Снимки от Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
ivaiilo
Мнения: 165
Регистриран на: Вто Окт 21, 2003 8:42 am
Местоположение: Vancouver

...

Мнение от ivaiilo »

в канада няма цигански квартали, гета или бедняшки квартали... за разлика от САЩ или Европа. Това е общопризната истина.
снимки от Ванкувър.
http://ivaiilo.myphotoalbum.com/albums.php
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Re: ...

Мнение от huba »

ivaiilo написа:в канада няма цигански квартали, гета или бедняшки квартали... за разлика от САЩ или Европа. Това е общопризната истина.
:D :D :D
ivaiilo
Мнения: 165
Регистриран на: Вто Окт 21, 2003 8:42 am
Местоположение: Vancouver

за Кпетров...

Мнение от ivaiilo »

третата и четвъртата снимки са от квартала, където живея... това не е богаташки кварта, а напълно нормален... но има шадравани, фонтани, игрища с изкуствена трева а не асфалт и т.н.

Специално за теб и други, които се интересуват скоро ще направя още много снимки от жилищнитеквартали... проверявайте от време на време моята галерия... няма да коментирам, само ще добавям снимки - васякакви, аз не се опитвам само да снимам лъскавите места, а градът ткъв какъвто е...

тези. които са ми чели постингите знаят, че пиша на кирилица :D , и се опитвам да съм максимално обективен, и че не обичам да чета писания на латиница ... защо ли... от уважение към азбуката и историята ни.

Ивайло
снимки от Ванкувър.
http://ivaiilo.myphotoalbum.com/albums.php
Botzo

Re: ...

Мнение от Botzo »

huba написа:
ivaiilo написа:в канада няма цигански квартали, гета или бедняшки квартали... за разлика от САЩ или Европа. Това е общопризната истина.
:D :D :D
:?: :?: :?:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

А не мислиш ли ,че не е удачно,когато се отвори тема за Канада и когато се посочват някои негативни неща веднага да се намесва България и да се започват едни сравнения ,кое в чия полза е и стават едни....Аз лично когато говорим за Канада избягвам да намесвам Бг. точно по тая причина,но малко от хората съобразяват това,трябва ли на всеки опонент да обясняваш ,че става дума само за Канада и мнението ти не засяга никакви сравнителни моменти от живота в двете страни.Трябва ли всяко мнение да започвам по следния начин -Ако сравнявам Ка. с Бг.по по вечето показатели/икономическ,материални,социални.../ Ка. е по добре,но аз сега като си говоря сега с вас ме възприемайте напълно абстрахиран да правя някакви сравнения ,а отварям тема да си говорим за Канада или това просто трябва да се подразбира ,когато е написано ясно и разбираемо и няма нужда от увод -предупреждение,
Например когато пък кажа ,че след време ,ще се прибирам в Бг.и никога не съм посочил защото Бг. е по богатата страна или даваща по голяма сигурност от Ка. и в тоя смисъл или иначе казано,както някой се изразява да ;оплюя ; Канада ,а ще го направя защото тук начинът на живот не ми харесва ,а за мен как живея и се чувствам не е маловажно,въпреки негативите които ,ще ми се наложи да приема в Бг,като бездомни кучета ,хвърчащи вестници и намръщени служителки обикновенно започва да се тълкува и да се хвърлят необмислени обвинения от рода ,негативист,плюещ етк. навместо да се чете в прав текст и да се превежда така както е написано.Чудя с от къде толкова тенденциозност в някой люде,намирисва ми на избиване на комплекси.
;
Botzo

Мнение от Botzo »

Много хубав постинг на батето.
А относни циганските квартали. Ми има една отсечка в квартал красна поляна (София) дето не се знае какво е, да не говорим за факултета или още по-малко за кв. Столипиново в Пловдив (където допреди време се водиха бойни действия от 2 големи цигански рода).
Ми аз такова нещо до сега в Канада не съм виждал.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

