бихте ли емигрирали наново, ако знаехте какво ви очаква?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)

Бихте ли емигрирали пак, ако знаехте какво ви чака тука?

Анкетата свършва на Пет Апр 22, 2005 1:50 pm

да
53
76%
не
10
14%
не мога да преценя
7
10%
 
Общо гласове: 70
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Tvardo DA
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
albatros
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 4:48 pm
Местоположение: TO

Мнение от albatros »

Вижте какво аз съм тук от 10 месеца и още не съм постигнал това, което беше в План А. Минах на План Б и се надявам да се подобрят нещата. Не съм разочарован защото знаех, че нещата ще минат по този път.
Не съм бил нелегален имигрант и от по-добро дойдох на по-лошо, но все пак гласувам с ДА.
"The secret of success is going from failure to failure without loss of enthusiasm."
~ Winston Churchill
toncho
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 1:54 pm
Местоположение: toronto

Да

Мнение от toncho »

Гласувах "Да" защото имах възможността да видя света и живота от една друга гледна точка и тя пък взе че ми хареса

Oops, отварям значи news.bg и що да видя - квсяка седмица има поне по една статия която ме убеждава че съвсем се не съм сбъркал....

http://news.bg/article.php?cid=7&pid=0&aid=156959
Който може нещо - го прави, който не може - учи другите, който не може да обучава - ръководи.
Cvetan
Мнения: 71
Регистриран на: Вто Сеп 21, 2004 1:18 am
Местоположение: Vancouver,BC

Мнение от Cvetan »

Както написа Алина твърдо да,но и аз бих се подготвял по друг начин в смисъл много по сериозно за езика и професионално.Сега съжалявам за това,но е късно.С времето всичко ще се оправи,нужна е борба и упоритост,а в България беше по-лесно,познати,връзки - тук няма такива неща.Така,че твърдо ”ДА”.
Muzi
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 5:39 am

Мнение от Muzi »

И аз гласувах с ДА. Доволна съм че взех това решение и се 4увствам добре тук. Гледайте позитивно и не сравнявайте постояно БГ и Канада - ако можехме да съ4етанем двете би бил идеалният вариант, но няма идеални неща.
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Мнение от edelwais »

момко,
не забравяй, че при равен резултат от двата мача, головете на чужд терен натежават. не знам кой е съдията на мача ти, ама в повечето случаи "Съдията - педе..с!" :lol:

Иначе по върпоса - аз поне не мога да отговоря, щот кат съм тук, не знам кво изпускам там, а и обратното също е вярно. Най-много ме изкефи мнението на Батето, не като голова разлика, а като качество на играта :lol: Бате, само това, че си стигнал то тези изводи ти е една огромна печалба от цялото упражнение.
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
kostadinz
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:42 am

Мнение от kostadinz »

прави впечатление, че феновете на отбора от ВС са с положителен отговор, а феновете на отбора на Quebec- отрицателно.
Това едва ли е съвпадение.
Angie
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 5:02 am

Мнение от Angie »

И на мен така ми се струва (не съм била в Канада). Може би това е така, защото бързата процедура за имиграция чрез програмата за Квебек създава лъжливи представи у измъчения български имигрант, воден от желание за по-добър живот, че щом е взел интервюто и се е справил с няколкомесечен курс по френски, то бързо ще се справи и в реалния живот във френскоговорящата провинция. Обаче обикновено нивото на френския е такова, че вратите на хубавите фирми дълго остават затворени. Докато миналите по фед. програма или преценили реално колко са зле с френския и насочили се към англоговорящи провинции в действителност намират по-бързо работа, а именно това определя какви са очилата на новопристиганлия имигрант.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

аз съм от Мтрл и гласувах с "да"
причините повечето мрънкачи да са от кебек е ,че тук е комунизъм и се бачка по-малко и само на една работа в повечето случаи,
по - родово общинния строй и изискването за намиране на работа специално в Мтрл да знаеш добре и 2-та езика-нещо по-рядко срещано при местните отколкото при имигрантите :lol:
а и може би тук по-лесно дават социала май-де да знам...

сигурно и по-облекчената процедура дава възможност на по-слабо подготвени хора да идват.

абе всичко е относително
toncho
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 1:54 pm
Местоположение: toronto

статистиката

Мнение от toncho »

това е интересно наблюдение.

от друга страна за хубава работа в квебек почти всички обяви искат 2та езика, за разлика от онтарио където тези обяви са рядкост.

