бихте ли емигрирали наново, ако знаехте какво ви очаква?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)

Бихте ли емигрирали пак, ако знаехте какво ви чака тука?

Анкетата свършва на Пет Апр 22, 2005 1:50 pm

да
53
76%
не
10
14%
не мога да преценя
7
10%
 
Общо гласове: 70
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

бихте ли емигрирали наново, ако знаехте какво ви очаква?

Мнение от sasho71 »

айде и аз да пусна една анкета- отнася се за хората, които са тука повече от година и си правят някаква равносметка- демек , бихте ли тръгнали наново да емигрирате ако знаехте какво ви очаква :D
конкретно моя отговор е "не мога да преценя"- един ден съжалявам, друг ден-не. :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

tvardo NE. :roll:
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Да.
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

Никога не съжалявам за неща които не съм знаел. Така че: Да, да, да
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ъхъ.
Сашо що така си се объркал? В смисъл що не си сигурен?
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

Аз знаех какво ме очаква щото преди три години бях в Канада и стоях доста време.....така, че ми беше ясно какво ме очаква.....така че ДА
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Nali za tva sme tuka !
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: бихте ли емигрирали наново, ако знаехте какво ви очаква?

Мнение от vladi »

Да, България е несъпоставима с Канада...
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

Твьрдо ДА !!!
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Мнение от Blue Passion »

Да,но не и на този континент :lol:
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Аз също не мога да преценя, в смисъл на този етап. От една година съм тук, смятам да си дам още поне толкова за да мога да кажа твърдо струваше ли си, изпълних ли целите си и добре ли се чувствам! Имах доста добра предварителна информация за живота тук преди да тръгна, но съм неприятно изненадан и то все от важни неща - начините за наемане на работа, отношения работник-работодател, възможностите за професионална реализация. Ако бях дошъл преди това за 3-4 месеца и да видя всичко това с очите си и да стигна до извода, че и в БГ имам горе долу същите перспективи, не бих имигрирал в Канада, може би в САЩ...а може би щях да остана в БГ и да намеря пътя си там.
To Live Is To Die
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

IRA написа:Ъхъ.
Сашо що така си се объркал? В смисъл що не си сигурен?
:D Защото сега му е трудно с изпитите...Като почне да взима лекарска заплата, пак ще го питаме. :D
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Твърдо НЕ,на никаква цена .Мислех си ,че в Бг. по моя си критерий живеех зле тогава ,но се оказа ,че може и да бъде по зле. Голямата ми идея тогава 1999г. беше да изкарам пари -50-60К щатски долара и да си купя собствен магазин и за това тръгнах на гурбет,а най големият ми яд сега е ,че тогава банките не даваха заеми ,а само след година след заминаването ми развързаха кесиите ,но за мен вече твърде късно след като си съсипах бизнес,позиции и изхарчих една шапка пари за да дойда тук.Тук нямам периспективи и за развитие за в бъдеще и заради това ,като поизкарам някой лев се връщам.
Но не съжалявам от предприетото си действие ,то ме накара да ми се отворят очите и да разбера нещо лично за себе си .Ако не бях го направил сега в Бг. щях да съм недоволна свиня и все още да искам да живея в собственна голяма къща на добро место,да имам последен модел коли и подобни глупости.Сега съм на ясно със себе си ,като се върна ще си гледам живота и ще се задоволя с това което имам и мога да имам-нормално жилище, две семейни коли за по 5-10К лева ,дребен бизнес дето да ме храни и с мечката мед няма да правя опити да ям.Ще поостана тук за да се гарантирам бъдещият си дребен бизнес ,като изкарам някой лев и според количеството му ще си купя магазин,ресторант,кафене,склад ,хотел ,знам ли точно ,за което стигнат,за да имам собственност и да не бъда зависим от обстоятелствата ,като за пример да ви кажа само никак не е приятно току що да си направил ремонт на магазина си за 15К марки и хазаинът да те изгони и ще си живея щасливо за разлика от преди ,когато бх все недоволен и исках да съм много богат най елиментарно казано.Ето това ми е ползата от Канада ,за това съм доволен ,че дойдох ,видях и разбрах и станах наясно със себе си ,но ако знаех какъв цирк е тук нямаше никога да го направя.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

To tova za vseki si e individualno yavno, no az lichno glasuvah s DA! Edno golyamo DA! :P Az znaeh kade otivam i za kakvo otivam, zashtoto imah otlichna informaciya i az kato taralej, kade tochno otivam. Tuk sam veche 2 godini i polovina. :P
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Любо
Мнения: 84
Регистриран на: Пет Авг 22, 2003 4:06 pm
Местоположение: Toronto,ON,CA
Обратна връзка:

Мнение от Любо »

Твърдо ДА!!!
Тук съм от една година и за разлика от повечето хора(имам предвид българи) аз очаквах да е по-зле. Преди да дойда в Канада живях известно време във Франция като нелегален имигрант и бях подготвен за какво ли не тук. В канадско обаче нещата потръгнаха доста по-успешно отколкото бях очаквал.
Нема лабаво
Заключено