В Канада има и цигански и бедняшки квартали,на общия фон на по богатите квартали могат да се възприемат като гета,но в никакъв случай не трябва да се прави аналог с тези в Индия или бидонвилите от ламарина и картон в Ю.Африка,просто е несериозно.В УСА положението е по трагично,но и на двете места не може да се говори за мизерия,просто кварталите и блокчетата са по занемарени и грознички,магазините и заведенията са както в Б. от ерата на комунизма и по зле,населението са ниската прослойка на обществото с по семпла култура и хигиенични навици.
Сравнимо с някои типично имигрантски квартали на германските градове например където живеят турски гестарбайтери обаче северноамериканските ;гета; са си мизерни.
лично наблюдение.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Botzo написа:Много хубав постинг на батето.
А относни циганските квартали. Ми има една отсечка в квартал красна поляна (София) дето не се знае какво е, да не говорим за факултета или още по-малко за кв. Столипиново в Пловдив (където допреди време се водиха бойни действия от 2 големи цигански рода).
Ми аз такова нещо до сега в Канада не съм виждал.
ами Боцо ела тук в квартал Скарбъро-северната част и ще видиш Столипиново и Филиповци на квадрат :idea:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ботзо,тъкмо това написах по горе,ама май не четеш.Говорим си за Канада ,ти пак намеси България.Не знам дали има българин който да не знае ,че в Бг. има много циганин и що за индивид е той,инфото ти просто не е актуално.А моята мечта е ако може да ги изпратим всичките в Канада и без това тук вземат всякакви ,а най се радват на многодетните и плодовитите народи.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

bateto написа: ,а най се радват на многодетните и плодовитите народи.
ooo, i az им се радвам- като видя ухилен индиец с петорка сополиви и ревящи индийчета ми се оправя настроението за една седмица напред. :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

sasho71 написа: ами Боцо ела тук в квартал Скарбъро-северната част и ще видиш Столипиново и Филиповци на квадрат :idea:
Хаха, понеже откакто се помня живея край този китен квартал Столипиново, ще взема да направя няколко култови снимки докато още съм тук, пък ти направи снимки на каквото ти падне от ТО и да видим кое е на квадрат ;)
Съжалявам просто, че апарата ми не беше вчера с мен – щях да уцеля десятката с една циганска сватба и едно сбиване, всяко с подобаваща тълпа сеирджии, просто лентата на Емир Костурица щеше да изглежда като черно-бял ням филм от началото на миналия век :D.
Последно промяна от MrGeek на Нед Мар 13, 2005 7:12 pm, променено общо 1 път.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Верно това нашите са върха другите има много да ги гонят,но трябва да се вземе навпредвид,че канадските цигани са все пак висшата прослойка на техните си общества ,а не редови жители на Столипинсбург.По тая аналогия ще е по правилно да вземеш апаратчето и да снимаш една друга категория цигани ,като Цар Киро например или циганските барони от гара Левски.
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

Снимките са супер.
:beer: :beer: :beer:
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

ilian79 написа:bateto,прав си и сигурно боли когато ти лиснат кофата със студена вода в канада!но явно българия(и деиствирелност тук) толкова е дотегнала на някой хора,че просто им е неприятно да се разрушават мечтите им!все едно да си влиюбен и да позволиш някой да каже нещо лошо за човека,ако ще да е най-голямата....забите ще му избия(любов-заслепяване)!измамното е,че обекта ни е познат само виртуално и за някой няма да е най-подходящия партнйор :(
да така е брато -измамна е виртуалната любов
надявам се един ден и ти сам да се убедиш в многоТО неща които сега се казват ВИРТУАЛНО.
аз ли4но никога не съм казвал неща които да заблуждават а и да ти кажа 4естно за това много не се пише за ТУК /хората смятът 4е е губене на време то4но заради негативните отговори на ли4ности 4акащи да кажат 4е тук сме били само педали и китайци.
Хи4 ама хи4 не ми пука какво се мисли а да ти кажа аз БГ си я оби4ам и немисля,4е ми е дотегнала.Но----- скоро може и ли4но да ти обясня за какво става въпрос.
A long time ago
in a galaxy far ,far away
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