при това положение казвате с лош френски човек би могъл да си намери добре платена работа в квебек....
Който може нещо - го прави, който не може - учи другите, който не може да обучава - ръководи.
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

Angie написа:И на мен така ми се струва (не съм била в Канада). Може би това е така, защото бързата процедура за имиграция чрез програмата за Квебек създава лъжливи представи у измъчения български имигрант, воден от желание за по-добър живот, че щом е взел интервюто и се е справил с няколкомесечен курс по френски, то бързо ще се справи и в реалния живот във френскоговорящата провинция. Обаче обикновено нивото на френския е такова, че вратите на хубавите фирми дълго остават затворени. Докато миналите по фед. програма или преценили реално колко са зле с френския и насочили се към англоговорящи провинции в действителност намират по-бързо работа, а именно това определя какви са очилата на новопристиганлия имигрант.
Nishto takova.Broiat na pisheshtite ot Quebec e v pati poveche ot pisheshtite ot drugi provincii.Normalno e i broiat na nedovolnite da e poveche.Procedurite i pr. tam izminali neshta niamat nishto obshto s deistvitelnostta koiato shte namerite i dali che sapochnete da se chuvstvate v Canada kato u doma si .Iма hora jiveeshti s minimalnata suma ot social i detski koito sa mnogo shtastlivi i dovolni che sa imigrirali, a ima i takiva koito niama ot kakvo da se oplakvat, no vse pak ne sa shtastlivi tuk.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Мнение от gez »

Oshte po-goliamo ili pone ravno DA, DA i DA ot tova na Canuck...:):):)
bateto написа:Твърдо НЕ,на никаква цена .Мислех си ,че в Бг. по моя си критерий живеех зле тогава ,но се оказа ,че може и да бъде по зле. Голямата ми идея тогава 1999г. беше да изкарам пари -50-60К щатски долара и да си купя собствен магазин и за това тръгнах на гурбет,а най големият ми яд сега е ,че тогава банките не даваха заеми ,а само след година след заминаването ми развързаха кесиите ,но за мен вече твърде късно след като си съсипах бизнес,позиции и изхарчих една шапка пари за да дойда тук.Тук нямам периспективи и за развитие за в бъдеще и заради това ,като поизкарам някой лев се връщам.
Но не съжалявам от предприетото си действие ,то ме накара да ми се отворят очите и да разбера нещо лично за себе си .Ако не бях го направил сега в Бг. щях да съм недоволна свиня и все още да искам да живея в собственна голяма къща на добро место,да имам последен модел коли и подобни глупости.Сега съм на ясно със себе си ,като се върна ще си гледам живота и ще се задоволя с това което имам и мога да имам-нормално жилище, две семейни коли за по 5-10К лева ,дребен бизнес дето да ме храни и с мечката мед няма да правя опити да ям.Ще поостана тук за да се гарантирам бъдещият си дребен бизнес ,като изкарам някой лев и според количеството му ще си купя магазин,ресторант,кафене,склад ,хотел ,знам ли точно ,за което стигнат,за да имам собственност и да не бъда зависим от обстоятелствата ,като за пример да ви кажа само никак не е приятно току що да си направил ремонт на магазина си за 15К марки и хазаинът да те изгони и ще си живея щасливо за разлика от преди ,когато бх все недоволен и исках да съм много богат най елиментарно казано.Ето това ми е ползата от Канада ,за това съм доволен ,че дойдох ,видях и разбрах и станах наясно със себе си ,но ако знаех какъв цирк е тук нямаше никога да го направя.
Bate, ti naistina li iskash decata ti da rastat vsred takiva :shock: :
70% ot novorodenite deca v Bg sa s romski proizhod
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
Aerin
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 4:09 am
Местоположение: На запад край езерото

Мнение от Aerin »

Гласувах с ”да” след година и половина тук. Единственото, за което съжалявам е, че не го направихме по-рано. Няма значение - поне децата ми сега ще имат по-добър старт и възможности пред себе си. А и със сигурност животът ми тук е в пъти по-спокоен от Бг. Достатъчно засега за ”да”, не мислите ли?
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Ако знаех само какво ни чака първите 6 месеца - по-скоро не.

Ако знаех как ще се развият през последвалите 6 години - да, 100%

Както казаха и други, само съжалявам че се мотах известно време, докато решим искаме ли или не искаме да си вдигаме чукалата за през океана.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Iana
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юни 09, 2004 5:51 pm

Мнение от Iana »

Otkakto se pomnia sum iskala da immigriram. Nikoga ne sum imala sumnenia she iskam i nikoga ne sum imala zabludi she shte e lesno. Nie izbrahme dosta po-truden put za immigrasia ot powesheto hora (lipsata na experiance ne ni pozwoli da podadem dokumenti ot Bg). Landed stanahme na miasto sled 3g giwot w Canada.
Purwata godina beshe tegko, zashtoto triabwashe da se plashtat pulni international taxi za obushenie. Posle giwota stana pesen (wupreki taxite)i slava Bogy wse oshte e.
Glasuwam s DA. Ako showek znae kakwo iska, mislia she niama nashin da ne go postigne.
:P
Заключено