договор, за колко време

А във Ванкувър не е толкова евтино :wink:
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Philip написа:...Мислите ли че заплата от порядъка на 60000 е достатъчна в Канада?
Зависи:
- Дали си семеен или сам, ако си семеен - дали имате деца и т.н.
- Какъв стил на живот имаш.

По принцип, 60 000 е добра заплата. Не знам дали е нормална като за строителен инжинер (то много зависи и колко стаж имаш, дали си лицензиран и т.н.), но позволява на едно 3-4 членно семейство да живее доста добре. Няма да сте съвсем баровци, но и няма да се лишавате от нищо. Ако пък си сам, ще можеш да си позволяваш и гевезелъци :wink: !
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: JAILBREAK

Мнение от MrGeek »

Doktora написа:...
9.До колкото разбирам във ВАН има много здрава българска общност.Разгледай внимателно постингите на модератори и администратори VanCA и Ивайло.Ще научиш много.Да са живи и здрави момчетата за цялата работа която вършат!
УСПЕХ И ДО СКОРО :beer: :beer: :beer:
Абсолютно те подкрепям по тази точка. За три седмици тук установих, че всички българи, с които се запознах са страшно готини, контактни и отзивчиви, което изключително много ме зарадва. :beer:
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

60k. za stroitelen injener si e napravo smeshna zaplata. ama iade nali i firmata triabva da e nakiar. ako me pitash, shte ti kaja - poemash mnogo i nenujni riskove. jivota v severna amerika - ta doti i Van. ne e kato tozi v stara evropa. tova e poveche ot iasno. drugoto si e raztiagane na lokumi.
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

Pincher написа:60k. za stroitelen injener si e napravo smeshna zaplata. ama iade nali i firmata triabva da e nakiar. ako me pitash, shte ti kaja - poemash mnogo i nenujni riskove. jivota v severna amerika - ta doti i Van. ne e kato tozi v stara evropa. tova e poveche ot iasno. drugoto si e raztiagane na lokumi.
Zashto togava ti si " u kanadsko" a ne " u evropeisko" ?
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Pincher написа:60k. za stroitelen injener si e napravo smeshna zaplata. ama iade nali i firmata triabva da e nakiar. ako me pitash, shte ti kaja - poemash mnogo i nenujni riskove. jivota v severna amerika - ta doti i Van. ne e kato tozi v stara evropa. tova e poveche ot iasno. drugoto si e raztiagane na lokumi.
За последното си абсолютно прав. Живота в ксенофобска Европа е тотално различен от този в Америка. Няма нито една европейска държава (а аз съм ги обиколил почти всичките), в която мога да се чувствм така, както се чувствам тук. Всичко останало, както казваш са локуми. За мен разликата между 60, 70 или 100 хиляди не е в цифрите. Дори и два пъти по-гляма заплата да ми предлагат, не бих се върнал в Европа. Само на екскурзия :) :beer:
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

Philip написа:Мислите ли че заплата от порядъка на 60000 е достатъчна в Канада?
60K e zaplata za stroitelen injiner nachalno nivo:
http://salary.monster.ca/

Za po gornite niva e po visoka. No tuk e savsem normalno da si tarsish rabota dokato rabotish, tai che ako zapochnesh na 60K moje da svarshish i higher ako si dobar.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

ПЕСИМИЗЪМ

Мнение от Doktora »

Винаги с интерес следя постингите на Pincher,които обикновено са от песимистични до крайно отричащи всичко добро от живота в Сев.Америка.И въпреки всичко е интересен.А както е казано:

ПЕСИМИСТА Е ДОБРЕ ИНФОРМИРАН ОПТИМИСТ !

Може би трябва да се гледа по-позитивно на живота независимо от трудностите.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

60К годишно според мен не са много пари за стандарта тук.Това са 5000 бруто на месец -3500 чисто,като си платиш сметките за наем,кола ,храна,алкохол,цигари ,разходи за дрехи,джобни ще ти останат по 1500 на месец,ако отделиш от тях някой лев за развлечения остават 1000 настрани да кажем.Това за сам човек,ако са за семейство може и нищо да не остане.Сметката е ,ако искаш да живееш като бял човек.От друга страна цифрата е недостижима мечта за 95% от българите имигранти тук,така че зависи от гледната точка.
Мой познат с 5 г. стаж в Ериксон Канада на 60К долара годишно намери работа в Испания -Барселона на същата позиция на 80К еуро стартова и скоро се мести.Ей той направи удара,първо това са много пари за стандарта там /знам го от лични наблюдения/,второ ще живее в правилната страна -хубав климат,хубави хора ,45 дни ПЛАТЕН год. отпуск,много социални облаги и защити.
Ако не преследваш само парите в началото,може да използваш Канада за трамплин,след около 5г. престой тук ще имаш канадски паспорт,експирианс от развита икономика и някой спестен лев в джоба ,което би ти помогнало да вземеш по висока социална позиция в някоя по правилна държава за живеене,а не да си като бял роб.
Заключено