molq za syvet

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Lamiata

molq za syvet

Мнение от Lamiata »

Zdraveite vsichki,
Reshili sme s jena mi da se probvame za immigraciq v canada. Razuchih dosta neshta no ima nqkolko problema na koito reshenie nemojah da namerq. Molq vi pomognete mi ako znaete

1. Neobhodimo li e nepremenno da iskam pyrvite dokumenti, v koito se popylva po tochkovata sistema? Znam che te zabavqt procedurata s 3-4 meseca a smisylyt im e samo za moq informaciq dali minavam tochkite ili ne. Az sym si gi smqtal i gi minavam toest moga li da pratq napravo vtorite dokumenti.

2. Vyprosyt s ezika. Az sym zavyrshil Angliiska gimnaziq. Uchil sym 5 godini samo angliiski taka che nqmam nikakvi problemi s nego, osven tova rabotq vyv chujda firma kydeto ezikyt na obshtuvane e angliiski, NO dokolkoto razbrah trqbva da dokaja che go znam. Pone po novite iziskvaniq ot june 2002 mai e taka. Tova che sym uchil v angliiska gimnaziq dostatychno dokazatelstvo li e ili ne ? Nepremenno li trqbva da karam test. Bi me zabavilo dopylnitelno i bi mi otnelo i oshte pari.

3. Znachi po tochkovata sistema ako jena mi e bakalavyr ima 4 tochki, a ako e magistyr 5. Tq e bakalavyr, izkarala e i 1 godina za magistyr obache shte se diplomira za magistyr zimata ? Kakvo pravq v tozi sluchai. Kolko tochki da i smqtam ? Dali da i smqtam 4 i da im pisha che tq shte se diplomira zimata za magistyr ili da kaja che e magistyr no pyk edinstvenoto dokazatelstvo za tova moje da e belejka ot universiteta che e zavyrshila semestrialno. Neznaq kak da postypq. Tochkite sa mi malko na ryba na iziskvaneto zatova vsqka tochka e vajna.

4. Tova smqtam che e osnovniqt mi problem. 2 godini mejdu 1999-2001 rabotih v edno zveno kym ministerstvoto na obrazovanieto na grajdanski dogovor. Za syjalenie v BG neshtata sa mnogo stranni, i s narejdane na ministyra zvenoto beshe zakrito kakto i da e. Problemite mi se vijdat dva. 1: sled kato e zakrita starata mi mestorabota tova losho li e . Kak da dam adres na firmata kato takava firma veche nqma, pone shefa mi e razbran chovek i moga da mu iskam referencii po vsqko vreme :), i vtoro nqmam 2te godini rabota v trudovata mi knijka poneje bqh na grajdanski dogovor.

5. (posleden) V momenta si rabotq v druga firma veche vtora godina. Trudovata mi knijka e veche tam. No ne mi se shte da im iskam referencii i t.n. Mislq che razbirate zashto. Pone dokato ne e sigurno che shte zaminavam i che shte napuskam ne iskam da se znae che pravq takiva opiti. Razbiraemo e. Kak da postypq ? Da pisha li obqsnenie za tova na canadcite ?

e-maila mi za vryzka e nikolay@acad.bg, следя и форума така че може и тук да ми отговорите.Благодаря!!!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: molq za syvet

Мнение от Koko »

Ако правилно съм те разбрал искате да кандидаствате по Федералната програма, а не по програмата за провинция Квебек, така ли е? Сигурен ли си че си си сметнал добре точките и ги покривате? За съжаление сега летвата е доста висока и точките се събират трудно.

По Федералната процедура няма първи и втори документи, директно се изпращат документите за оценка - попълнен формуляр със всичките ви данни плюс съпътстващите ви документи като копия от дипломи, свидетелство за раждане, брак, кръщение, документи за трудов стаж, език и т.н. - разбира се и платежно с таксата за обработка на документите.
Що се отнася до английския - по новия закон искат да си минал IЕLTS, но щом си с английска гимназия и доста практика, теста не би трябвало да те затрудни толкова.
За трудовия стаж - това че звеното за което си работил вече не съществува не е толкова страшно, но е необходимо да имаш документ за това че си работил там - щом не е записано в трудовата ти книжка, то тогава поискай референция от бившия ти началник, в която трябва да пише от кога до кога си работил там и какво точно си правил. Още повече че самото Министерство на образованието продължава да съществува.
За дипломата на съпругата ти - мисля че по новия закон е възможно да добавяш документи допълнително, така че когато съпругата ти се дипломира като магистър би трябвало да може да го отразите в досието ви - но незнам как точко се прави това.
Последно - разбирам желанието ти да заминете колкото може по-бързо, но за тази цел трябва да си подготвите документите по възможно най-добрия начин - да няма нищо пропуснато или не добре подготвено. Освен това ще трябва да се запасите с доста търпение, защото процедурата отнема доста време. Късмет.
Заключено