bateto написа:Керкелов,не обичам да се обяснявам ,като ученичка ,но този път ще направя изключение за разлика ,когато трябваше да отговоря на Гез по подобен повод на изливане на злобата и омразата .
Защо когато нещо аз лично напиша се чете от някои хора като теб и други/забелязвам оформянето на една групичка/ както дявола чете евангелието ,или по скоро не се чете задълбочено или през ред.Аз в това виждам точно търсене на поводи за заяждане и за изливане на злобата си към някой който не е на тяхното мнение.
По тоя повод ще те помоля да се върнеш по нагоре и да ми прочетеш написаното мнение и да го осмислиш ,ако багажа ти го позволява,но за да съм сигурен ,че съм останал правилно разбран ,ще се обясня ,макар и по елементарно:
-написах ,че Ван. има най хубавия и модерен център от всички канадски градове,никъде не съм писал ,че Ван. е скапан град или е по лош от кой и да е от останалите канадски градове,къде тук видя плюене и негативизъм?
-писал съм друг път,че Ван. сравнение с американските градове от същия калибър има по европейски облик и е по лъскав.Тук къде видя плюене и заяждане?
-в сравнение с Мтл. и То. обаче обликът му е по американски,освен центъра и един два квартала ,града представлява голямо село на 1-2ет.,къде съм казвал ,че това е хубаво или лошо,на един му харесва един стил,на друг -друг.Къде плюя и се заяждам?
-псъл съм,че има най осезаемо присъствие от останалите канадски градове на азиатци/индуси,китайци и всякъкви/ и къде е заяждането тук ,когато за това си имаи статистика ,и не влагам никакво значение на този факт за мен.
-писал съм,че съм се махнал от този град защото ми е далечен стила на живот /не обичам да живея в хубав град от селски тип,а в град в който има по голяма динамика,живец и градска среда/и за мен го няма духа който открих в по близък по стил до европейския в по грозен,студен,старинен,ако щеш и по западнал Монтреал.Тук пък най малко можеш да ме обвиниш в заяждане.
Разликата м/у мен и вас/групичката/ е че вие представяте излъсканата страна на монетата ,а аз обратната с патината.Моят мотив е,че държа да се знае ,че монетата има две страни и обикновенно по зацапаната не се показва за да не се изложим и по тоя начин губи истината ,а вашия незнам ,може би да си лъскате самолюбието.

И последно,кво ще ми помогне някой на мен който ми предстои идване в Канада като ми показва снимки както тия на Иво/да повторя и снимките са мн. хубави и центъра на Ван. също/ ,освен мозакът ми да започне да работи-ето къде отивам аз и къде ще живея.Да ,ама не ще живея другия път-на тия места наемът е 1500-2000д. на месец ,а аз ще отида да жиея в циганската махала където мога да си позволя 700-800д. наем.Еи това е истината от която се дразните и не знам какво толкова ви боли когато някой ви я каже.
Написано без никаква злоба и злъч,аз сънародници не мразя,само по някой път се заяждам когато някой се изкаже когато напише нещо без преди това да го е прочел.



знаеш ли не смятам да споря с теб и без това ми е малко багажа както казваш,но искам да ти кажа ,4е просто не сме групи4ка и мисля 4е всеки се сеща ,4е има и обратна страна на медала.Щом ти харесва Монтреал и тн .браво намерил си си мястото ---можеш да кажеш на публиката ти м/у какви живееш а не само да ми обясняваш ,4е тук имало китайци и да говориш за статистика -надявам се 4е тук можеш да обясниш за арабите или множеството френско арабско говорящи покрай теб.Аз ли4но не се заяждам а 4ета постингите ти и ми прави впе4етление какво казваш.
Но знаеш ли аз ли4но не смятам да си губя времето в глупости-аз съм положително настроен 4овек /така си бях навремето в Пловдив на срещите така съм си и сега --за това мога да ти кажа Поздрави от селски Ванкувър .
Уважавам такива като теб и се радвам 4е ви има /
A long time ago
in a galaxy far ,far away
Заключено